Peterhansel bijna gelijk met Vatanen 22 c Club geeft middenvelder kans op doorstart, wellicht zijn laatste Ihattaren traint bij Vanenburg Haase overleeft kwalificatie niet Haverdings naar topteam Baloise 'UWpoR-t Of Mohamed Ihattaren (19) in geboortestad Utrecht zijn carrière weer op de rit krijgt? De voetballer is in zijn nog prille loopbaan al zo vaak gebotst met mensen, dat het hoe dan ook geen abc'tje zal worden. Nu eerst maar eens fit worden Sampdoria, waar hij één keer op de reservebank zat. Sampdoria zat ook niet meer op hem te wachten, verweet Ihattaren een gebrek aan professionaliteit en hekelde zijn gedrag. Ihattaren raakte zelfs ge heel van de radar bij de club. Uiteindelijk dook hij 'om privé- redenen' in Nederland op, waar hij met personal trainer Jordy Best be gon te werken. ,,Mohamed belde dat hij terug was en graag met mij aan de slag wilde", reageert Best, eigenaar van BestPersonalSport- skills waarmee hij jonge voetbal lers helpt in hun ontwikkeling. ,,Ik had anderhalfjaar daarvoor al een paar keer met hem getraind en dat was blijkbaar goed beval len", legt Best uit. ,,In november en december heb ik Ihattaren een aantal weken één-op-één begeleid. Ik kon duidelijk zien dat hij een tijdje niets had gedaan. Ik probeer de hem fit te krijgen door veel met de bal te werken. Mohamed is een positieve jongen, die hard en seri eus trainde, van een dolletje houdt en snel flinke progressie boekte." Maar tussen Best en Ihattaren liep het uiteindelijk spaak. ,,Hij was een eind op weg om fit te raken. In onze gesprekken merkte ik dat zijn mindset veranderde. Hij had echt een doel voor ogen. Maar na een paar weken verwaterde ons contact. In december liet Moha- med ineens niets meer van zich horen.'' Buitencategorie In de laatste periode sprak Ihat- taren met Dursun over zijn toe komst. Nederland kwam als optie op tafel en FC Utrecht, waar 'td' Jordy Zuidam loert op zulke bui tenkansjes, zag mogelijkheden. Utrecht ziet Ihattaren als buiten categorie en hoopt hem toe te laten werken naar het niveau dat hij in het PSV-shirt aantikte. Lukt het wel in Utrecht, dicht bij huis, met mensen die bereid zul len zijn om in hem te investeren? De gunfactor heeft hij onder FC Utrecht-supporters in elk geval. Op het netvlies staan nog de beel den van een emotionele Ihattaren tijdens FC Utrecht-PSV in Stadion Galgenwaard, vlak na het overlij den van zijn vader, massaal ge steund door de thuisfans. Utrecht zal niet blind zijn voor het gegeven dat Ihattaren al voor velen een hoofdpijndossier bleek en dat dus niet is uitgesloten dat hij dat in de Domstad óók wordt. Maar die gok neemt men, in de wetenschap dat trainer René Hake wel een speler kan gebruiken die iets verrassends kan doen tegen goed georganiseerde ploegen en dat Ihattaren, als hij ook maar enigszins in de buurt van zijn PSV-piek kan komen, de beste voetballer uit de selectie is. (M.m.v. Martin Veldhuizen, Sjoerd Mossou en Rik Elfrink) Peterhansel moest tien etappes op zijn eerste succes wachten. Na een goede start bleef hij in het spoor van Sainz om na 128 ki lometer de leiding over te ne men en door te stomen naar de dagzege. Voor de Fransman was het zijn 49ste zege bij de auto's. Daarmee komt hij tot op een rit- zege van recordhouder Ari Vata- nen uit Finland. De Fransman Sébastien Loeb, tweede in het klassement, ein digde als vijfde op 4.25. In de stand liep hij 1.25 in op leider Nasser Al-Attiyah, die gisteren als zevende eindigde. De Qata- rees kreeg dinsdagavond nog vijf minuten tij dstrafvanwege het te laat omdoen van zijn veilig heidsgordel na een lekke band. Het verschil tussen Al-Attiyah en Loeb bedraagt nog altijd ruim 30 minuten. Bij de motoren was de winst voor de Australiër Toby Price op zijn KTM. Zijn teamgenoot Mat thias Walkner verloor ruim een kwartier en de koppositie. Die is nu weer voor de Franse Yama ha-coureur Adrien Van Beveren. Tim van Rijthoven verloor van de Duitser Yannick Hanfmann en haalde dus evenmin in het hoofdtoernooi: 7-6 7-6. Bij de vrouwen drong Indy de Vroome door tot de derde, beslissende ronde. Ze versloeg