Gemeenteraad is kritisch over metamorfose Oostburg H c Geen hoogbouw aan de Van der Maelstedeweg in Hulst apiiisi 6 i:. In plaats van 24 zorgwoningen in gewraakte hoogbouw, komen er nu slechts twaalf reguliere huurappartementen aan de Van der Maelstedeweg in Hulst. De buurt is blij. Jaren geleden al, kocht Woonstich- ting Hulst drie verouderde wonin gen en opstallen aan de Van der Maelstedeweg. Met zorginstelling Tragel werd het plan gesmeed er 24 appartementen te bouwen voor mensen met een verstandelijke be perking. De buurt zag het echter niet zitten en de gemeente Hulst vond het voorgestelde complex te hoog. Het plan moest terug naar de tekentafel. Het resultaat: twaalf re guliere huurappartementen over drie woonlagen. Directeur Jurgen Pijcke van de Woonstichting: ,,Het is zo'n mooi plekje, die apparte menten hebben we zó verhuurd." Bouwhoogte Omwonenden kregen in 2019 lucht van de oorspronkelijke plannen toen de vergunning werd aange vraagd. Ze bundelden de krachten in de actiegroep Mooi Hulst en kwamen in het verweer tegen de bouwhoogte. Een complex van der tien meter hoogte op die locatie, vonden ze veel te kolossaal en bo vendien vreesden ze voor hun pri vacy. Hoewel de leden van de actie groep nadrukkelijk stelden 'niks te gen Tragel-cliënten te hebben', we zen ze er wel op dat dit complex het derde van Tragel binnen een straal van honderd meter zou zijn. Mooi Hulst werd gehoord. Ook de gemeente Hulst vond het pand te fors en stelde daarnaast dat niet werd voldaan aan voorschriften Oostburg wacht in tien jaar tijd een enorme make-over. Met het project Vitaal West-Zeeuws-Vlaanderen gaat zo'n beetje alles op de schop. Er zijn drie opties, waarbij de ge meente en ZorgSaam een duide lijke voorkeur hebben voor de meest ingrijpende: de gedeeltelijke sloop van het huidige gemeente huis voor huizen voor bewoners van woonzorgcentrum Stelle. Op de gronden van ZorgSaam en het Zwin College moet een campus ko men. Met daarin nieuwbouw voor de middelbare school, een medisch centrum met daarin het zieken huis, en woningbouw voor oude ren en (startende) gezinnen. Veder zal het gemeentehuis ver huizen naar multifunctioneel cen trum De Windmaker, komt er nieuwbouw voor het basisonder wijs en de kinderopvang en worden de bibliotheek, het scholierencen trum en het busstation verplaatst. Ook wordt het winkelgebied com pacter. De kosten van het project worden geschat op 59,8 tot 62,5 mil joen euro. ZorgSaam betaalt 33 tot 34 miljoen, de gemeente 26,7 tot 29,5 miljoen. Nieuwbouw voor het Zwin College kost Sluis het meest: 18,2 miljoen euro. Gemeenteraads leden waren gisteravond uiterst kritisch over de investering. Ronald de Croock (CDA) vreest de financiële risico's. ,,Wat als de grondstoffenprijs nog verder stijgt?" Ook het feit dat Sluis een beroep moet doen op de algemene reserve (een spaarpotje van de ge meente) zint hem niet. ,,Ik voorzie grote problemen als al dat geld naar dit proj ect gaat." Sebastiaan Keijmel van Onafhankelijk West is voor zichtig positief, maar ziet haken en Het college vraagt een blanco cheque, terwijl de risico's niet in beeld zijn ogen. ,,Het college vraagt feitelijk een blanco cheque, terwijl de fi nanciële risico's niet in beeld zijn. Wat als de rente, bouwgrondprijs en de prijs voor bouwmaterialen stijgen?" Onafhankelijk raadslid Sjaak Quaak sluit zich daarbij aan: ,,We staan met de rug tegen de muur en daar word ik kriebelig van. 30 mil joen euro, dat is niet voor het aan schaffen van een broodje. Gaat dit niet ten koste van andere investe ringen?" Nee, zegt wethouder Peter Ploegaert. ,,In de algemene reserve zit gelukkig meer geld, maar na tuurlijk gaan we hier voorzichtig mee om." Niets doen is volgens hem geen optie, omdat Sluis anders moet investeren in het duurzaam maken van oude gebouwen. De raad besluit eind deze maand of Sluis verder kan met het project. Daarna wordt een masterplan op gesteld. Na een lange aanloop, zijn we blij dat we deze woningen kunnen realiseren voor parkeren en privacy. In sa menspraak met Tragel en de Woon- stichting werd de vergunningsaan vraag ingetrokken. Voor de nieuwe plannen, kwam wel groen licht. Op de locatie, met uitzicht over de buitenvest en 'het eiland van De Bruijn', gaat het Terneuzense aan nemersbedrijf Van der Poel bin nenkort beginnen met de bouw van een complex met twaalf regu liere huurappartementen naar een ontwerp van VG Architecten uit Sas van Gent. De bestaande oude panden worden gestript en uitein delijk gesloopt. Pijcke: ,,Na een lange aanloop, zijn we blij dat we deze woningen kunnen realiseren." Het gebouw, in een neutrale kleur, telt drie woon lagen met verspringende kappen. Omdat het complex veel kleiner is dan het origineel, past het beter in de omgeving. Achter het terrein is voldoende parkeergelegenheid en het gebouw komt door een groen strook aan de voorzijde wat verder van de weg afte liggen. De apparte menten zijn levensloopbestendig met als doelgroep zowel oudere als jongere bewoners. ,,Voor gezinnen zijn deze huurappartementen iets minder geschikt aangezien ze slechts twee slaapkamers hebben." Het is de bedoeling dat het complex in oktober wordt opgeleverd. WOENSDAG 12 JANUARI 2022 VL Minder woningen, buurt is blij Sheila van Doorsselaer Hulst OOSTBURG Het project Vitaal West- Zeeuws-Vlaanderen voelt voor veel Sluise gemeenteraadsleden als het doorslikken van een me loen. Aan de ene kant biedt het een grote kans voor Oostburg en omgeving, maar dat Sluis bijna 30 miljoen euro moet in vesteren, zorgt voor hoofdbre kens. - Sebastiaan Keijmel - Bob Maes irainniNMiFM 'Dekker De huidige situatie aan de Van der Maelstedeweg. De oude huizen worden momenteel gestript. foto anne hana Impressie van de twaalf huurappartementen die Woonstichting Hulst laat bouwen. foto vg architecten - Jurgen Pijcke, directeur Woonstichting Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53