II 2 O) O 10 Opinie in de krant Brief van de week l\j MtWUtN Toeristische verhuur Quote van de week Je komt volledig leeg overde streep Ik adviseer water kanonnen met gier in te zetten LEZERSBRIEVEN Hebben ze bij de GGD geen aardrijks kunde gehad op school? De open en groene ruimte is een oase aan de Vlissingse kust Deze naïeve lezeres veronder stelde vroeger, dat er zoiets be stond als een minister-/staatsse- cretarisopleiding, op de manier van diplomatenklasjes, een beetje mix tussen Nyenrode, Clingen- dael en een headhuntersbureau. Volkomen foute gedachte: de ver deelsleutel voor de formatie is af hankelijk van de verkiezingsuit slagen en de coalitievorming. Bij toekenning van de posten wordt nauwelijks beoordeeld op antece denten: Relus ter Beek, Eimert Middelkoop en Jeanine Hennis waren ministers van Defensie met weinig tot geen affiniteit met dit departement. Maria van der Hoe ven, switchte van OCW naar EZ, zoals Hugo de Jonge nu van Volks gezondheid naar Volkshuisves ting. Mark Rutte, evidente en fre quente Pinokkio en Kajsa Ollon- gren, die Pieter Omtzigt en eigen lijk de hele BV Nederland gigaveel schade hebben toegebracht, het hele ploegje samen op het bordes, terwijl men in het bedrijfsleven al lang op de keien zou hebben ge staan. Typisch staaltje van old boys and girls network, ordinaire Janus koppen. Zelfreflectie? Nog nooit van gehoord. Voorbeeldfunctie? Idem! Monique SturmWaterlandkerkje Ik ben van 1943 en toen ik aan de beurt was voor de boosterprik begon ik telefonisch een afspraak te maken. Daar kreeg ik de mel ding dat ik moest wachten op de brief van de GGD. Digitaal, met DigiD kon ik kiezen uit de locaties Colijnsplaat en Domburg. Ik woon in Burgh-Haamstede, waar vol gens de website ook een prikloca- tie was, in het sportcentrum. Uit eindelijk lukte het mij in Zierikzee op 13 december geprikt te worden. De GGD-brief kwam een maand later. Mijn buurman, nog een stuk ouder dan ik, geen internet, liep het sportcentrum in Burgh-Haam- stede binnen met zijn vrouw, en ze werden meteen ge prikt. Waarom wordt iemand van Schoondijke naar Zierikzee ge stuurd, en ik van Burgh-Haam- stede naar Domburg? Hebben ze bij de GGD geen aardrijkskunde gehad op school? Marieke de Mooij, Burgh-Haamstede Politiegeweld De politie krijgt van VN-rappor- teur Nils Melzer (krant 5 januari) de zwartepiet toegespeeld, ze ram men er op los. Ik adviseer waterka nonnen met gier in te zetten. Dat scheelt een slecht imago en de shit overkomt dan letterlijk de ander. Je moet langzamerhand weten dat als je het ergens niet mee eens bent, dat demonstreren alleen nog negatieve aandacht trekt. Professi onele relschoppers, anarchisten, maken gebruik van jouw misnoe gen en maken jouw demonstratie tot iets lelijks, waarbij overbelaste agenten soms over de schreef gaan. Tot het uiterste getergd door foute figuren die zich terugtrekken op het moment dat de klappen vallen, bewust jou met je beste bedoelin- AM HH I gen in de vuurlinie manoeuvre rend. Geef het tuig geen podium en wordt daar zelf geen hoofdrol speler op. Je protest wordt toch niet meer gezien, de aandacht daarvoor ligt al sinds de jaren 90 achter ons. Emiel Mostert, Oostburg De SGP-fractie in Vlissingen (krant 5 januari) vindt dat er nieuwe huur- en koopapparte menten moeten verrijzen bij de Groene boulevard vanaf het Eiland richting Commandoweg en het Schelde Coördinatiecen trum. Hierbij wordt voorbij ge gaan aan de kustvisie die de open en groene ruimten aan de kust on aangetast wil laten. Onbegrijpelijk dat die fractie daar die open en groene ruimte wil aantasten, we tende dat de kust bij Cadzand bij voorbeeld dusdanig is verknoeid met bebouwing dat dit een voor beeld is om dit nooit zo meer te doen. Mijn pleidooi is bij deze dui delijk. Laten zo het is. De open en Kom op mensen laten we alles nou eens thuis weggooien en onze wereld schoon houden! - S. C. van Belzen, Arnemuiden groene ruimte is een oase aan de Vlissingse kust en daar moeten we van afblijven! Kees Krijger, Vlissingen Column Dom volk (krant, 5 januari) bestaat niet. Er zijn slimme en minder slimme bevolkingsgroepen. Co lumniste Linda Akkermans moet wel respect blijven hebben voor de medemens in haar columns. Met iedereen kun je een gesprek aan gaan, wanneer je maar de juiste spelregels