Pumptrack vormt zich naar je skills UW HUIS BLIJFT UW THUIS 3 Sven Janse (9) met zijn step op zijn snufferd. Midden in de modder. ,,Dat kan ook gebeuren", roept er een bijdehand. ,,Het is niet lekker dat die modder daar ligt hoor, mijn heer." Ja, roept een ander, die mod der moeten ze eens weghalen. Dat is heel glad." Auw, die komt hard aan. Maar Sven is een bink. ,,Nee, het deed niet heel veel pijn. Ik bleef haken." Ja, je sprong te vroeg, roe pen een paar hem toe. Vast, maar je moet het maar dur ven. ,,Het is een kwestie van ge woon doen", zegt Leon. ,,Je hoeft geen durfal te zijn hoor. Je kunt ook rustig beginnen. Er zijn ook hele kleine kinderen die met hun vader en moeder hier komen en het ge woon proberen." Oké, maar hoe leert hij stunts met zijn step? ,,Ge- woon, van anderen en dan probe ren na te doen. En soms val je." Ja, dat bijkt, als je een tijdje staat te kijken. ,,Zal ik een tailwhip doen?", vraagt Rowen Breslau. Een wat? ,,Nou, dan draai je een rondje met je deck." Hmmm. ,,Kijk. Waar je op staat is het deck. En dan doe je zo." Hij draait zijn step in de rondte. Uhuh, in de lucht? ,,Ja. Dan moet je springen en ondertussen je deck ronddraaien." Cool. ,,Wil je het zien?" Tuurlijk. ,,Goed kijken hè?" Hij stept de baan op, rijdt wat rond jes en dan, dan springt hij en draait zijn deck in de rondte. Ah, zo dus. Makkie toch? Gewoon doen Geboeid kijkt Micha Vink (8) hoe Rowen dat doet. ,,Het is leuk om trucjes van elkaar te leren. Rowen deed er gisteren een voor. Het zag er heel moeilijk uit. Maar ik deed het gewoon. En nu kan ik het ook." Doménique van Lint roept. ,,Ook mensen uit Burgh-Haamstede wil len een pumptrack." Ja? ,,Echt wel. Wij komen hier speciaal heen met onze zoon en een vriendje van hem. Op die leeftijd is er zo weinig te doen. Vooral nu met die lock- down. Je wilt dat ze lekker buiten spelen. Hier zijn ze de hele dag zoet. Echt fantastisch." Beter dan een skatebaan? ,,We zijn naar die in Goes geweest. Na een half uur wa ren ze erop uitgekeken." Nee, in Haamstede is niks te doen, zegt Xavier Loeve (11). ,,Er is ook geen skatebaan bij ons in de buurt. Maar ik wil liever een pump track. Bij een skatebaan moet je steeds weer de schans op om eraf te kunnen gaan. Hier rij je gewoon door en kun je steeds trucjes doen." Dat is dus de magie van de pump track. Ondertussen zijn er wat ou ders komen kijken. Of ze tips heb ben voor gemeenten? Nou, een paar bankjes misschien. En wat meer aankleding, zodat het minder mod derig is. Maar verder... Kom maar op met die pumptrack! Met een S200 traplift PC DONDERDAG 13 JANUARI 2022 G De pumptrackbaan in Domburg trekt mensen uit heel Zeeland. foto's dirk-jan gjeltema Als voormalig wereldkampioen mountain- biken en nationaal BMX-kampioen rijdt Joost Wichen (43) met gemak op zijn ach terwiel over een pumptrackbaan. „Maar mijn zoontje van drie komt op zijn loopfiets ook helemaal rond." En dat is volgens de Gelderlander nou pre cies wat een pumptrackbaan zo gewild maakt. De baan is een kruising van een ska- tepark en BMX-baan, geschikt voor skates, stepjes en fietsen. Wichen: „Heel laagdrem pelig en multifunctioneel. Voor een skatepark moet je al wat geoefend zijn, voor een pump track niet. Die past zich als het ware aan aan jouw skills.'' In Nederland houden twee bedrijven zich be zig met de aanleg van pumptrackbanen: Wi- chens bedrijf Boost en Velosolutions, dat on der meer de baan in Domburg heeft aange legd. Een doorsnee pumptrackbaan kost al gauw 90.000 euro, gebaseerd op een opper vlakte van 1000 vierkante meter. ,,Afgelopen jaar hebben we samen dertig ba nen neergelegd in Nederland. De verwachting is dat er aan het einde van dit jaar zo'n zeven tig liggen", zegt Wichen. - Eldridge Pentury Huib Wondergem gaat los met zijn BMX. ,,Bij het springen trek je aan het stuur. Je moet staan. Niet zitten. En je moet met de bochten meehangen. Want als je recht gaat, glij je uit." Uw huis is niet zomaar een huis. Het is een vat vol herinneringen. Het groeide met u, uw gezin en de steeds veranderende omstandigheden mee en kan dat ook in de toekomst blijven doen. De trapliften van TKE, eerder bekend als thyssenkrupp, werden namelijk ontwikkeld om u maximale onafhankelijkheid te bieden in uw dagelijkse routine. Zo kan uw huis nog heel lang uw thuis zijn. Meer informatie over product of actie? Bel 0800-5003 of ga naar www.trapliften.nl *Actie onder voorwaarden, zietrapliften.nl reddot winner 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31