Angela I Gordon speelt weer eens Gordon bij SBS 6 Koningsnachtconcert in nieuwe stijl terug in Concertgebouw, met Jeangu Macrooy 24 KIJKT TV Het was de dag die je wist dat zou komen. Na dat Down the road met Gordon twee keer was uitgesteld - waarbij mij even de hoop bekroop dat SBS 6 zelf tot het besef was gekomen dat een remake van dit allerliefste Vlaamse reis programma met de meest aandachtszieke persoon uit hun presentatorenbestand tóch geen goed idee was - ging de reeks gisteravond in première. En waar ik al bang voor was, gebeurde. SBS 6 misbruikt de titel en opzet van een fantastisch pro gramma in een wanhopige poging om het afge bladderde imago van een van zijn duurst betaalde sterren op te krikken. In de hoop dat er in ieder ge val een paar mensen zouden zeggen: ach, Gordon mag dan wel een boefje zijn, maar wat is hij toch schattig met downies. Wie een blik op Twitter wierp, zag dat het nog lukte ook. Ik geloof er geen barst van dat die mensen ooit langer dan een paar minuten van het Vlaamse ori gineel, hier uitgezonden op NPO 3, hebben gezien. Werkelijk alles wat het tot zo'n fantastisch pro gramma maakt, met als onmisbare troef presenta tor Dieter Coppens, ontbrak in de Nederlandse versie, of werd met voeten getreden. Waar Dieter niet zichzelf, maar de jongeren met down in het licht zet, ze aanspreekt als volwasse nen met dito verlangens en gevoelens en ze boven zichzelf laat uitstijgen, draaide het hier toch eerst en vooral om Gordon. Gordon die een koffer een harde zwieper geeft, omdat er een foto van Wolter Kroes op staat. Gordon die luidkeels 'Ik weet Shine zingt. Gordon die zo blij namoliik is dat de jongeren zijn num- nameIIJk mers zo leuk vinden. Gordon hoe mooi die het benauwd krijgt van de ||efde een wandeling in de grotten. Al is het meest tenenkrom- kan zijn', mende dat hij tegen de jonge- tOOStte ren praat alsof het kleuters zijn en klaar-over speelt bij Gordon het oversteken. Maar daar had hij ook een spoedcursus Om gaan met mensen met down voor gevolgd. Het programma mist elke diepgang en sfeer. Het was eerder van dik hout zaagt men planken, vol effectbejag. Kamperen, met het busje scheuren over de parkeerplaats. Lachen joh. ,,Ik krijg heel Nederland weer over me heen, wat voor slecht voorbeeld ik ben'', klaagde Gordon alvast. Gelukkig gebeurde er ook waar de makers op hoopten: er werden twee deelnemers verliefd. ,,Ik ben blij dat de eerste liefde is ontstaan. Ik weet na melijk hoe mooi de liefde kan zijn'', toostte Gor don. De zoveelste klassieke 'how can I make this about me'. Maar bovenal verried hij door het woordje 'eer ste' dat de makers kennelijk met een bingokaart rondlopen waarop de elementen staan die onmis baar worden geacht voor succes. En dan heb ik nog niets gezegd over de ronduit infantiele voice-over die elke handeling van de deelnemers uitlegde. ,,De slaapzakken worden dichtgeritst." Dit verzin ik dus niet. Die deelnemers waren trouwens wél goed gecast en reuzeschattig, zoals het downies op de Neder landse tv betaamt. Misschien is dat compliment een kleine troost voor SBS en Gordon, die vast weer des duivels zijn na deze column. Maar als je dit programma Down the road durft te noemen, dan vraag je erom. Berlinale mét publiek Netflix: geen proces REPORTAGE TIENTALLEN VRIENDEN VAN AMSTEL WERKEN IN Hoe bereid je je voor op het grootste muziek evenement dat er zaterdag vrijwel zeker niet gaat komen? Vrienden van Amstel Live, ze blijven opbouwen, repeteren en hopen. Tegen beter weten in. Deze krant keek en liep mee. In de gang naar de backstage ruimte in Ahoy hangen nos talgische foto's. Op de eerste rechts zie je Earl Randall en Glenn de Randamie van Typhoon de lucht in springen. Op de volgende glunderen de dj's Sunnery James Ryan Marciano achter hun booth en twee plaatjes verder genieten Guus Meeuwis en André Hazes op het podium. Wat de foto's compleet maakt: de uitzinnige menigte in de zaal. ,,Dit voelt als zó lang geleden'', sipt Koen Jansen, alias Diggy Dex, als de rapper er langsloopt. ,,Ken je die film Incep tion? Een droom in een droom. Nou, zo voelt het hier. Dat je denkt: hé, is dit echt aan de hand?'' We zijn in Ahoy bij de repetities van de Vrienden van Amstel Live, het evenement dat in principe zaterdag zou gaan beginnen. Met veertien avonden voor in totaal 150.000 lief hebbers. Ahoy zou weer ouderwets uitpuilen en veranderen in de groot ste kroeg van Nederland. Maar er staat hierboven niet voor niets: 'in principe' en 'zou beginnen'. Neder land zit in de zoveelste lockdown en vrijdag - uitgerekend vrijdag - is de persconferentie waarin premier Rutte en minister Kuipers bekend maken of de maatregelen worden verlengd. Dat gebeurt slechts een AMSTERDAM Vier Nederlandse singer-song writers (Jeangu Macrooy, Meau, Pitou en Thomas Azier) zullen op dinsdagavond 26 april optre den ter ere van de 55ste verjaar dag van koning Willem-Alex- ander. Tot vijfjaar geleden verzorgde het Concertgebouworkest een Koningsnachtconcert. Maar deze traditie werd om logistieke rede nen stopgezet. Met de rentree Jeangu Macrooy. van de traditie wordt een nieuwe invulling aan het concert gege ven, laat een woordvoerder weten. Er wordt bewust voor ge- kozen jonge talenten een podium te bieden. De 21-jarige zangeres Meau_ beleefde haar doorbraak in 2021 met haar nummer 1-hit Dat heb jij gedaan. De Amsterdamse zan geres Pitou trad het afgelopen jaar op door heel Europa en bij de eerste Music Bowl in het Concertgebouw. Jeangu Macrooy zette zichzelf vorig jaar op de kaart als Neder landse deelnemer aan het Euro visie Songfestival. Zanger en producer Thomas Azier heeft al verschillende Edisons op zijn naam staan. DONDERDAG 13 JANUARI 2022 GO GOUDEN BEER Filmfestivals als Sundance en het IFFR in Rotter dam kiezen dit jaar voor een on line versie. De Berlinale in Ber lijn (10 tot 20 fe bruari) wordt wél een fysiek eve nement. Het be hoort met Can nes en Venetië, tot de belangrijk ste filmfestivals van Europa. HOLLYWOOD Een rechter in de VS heeft de rechtszaak die een familie te gen Netflix had aangespannen geseponeerd. Hun kind zou zelfmoord heb ben gepleegd na het zien van dra maserie 13 rea sons why. De opbouw van een show waarvan je weet dat die niet doorgaat Dennis Jansen Glenn de Randa- mie stelt zich ge woon een bomvol Ahoy voor. Het Koningsnachtconcert keert na een afwezigheid van vijf jaar terug in het Concert gebouw in Amsterdam. FOTO RINSE FOKKEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24