afspreekt met weder zijds respect. In onze samenleving wonen en werken diverse mensen. En ik ga er vanuit dat de meeste mensen deugen,maar niet ieder een is even intelligent.Die mensen hebben daar al of niet vrede mee en proberen op hun manier ook een steentje bij te dragen aan het geheel. Stel je voor, dat alle minder slimme mensen vandaag hun werk neerleggen ,dan hebben we samen een enorm probleem. Dom volk! Foei! Guus de Block, Terneuzen Het formatieteam stelt een minis ter aan om de stikstofcrisis aan te pakken (krant, 3 januari). Ons land als geheel kent geen stikstofcrisis, net zo min als onze buurlanden, waar ze er nog nooit van gehoord hebben. De stikstofcrisis is een bureaucratische werkelijkheid, een door ambtenaren gecreëerd probleem. In een onbewaakt ogenblik is een enorme serie hele kleine snippers Natura 2000-gebieden aangewe zen. Op de stikstofkaart is te zien dat de grens tussen overschot en geen overschot exact de lands grenzen met Duitsland en België markeert. Dit wijst erop dat er met stikstof niets aan de hand is, maar dat er een bestuurlijke kwestie speelt. Stikstof houdt zich name lijk niet aan de landsgrenzen. De zogeheten stikstofcrisis kan alleen bestuurlijk opgelost worden door een minister van natuur die dit probleem doorziet en Brussel gaat vertellen dat Nederland de Natura 2000-gebieden zal heroverwe gen. Een andere redelijke en houd bare oplossing is er niet. Lauran de Winter, Ovezande Afval Wat is het fijn om te zien dat er mensen onderweg afval opruimen terwijl ze rennen en wandelen. Maar wat ligt er veel afval! Wat ik niet begrijp is dat mensen die toch vuurwerk afsteken (krant 3 janu ari) het gewoon niet opruimen en mensen hun spullen zomaar langs de kant van de weg gooien. Kom op mensen laten we alles nou eens thuis weggooien en onze wereld schoon houden! Gemeenteshoud acties ook op scholen. Jong geleerd is oud gedaan! S. C. van Belzen, Arnemuiden Woningnood (krant, 31 december) is van alle tijden. Mijn grootou ders, 30 en 28 jaar oud in 1921, be gonnen hun huwelijk in een ge huurde kamer en betrokken in 1924 hun zelfgebouwde casco. Mijn ouders, 25 en 26, trokken bij hen in 1950 in en bleven 21 jaar sa menwonen. Wij zijn de generatie die met problemen uitvloog in een veranderende maatschappij, waarin we zelf onze boontjes dop ten. Intussen is veel veranderd: be jaardenhuizen wegbezuinigd, ou deren langer thuis, relaties breken en nemen twee woningen in, jeugd wil zelfstandig wonen op kosten van de maatschappij en er is instroom uit crisisgebieden. En nu moeten ouderen weer hun huis uit. Vervolgens kunnen geschei den mensen gedwongen worden weer samen te wonen en jeugd bij pa en ma. En de asielzoekers? In Italië en Frankrijk zijn complete dorpen leeg. Waarom moet dan ie dereen in het hen onbekende Ne derland en Duitsland onderge bracht worden. Hebben wij een verkeerd imago? L. Jacobs, 's-Gravenpolder DONDERDAG 13 JANUARI 2022 GO Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. De verkoop van woningen in Zeeuws-Vlaanderen voor de toeris tische verhuur, leidt tot problemen. ANP XTRA/LEX VAN LIESHOUT Er zit een wereld van verschil tussen een belegger, die een huis in de be bouwde kom koopt voor de toeristi sche verhuur en iemand die het huis van zijn ouders geërfd heeft en elders woont of moet verhuizen bijvoorbeeld in verband met werk (krant, 8 januari). Dat de laatste twee liever verhuren dan verkopen, is wel te snappen. Uiteraard mag men zelf weten wat men met zijn eigen huis doet. Het zou me alleen verbazen als een 'normale' eigenaar zijn eigen dorp en dorpscul tuur niets kan schelen. Wat de star- terswoningen en trekken van jonge mensen betreft: met her en der een enkele starterswoning bouwen, komt men niet ver. Met een nieuwe wijk van meer dan 25 huizen, uitsluitend voor jonge gezinnen, dicht bij de basis school (voor zover nog aanwezig) komt men zeker een heel eind. Verena Blessing, Groede - Wielrenster Marianne Vos na haar NK-titel veldrijden. - Emiel Mostert, Oostburg Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. - Marieke de Mooij, Burgh- Haamstede - Kees Krijger, Vlissingen Nieuw kabinet Boosterprik (2) Nils Melzer. foto anp/afp Boulevard Stikstofminister Woningnood e o c c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38