markt, bewijzen deze digitale ondernemers 'Ik weet niet of dit een goed salaris is voor mijn leeftijd' 19 Hoeveel verdien je? €2700 gemiddeld vier commissies per maand. De helft daarvan komt via internet, de andere helft komt uit mijn persoonlijke omgeving. Dat is meer dan genoeg, want het kost veel tijd om een portret te maken. Wie op Twitch een publiek wil trekken, moet zorgen dat er vol doende interactie is. Mensen stellen vragen in de chat en ik antwoord via de microfoon en de camera. Zo bouw je jouw zaak langzaam op. In het begin werkte ik ook in de ho reca, maar naarmate het streamen winstgevender werd, kon ik dat lang zaam opgeven. Nu werk ik de helft van de tijd als tekenaar. De andere helft van de tijd verdien ik mijn geld als leerling-tatoeëerder in een tatoea gestudio.'' 'Een mooi beetje extra geld naast mijn parttimebaan' ,,Ik schreef mijn eerste gedicht toen ik achttien was, maar wist nooit wat ik daarmee kon doen. Dichten vond ik leuk, maar een boek uitbrengen vond ik te heftig en meedoen met wedstrijden trok me niet. Ik wilde mijn gedichten liever direct aan mensen aanbieden en hen helpen. Na flink wat onderzoek ontdekte ik Fiverr, een online platform waar mensen diensten en producten aan bieden. Er bleek vraag naar mijn ge dichten te zijn. Mensen vinden mijn profiel, ne men contact op en beantwoorden een aantal vragen over wat ze van een 'De informatie die klanten mij voor een gedicht geven, is vaak heel persoonlijk' gedicht verwachten. Sommigen wil len een gedicht voor een geliefde, anderen zoeken iets om een overle dene te herdenken. Soms is het een bedrijf dat gedichten bij hun produc ten wil stoppen. Ik vraag klanten mij zo veel moge lijk informatie te geven. Die informa tie is vaak heel persoonlijk en dat raakt mij. Het motiveert mij om iets moois te maken. Mijn naam staat nooit onder de gedichten, maar dat vind ik niet erg. Ik haal genoegdoe ning uit het feit dat mensen blij wor den van mijn gedichten. Een gedicht schrijven kost mij ongeveer een dag en gemiddeld krijg ik elke twee dagen een nieuwe com missie binnen. Het is niet genoeg om van te leven, maar het is een mooi beetje extra geld naast mijn parttime- baan. Zonder internet zou ik dit werk niet kunnen doen. Ik kan gedichten digitaal aanleveren en schrijf voor mensen in Nederland, maar ook wel voor mensen in Japan, Australië en Tanzania.'' ,,Op basis van vier dagen komt het neer op 3850 bruto. Netto is dat 2700 euro.'' ,,Ik ben tevreden. Maar ik moet ook eerlijk zeggen dat ik niet weet of het een goed salaris is voor mijn leeftijd. Ik ben een aantal keer gewisseld van baan, maar ik weet niet of ik daar iets mee verloren of ge wonnen heb.'' ,,Nee, ik ben akkoord gegaan met hun aanbod. Ik heb wel onderhandeld over de studie om adjunct te worden. In het verleden heb ik ook nooit onder handeld. Ik was altijd tevreden. Elk jaar krijg je er wat bij. Ik denk wel dat er mogelijkheden zijn en dat besturen bereid zijn iets meer te betalen om mensen binnen te halen.'' ,,Klopt. Wij hebben onlangs nieuwe mensen aan genomen, maar geen onderhandelingen gevoerd. Mensen in het onderwijs denken volgens mij: je krijgt wat je toekomt.'' ,,Wij krijgen een eindejaarsuitkering, dat is iets minder dan een maandsalaris. Met de Dag van de Leerkracht, in oktober, komt er een kleine bonus van 160 euro netto bij. En we hebben elf weken va kantie per jaar. Dat is een luxe.'' ,,Geen idee. Ik zou wel graag willen weten of ik op een gemiddeld bedrag zit. Maar vragen 'wat ver dien jij? vind ik ongemakkelijk." ,,Ik ben dit niet gaan doen omdat ik meer wilde verdienen. Ik was toe aan de stap om op een hoger niveau na te denken over de school.'' ,,Ik hoop hier nog wel even te werken. Ik ben niet iemand van de lange termijnplanning.'' Verdient Marielle genoeg? GO DONDERDAG 13 JANUARI 2022 Naam: Sabine Tonnon Leeftijd: 27 jaar Verkoopt: gedichten op maat Online: fiverr.com/sabinespoems - SABINE TONNON Marielle (46) werkt 32 uur in de week als adjunct-directeur op een basisschool. c Wat verdien je? c Blij mee? c Heb je over je salaris onderhandeld? c In jouw functie sta je ook wel eens aan de andere kant bij salarisbesprekingen c Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? c Weet je wat je collega's verdienen? c Toen je adjunct wilde worden, was je toen niet bezig met salaris? c Hoe zie jij je toekomst? - Babette Rijkhoff Leeftijd: 46 Aantal jaar werkervaring: 26 Aantal werkzame uren per week: 32 Opleiding: hbo Branche: basisonderwijs Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde sala ris voor haar functie ca. 2850 euro bruto. ,,Echt waar? Ik ben nu wel nog nieuwsgieriger naar het salaris van collega's.'' Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 19