25 korting NU IN DE WINKEL OF BESTEL OP LOSSEBLADEN.NL/AGENDA EEN LEEG AHOY AAN EEN DENKBEELDIG SPEKTAKEL paar uur nadat de artiesten de gene rale repetities hebben afgerond. ,,Om 17.00 uur zijn we klaar. Dan gaan we eten, volgen we met z'n allen op een groot scherm de persconferentie en zien we dat we weer naar huis kun nen. Het is waanzin'', stelt Machiel Hofman namens organisator Tribe Company. Wat hadden ze graag eerder duide lijkheid gehad. De organisatie zelf, de baas van Ahoy, de hoogste laag van Heineken, ze klopten op allerlei deu ren van de overheid. ,,Maar een for mele reactie bleef uit'', aldus Hof man. ,,Het garantiefonds is een fan tastisch redmiddel. Zonder dat zou den bedrijven omvallen, maar je kunt er alleen een beroep op doen als de overheid de stekker eruit trekt. Dat kunnen wij niet zelf doen. Dus móet je wel door. En krijg je de situatie dat je nu alles opbouwt en straks alles weer afbreekt. De gifbeker moet tot de laatste druppel leeg.'' Dus werken tientallen medewer- kers deze middag aan een show die er nooit zal komen. Wie in de grote zaal rondloopt, voelt weemoed, teleur stelling en een heel bizarre energie tegelijk. Afkomstig van de artiesten, die verlangen naar zwetende en zin derende fans. Een trappetje wordt nog in elkaar gezet. Aan de rand staan vier heftrucks, maar het decor is klaar. Acht schermen tonen vanaf het plafond de bezigheden beneden. Op het podium links staan talloze instrumenten, de wand aan de an dere zijde toont een gigantische gi taar met flikkerende lichtjes als rook pluimen. Tussen de podia: aan elke kant veertien taps. Net geïnstalleerd. Muziek vult de ruimte. Diggy Dex, Typhoon, Kraantje Pappie en Ronnie Flex, ze zingen, rappen en dansen alsof de fans er wél zitten. ,,Ik stel me gewoon voor dat Ahoy vol zit'', roept Glenn de Randamie door de micro foon. Even later, in de backstageruimte, zegt de muzikant: ,,Ik kwam gisteren Ik kwam binnen en kreeg meteen een knoop in mijn maag. Een letterlijke leegte binnen en kreeg meteen een knoop in mijn maag. Een letterlijk leegte. Ik werd zo verdrietig. We weten wat er aan de hand is, maar dat de overheid zo lang heeft gewacht met duidelijk heid, is onverantwoord. Dit gaat niet alleen over de Vrienden van Amstel, maar ook over ondernemers, geld, gezinnen en hypotheken. Dat wordt wel eens vergeten. Toon een beetje menselijkheid.'' Ze zouden zaterdag speciaal begin nen met Als Ik Je Weer Zie, hét thema lied van de 23ste editie vorig jaar. Een samenwerking van Thomas Acda, Paul de Munnik, Maan en Typhoon dus. Die avond werd gestreamd. ,,Dat ging over dat we elkaar weer zouden zien. Als een belofte. Nou, we zijn een jaar verder en dachten écht dat het ging gebeuren. Niet dus.''De knoop in zijn maag verdween 'geluk kig geleidelijk', stelt De Randamie. ,,Je bent met elkaar. De kracht van De Vrienden van Amstel. Een bak ker bakt broden. Daar haalt hij zijn geluk uit. Een piloot haalt zijn hart op als hij vliegtuien bestuurt en wij maken muziek. Dat doen we nu. Het is fijn bezig te zijn met z'n allen.'' Streamen is dit jaar geen optie. ,,Dat vergt een andere voorbereiding en andere organisatie'', weet Hof man. Hij heeft met de pest in zijn lijf rondgelopen. ,,Iedereen hier voelt de pijn. Walgt ervan. Weet je, de hele entertainmentindustrie krijgt com plimenten, omdat we ons zo netjes gedragen, maar wat levert het alle maal op? Niks! De overheid weet ge woon onvoldoende wat er bij komt kijken om zo'n evenement te organi seren. Heel triest.'' Hoop heeft hij niet meer, maar stel nu eens voor dat Rutte wél groen licht geeft. ,,Eftelingdromen'', sneert Hofman. ,,De besmettingscijfers zijn nooit zo hoog geweest dus waarom zouden ze ons een feestje laten orga niseren voor zoveel mensen. Maar nogmaals, vrijdag wordt de show al gespeeld, dus we zijn er klaar voor.'' GO DONDERDAG 13 JANUARI 2022 E Diggy Dex en Glenn de Randa- mie voor de gigan tische gitaar. FOTO'S MARCO DE SWART - Glenn de Randamie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25