O c Hockeybond neemt afscheid van bondscoach 20 Kort Raiola onder het mes De bekende voetbalmakelaar Mino Raiola is opgenomen in een ziekenhuis in Milaan waar hij een operatie heeft ondergaan. De hoofdarts van het ziekenhuis, Alberto Zangrillo, bevestigde dat tegenover de krant Gazzetta dello Sport. „De operatie was al enige tijd gepland", zei Zangrillo, die ook voorzitter is van voetbalclub Genoa. Meer details werden niet prijsgegeven. Boomstra neemt de leiding Roel Boomstra heeft in Eindhoven de lei ding genomen in de tweestrijd om de we reldtitel. Dat deed de 28-jarige Boomstra door tegen de Rus Aleksandr Schwartz- man de tiebreak te winnen. „Vandaag was het spel van erg hoog niveau, wat natuur lijk ook leuk is voor de kijker. Voor mij was het belangrijk om kalm te blijven en dat lukte gelukkig", zei Boomstra. Arbiter fluit te vroeg af Mali heeft Tunesië in een merkwaardig duel met 1-0 verslagen op de Afrika Cup in Kameroen. Scheidsrechter Janny Sikazwe uit Zimbabwe baarde opzien door twee maal te vroeg af te fluiten. Sikazwe floot vijf minuten voor het verstrijken van de speeltijd voor het eerst af en na zichzelf ge corrigeerd te hebben, klonk het eindsig naal weer in de 90ste minuut. In de tweede helft lag het spel echter meermaals stil door VAR-momenten. De arbitrage moest onder begeleiding het veld verlaten. Martens noteert hattrick Lieke Martens is uitstekend op dreef bij de vrouwen van Barcelona. De Oranje-inter national noteerde gisteren in het duel met Sporting Huelva (5-0) een hattrick. Daar mee bracht ze haar totaal in de competitie op 15 doelpunten. Quote van de dag Het onvermijdelijke vertrek van bondscoach Alyson Annan, dat gisteren zijn beslag kreeg, moet de hockeybond aanzetten tot zelfreflectie. Jarenlang heeft het succes van de vrouwenploeg blind en doof gemaakt voor signalen over een fundamenteel ongezond klimaat. Bannis Grizzlies Het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur en werkwijze bin nen het Nederlands vrouwenelftal wordt niet eens afgewacht. Zo ver stonden de hockeybond en bonds coach Alyson Annan inmiddels uit elkaar. Ze waren het eens over de verbeterpunten, meldde Annan gisteren in een persbericht, maar niet over de aanpak daarvan. En dus scheiden nu, een half jaar voor het WK in eigen land, de wegen van de Australische coach en Oranje. Geen sportploeg in Nederland was de afgelopen jaren succesvol ler. Onder leiding van Annan ver loor het team hoogst zelden. De huidige ongeslagen reeks telt 22 interlands, de laatste nederlaag da teert van bijna twee jaar geleden. Nederland is de regerend wereld kampioen. In aanloop naar de Olympische Spelen van Tokio werd met groot vertoon van macht goud gewonnen op het EK in Am stelveen. En in Japan ging alles crescendo, de olympische titel was geen moment twijfelachtig. Zo zag dominantie eruit. De top van de hockeybond klapte de handen stuk in het Oi Hockey Stadion. Na het echec van de mannen was dit goud zeer welkom. Mishandeling Maar in het proces dat leidde naar succes, ging wel het nodige mis. De NOS meldde in november als eerste dat onder speelsters on vrede heerste over het topsportkli maat binnen Oranje. Deze krant sprak daarop met zeven insiders die, anoniem, een beeld schetsten van een structurele angst- en zwijgcultuur. Sommigen sprake van geestelijke mishandeling van speelsters. Meerdere hockeysters bleken helemaal niet van hun gou den medaille te kunnen (na)ge- nieten. Ze waren na terugkeer fy siek en mentaal ingestort. Dat verhaal maakte veel los. Ze ker tien directe betrokkenen die nog niet met deze krant hadden gesproken, meldden zich en her kenden zich in de geluiden. Nog meer verhalen kwamen naar bo ven. Over speelsters die structu reel werden gepest. Over geen, of beroerde communicatie. En over een extreme focus van Annan op het gewicht van sommige van haar pupillen. Die gingen soms letter lijk met buikpijn naar een training of wedstrijd van het Nederlands team. In de loop der jaren ont stond bij diverse (oud-)speelsters serieuze schade. Maar niemand wilde met zijn of haar naam in de Kunstrijden Kunstrijden 'Bij schaatsen valt amper nog iemand. In de sneeuw is dat risico veel groter' DONDERDAG 13 JANUARI 2022 GO VOETBAL DAMMEN AFRIKA CUP VOETBAL Ontslag Annan Rik Spekenbrink Utrecht Aanvaller Naou- fal Bannis komt de rest van het seizoen uit voor NAC. De 19-ja- rige Hagenaar wordt door Fey- enoord verhuurd aan de club uit de eerste divisie. Bannis kwam dit seizoen zeven keer uit in de Rotterdamse hoofdmacht. 10 De basketballers van Memphis Grizzlies hebben in de NBA hun tiende zege op rij geboekt. Gol den State Warri ors werd met 116-108 versla gen. Ja Morant speelde een hoofdrol met een score van 29 punten. Alyson Annan spreekt de Nederlandse hockeyvrouwen toe tijdens de Spelen van Tokio, waar met overmacht goud werd gewonnen. foto's anp Annan met Eva de Goede. De aanvoerster meldde gisteren verrast te zijn door het vertrek van de coach. ,,Ik had graag met haar doorgegaan. Ik vind haar een fantastische coach.'' Bij de EK kunst rijden in Tallinn zijn gisteren kort voor het begin zes deelnemers positief getest op corona. De Nederlandse Lindsay van Zun- dert (16, foto), vlaggendrager bij de Winterspe len, is deelneem ster, maar niet besmet. a (O - Oud-schaats- coach Wopke de Vegt, directeur van de Nederlandse Skivereniging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20