Een eigen Playmobilwinkel aan de Noordstraat in Terneuzen Vluchtelingen moeten langer wachten op noodopvang in marinekazerne Ondernemersclub steunt protest tegen lockdown niet 6 Zijn fascinatie begon met één klein doosje, maar over een maandje is Cor Versprille een complete winkel met Playmobil rijk. Die komt aan de Noordstraat in Terneuzen. In het voormalige pand van kle dingzaak Bonita, dat nu ruim een jaar leegstaat, opent Ver sprille (63) half februari zijn zaak Bonks Speelgoed. Bonks? ,,Ja, dat staat voor Bij Ons Natuurlijk Kwa- liteits Speelgoed. Dat durf ik ook rustig te stellen, want Playmobil en Lego verliezen hun kwaliteit en waarde nooit.'' Ook niet als het tweedehands materiaal betreft. Versprille wil van zijn winkel een mix maken van nieuw en tweedehands speel goed. Playmobil voert daarbij de boventoon, al hoopt hij ook zijn Lego-collectie en gebruikte spel len voor de Playstation en Xbox uit te breiden. ,,Het moet een mix worden. Mensen kunnen ook bij mij terecht met hun Playmobil en Lego, want ik doe ook aan inkoop. Het is een paar jaar geleden alle maal begonnen met één doosje. Dat verkocht ik op een markt, maar ik kwam er al snel achter dat ik het veel te goedkoop van de hand had gedaan. Daarna ben ik beurzen afgegaan en kwam zo in contact met handelaren. Het is ge woon ontzettend mooi spul. En dat terwijl ik zelf helemaal nooit met Playmobil heb gespeeld. Dat was van na mijn tijd.'' Via beurzen Waarom op je 63e nog een zaak beginnen? Het antwoord is simpel: Versprille wil bezig zijn. ,,Ik was glaszetter, maar ben afgekeurd. Via de beurzen ben ik eens wat gaan proberen met Playmobil. In Le Bourget in de Passage in Axel heb ik een tijdje een rek gevuld. Ik had er geen hoge verwachting van, maar dat liep verrassend goed. Toen begon het te kriebelen om iets voor mijzelf te beginnen.'' Liefhebbers van Playmobil en Lego kunnen bij Bonks straks hun hart ophalen. Complete, originele pakketten, door Versprille zelf sa mengestelde creaties en heel veel losse onderdelen zijn straks in zijn speciaalzaak te verkrijgen. Hij is op dit moment volop bezig met de in richting, in de hoop dat de corona maatregelen het toelaten zijn zaak over een maandje te openen. ,,Het mooiste vind ik de blijdschap van de kinderen. Ik stond eens op een markt. Kwamen er twee meisjes aan, die bij hun moeder begonnen te zeuren om een doosje Playmo- bil. Maar ik merkte aan alles dat het niet zou gaan gebeuren. Die vrouw kon het gewoon niet beta len. En dat snap ik ook best, want Playmobil is nou eenmaal duur. Toen heb ik die kindjes terugge- Een Playmobil- en Legomuseum in de oude bieb, dat zou toch geweldig zijn? roepen en gezegd dat ze voor niets iets kleins mochten uitzoeken. Echt, die dankbaarheid op die ge zichtjes, daar doe ik het voor.'' Om misverstanden te voorko men: Versprille is niet van plan om in de nieuwe winkel alles zomaar weg te geven. De huur moet im mers ook worden betaald. ,,Ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt met mijn winkel. Sommige mensen verklaren mij voor gek dat ik juist in deze tijd van corona een winkel begin, maar dit is echt een droom die uitkomt.'' Over dromen gesprokenVer sprille heeft er nog wel eentje. ,,Straks komt de oude bibliotheek aan de Oostkant leeg te staan. Het zou toch geweldig zijn om daar een Playmobil- en Legomuseum te beginnen, samen met een winkel? Ik denk dat dat voor Terneuzen echt succesvol zou kunnen zijn.'' Maar goed, laat Versprille eerst zijn winkel maar eens openen. Nog wat likken verf hier en daar, nog meer spullen op de rekken, wat vliegtuigjes aan het plafond, een koffiehoek voor volwassenen en speelhoek voor de kleintjes en Versprille kan los. Dat is hij van plan te doen van dinsdag tot en met zaterdag, van 10 tot 17 uur. Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) hoopte november vorig jaar, na de toestemming van B en W, begin deze maand al gebruik te kunnen maken van de vroegere kazerne. Dat blijkt een beetje te op timistisch te zijn geweest, meldde COA-woordvoerder Timo Waar- senburg gisteren. ,,De sleutelover dracht van de Rijksgebouwen dienst aan nieuwe eigenaar Zeeland Seaports, van wie het COA de ka zerne huurt, moet deze week offici eel nog plaatsvinden. En het weer gebruiksklaar maken van de ka zerne kost meer tijd dan gehoopt." Tijdens enkele informatieavon den werd al duidelijk dat maximaal 350 asielzoekers niet direct na Nieuwjaar het voormalige onder komen van marinepersoneel zou den kunnen betrekken. Waarsen- burg: ,,De marinekazerne is welis waar altijd gebruikt voor het onder brengen van mensen. Maar het ge bouw heeft drie jaar leeggestaan. Behalve het controleren van leidin gen moeten bijvoorbeeld de ver- warmingsinstallaties weer aan de praat worden gebracht." Hoe lang het werk duurt, weet het COA pas als een aannemer het gebouw heeft geïnspecteerd. ,,We gaan er vanuit dat we op 1 maart of zoveel eerder dan mogelijk vluchte lingen kunnen huisvesten", be toogt Waarsenburg. Hij geeft grif toe dat het 'vervelend' is dat de ka zerne dan nog slechts vier maan den in gebruik kan zijn, omdat Vlis- singen als voorwaarde stelde dat het gebouw 1 juli beschikbaar was voor Zeeland Seaports. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) schaart zich niet achter de oproep om zaterdag uit protest tegen de lockdown winkels en horecazaken te openen. Dat meldt de ondernemersver eniging aan haar leden. ,,Ook in Middelburg zijn er initiatieven en horen wij de geluiden om aan te sluiten bij deze oproep. Eigen initiatieven en de motivatie hier van kunnen wij begrijpen en res pecteren. Alleen de VOM kan deze niet ondersteunen en/of uitdragen", schrijft voorzitter Pe ter Blom. ,,Als bestuur begrijpen wij dat de huidige maatregelen heel zwaar zijn en dat alle reser ves inmiddels bij moeten dragen in de strijd om te overleven. Het huidige beleid van het VOM-be- stuur is en blijft dat wij de lande lijke overheid volgen." Blom wijst erop dat de VOM uit leden bestaat die zowel voor als tegen de maatregelen zijn. ,,Wij vertegenwoordigen ieder een en hopen dan ook op jullie begrip in ons standpunt." 'skatende, DONDERDAG 13 JANUARI 2022 WA Cors droom komt uit op z'n 63e Cor Versprille hoopt half februari zijn winkel Bonks Speelgoed te openen in de Noordstraat in Terneuzen. Hij is nu volop bezig met de in richting. FOTO RAYMOND DE FREL Raymond de Frel Terneuzen - Cor Versprille VLISSINGEN Het duurt nog vier tot zeven weken voor er vluchtelingen kunnen worden opgevangen in de oud-marinekazerne aan de Buitenhaven in Vlissingen. - René Hoonhorst MIDDELBURG - Maurits Sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34