de Hongaarse Dalma Galfi: 6-4 6-7 7-6. De renner uit het Drentse Zuid laren won dit seizoen als twee dejaars junior bij Orange Babies Cycling Team veertien wedstrij den, onder meer in Koksijde, Overijse en Tabor. Bij de EK op de VAM-berg pakte hij het zilver bij de junioren. Haverdings gaat binnenkort naar het WK. In Utrecht zijn transfer naar Juventus ligt een langere periode bij het bescheiden FC Utrecht in het verschiet, mis schien wel de laatste kans om zijn loopbaan uit het slop te trekken en te laten zien dat hij toch geschikt is voor het topvoetbal. Het lijkt er niet op dat Ihattaren op korte termijn al een belangrijke rol kan spelen bij Utrecht. Ergens nogal wiedes als je laatste officiële speelminuten van april 2021 date ren. Afgelopen zomer nam Juven- tus de Utrechter voor een slordige 2 miljoen over van PSV, om hem direct te verhuren aan Sampdoria. Maar dat draaide op niets uit. Ihattaren kon niet aarden in Italië, kreeg te maken met een zaamheid en besloot uiteindelijk niet meer uit te willen komen voor Tim Reedijk Utrecht Met Mohamed Ihattaren heeft FC Utrecht een potentiële topspe- ler in handen, maar de club waagt zich óók aan een grote uitdaging. Een korte blik op de roerige laatste twee jaren van de jonge voetballer is genoeg om te weten: voor Ihat- taren gloort bij Utrecht misschien wel de laatste kans op een door start van een geknakte carrière. Ihattaren brak met zijn zaak waarnemers Mino Raiola en José Fortes Rodriguez en koos met Ali Dursun, agent van onder anderen Frenkie de Jong, voor een nieuwe start. Die ligt bij FC Utrecht, dat een akkoord nadert met Juventus over een huurperiode van ander halfjaar. Dursun gelooft in een succesvolle doorstart en denkt dat goede begeleiding cruciaal is. Maar de laatste ontwikkelingen rondom Ihattaren tonen aan dat het een hele klus gaat worden om het top talent weer op de rails te krijgen. Mensen in de omgeving van Ihattaren bleven zich na zijn stap naar Italië zorgen maken over de middenvelder, omdat hij daar - net als bij PSV - niet in het gareel te krijgen was en afspraken niet nakwam. Persoonlijke begeleiders verloren de grip op Ihattaren. Een gegeven is dat de nog altijd zeer jonge Utrechter een zware tijd doormaakte in 2019, met het over lijden van zijn vader. Overhoop Maar de geluiden vanuit PSV- hoek zijn extreem, over gemiste trainingen en het overhoop liggen met Jan en alleman. Bij PSV zegt men er alles aan gedaan te hebben om Ihattaren te laten slagen, maar uiteindelijk besloot de club met pijn in het hart zijn verlies te ne men. Zijn stap naar Italië heeft het perspectief bepaald niet verbeterd. Misschien is Ihattaren door de voetbalwereld, door de KNVB en door de media te snel op een schild gehesen en kon hij daar zelf niet mee omgaan. Een halfjaar na DONDERDAG 13 JANUARI 2022 GO Ihattaren is ook voor FC Utrecht grote gok DAKAR RALLY Stéphane Peterhansel heeft in zijn Audi de eerste etappe zege in de huidige Dakar Rally binnen. De Fransman won gis teren de tiende etappe. De Spanjaard Carlos Sainz (Audi) eindigde als tweede. TENNIS Robin Haase is uitgeschakeld in de tweede ronde van de kwalificatie van de Australian Open. Hij verloor in twee sets van Mikhail Koekoesjkin uit Kazachstan. Het verschil was klein: 5-7 6-7. VELDRIJDEN De 17-jarige veldrijder David Haverdings komt vanaf vol gend seizoen uit voor top- ploeg Baloise-Trek Lions. «ISOPOOlBEiUll Gerald Vanenburg begeleidt Mohamed Ihattaren in diens jacht op een rentree op de velden. De oud-international (57) bevestigt desgevraagd dat hij al een tijd met Ihatta- ren traint. Dat is eerder op dagbasis dan op weekbasis, zo geeft Vanenburg ook aan. ,,We werken hard'', vertelde hij gisteravond voor een nieuwe sessie. Vanenburg en Ihatta- ren trainen in Utrecht en de oud-speler van Ajax en PSV hoopt naar eigen zeggen dat hij een steentje kan bijdragen om het talent weer op het juiste spoor te krijgen. Ihattaren in februari 2020, tijdens het afgebroken seizoen waarin hij voor het laatst een vaste basisspeler was bij PSV. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22