m m c Twee jongens uit Steenbergen en Rilland gearresteerd voor steekpartij JOL Vandaag bij deze krant Walcheren Pumptrack is helemaal hot Versoepelen of niet? Niets doen in elk geval geen optie Kabinet staat onder grote druk vanuit hele maatschappij. P2 Verdriet, boosheid en veel vragen. De dood van de 15-jarige Tim komt keihard binnen bij vrienden van de jonge Middelburger. ,,Tim was een superlieve jongen." Drie dagen lang vocht hij in een Rotterdams ziekenhuis voor wat hij waard was. Maar de schade, die Tim zondag opliep tijdens een steekpar tij in Middelburg, bleek te groot. De tiener bezweek gistermiddag aan zijn verwondingen. De politie arresteerde gister avond een 15-jarige jongen uit Steenbergen en een 16-jarige jon gen uit Rilland op verdenking van betrokkenheid bij het misdrijf. Het duo werd opgepakt in een woning in Dauwendaele en overgebracht naar een politiecellencomplex. Daar worden ze vandaag verhoord. Allemansvriend Vlak bij de plek waar Tim, die door bekenden wordt omschreven als een allemansvriend, is gevonden liggen bloemen. De 15-jarige Nena, een goede vriendin van Tim, heeft rozen neergelegd. Ze veegt een traan weg. Ja, iedereen zit met vra gen. Waarom is dit met Tim ge beurd? En wie is hiervoor verant woordelijk? ,,Tim had niks gedaan en al had hij dat wel: niemand ver dient zo'n einde. Tim was een su- perlieve jongen. Grappig ook'', zegt Nena. ,,Hij was ook lomp'', vult Ay- man (16) aan. Er klinkt gelach. Ja, zó kennen ze hun vriend. Nena en Ayman hebben goed contact met de moeder van Tim en willen haar graag helpen bij een mooi afscheid van haar zoon en hun kameraad. Ayman: ,,Tim had veel vrienden. We hebben het er al lemaal zwaar mee, mensen uit Dauwendaele, maar ook uit Vlis- singen. We proberen elkaar te steu nen en willen iets organiseren rond Tims begrafenis.'' Op praktijkschool Het Bolwerk in Middelburg, waar Tim op zat, A 1 Wx- fiflj 5 wordt een herdenkingsplek inge richt voor personeel en leerlingen, zegt directeur Tom Schild. ,,We in formeren ouders zo goed mogelijk Tim had veel vrienden. We hebben het er allemaal zwaar mee en zorgen voor opvang van onze leerlingen. We proberen er voor el kaar te zijn, geven ruimte om ver driet en boosheid te delen.'' Schild is sinds de steekpartij van zondag goed op de hoogte gehouden over Tims toestand. ,,We zijn een kleine school, waar iedereen elkaar kent. De impact voelt daardoor nog gro ter dan op een scholengemeen schap met 2000 leerlingen. Wat Tim is overkomen hoort niet en wens je niemand toe.'' 'Stil op voetbalvelden' Bij voetbalclub Jong Ambon zijn de jeugdtrainingen van woensdag avond afgelast. ,,Uit respect naar de familie van Tim willen we dat het vanavond stil is op onze velden'', zegt jeugdcoördinator Emiel Lai- sina. Tim maakte deel uit van het JO15-1-team van Jong Ambon. Hij speelde als middenvelder, één die heel goed lag in de groep en altijd kwam trainen. ,,We hebben spelers en ouders dinsdagavond op verzoek van de familie al verteld dat Tim het niet zou redden. Dat kwam heel hard binnen'', zegt Laisina. Er was ongeloof, boosheid en er vloeiden tranen. Laisina: ,,De verslagenheid was heel groot. We hebben afge sproken om donderdag weer bij el kaar te komen en hebben contact gezocht met Slachtofferhulp om te kijken wat zij kunnen doen. We houden ons clubhuis open, zodat spelers steun bij elkaar kunnen zoe ken.'' Namen en foto's Op het internet gaan sinds zondag namen en opruiende foto's rond van personen die mogelijk betrok ken zouden zijn bij de steekpartij. De politie riep jongeren eerder op daarmee te stoppen. Nieuwsmedia Prijs €3,10 Waarom er overal zo'n baan moet komen Dood van Tim (15) komt hard aan Eldridge Pentury Middelburg Hi •a»*» ■MM r«r «sééit .^Ufo BLOCK QANANj\g Op de plek waar Tim werd gevonden, zijn bloemen neergelegd. foto dirkjan gjeltema Inzet: Tim. privéfoto - Ayman, vriend van Tim donderdag 13 januari 2022 7°c Weeroverzicht lange termijn: C P20 regio pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I CZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1