Werkgevers zitten klem en willen af van strenge quarantaine i|Grahams 4 ,,Veel mensen zitten onnodig thuis en dat brengt veel ondernemingen en instellingen in de problemen, zeker als niet kan worden thuisge- werkt'', stellen de ondernemersor ganisaties. Ze willen dat de regels meer in lijn worden gebracht met die in onze buurlanden. Zo zou de boosterprik moeten meewegen bij de duur van de quarantainemaatre gelen. Wie een extra prik heeft ge had en geen klachten heeft, zou na contact met een besmet persoon en een negatieve test niet meer in qua rantaine hoeven, klinkt het. „Vanwege de korte incubatietijd van de omikronvariant zou je ver der al na drie dagen quarantaine moeten kunnen testen en bij een negatief resultaat weer aan het werk moeten kunnen'', luidt het voorstel. De zorgen over het hoge aantal besmettingen in combinatie met de aangescherpte quarantainemaatre gelen zijn groot, maar vooralsnog heeft het nog niet geleid tot acute problemen. KLM bijvoorbeeld heeft wel vluchten geschrapt van wege thuiszittend personeel, maar van een noodsituatie is geen sprake. Passagiers zijn omgeboekt naar an dere vluchten. ProRail, dat al langer kampt met een personeelstekort, heeft ook geen extra problemen met de bezetting als gevolg van omikron. Verzetten In de installatiesector kan het vol gens de brancheorganisatie wel voorkomen dat afspraken worden verzet, mede als gevolg van de krappe arbeidsmarkt. ,,Maar mel dingen over calamiteiten zoals met een cv-ketel worden uiteraard met een behandeld'', aldus een woord voerder. Het is afwachten wat er de komende weken met het aantal be smettingen gebeurt, zeker nu de scholen weer open zijn, reageert de Brancheorganisatie Kinderopvang. Ook die sector kampt al langer met een tekort aan mensen. Vakbond FNV snapt dat er veel zorgen zijn bij bedrijven, zeker bij de vitale sectoren, maar vindt dat het geen reden is om de regels los te laten. ,,We hebben ons te houden aan de regels en we moeten de be slissing overlaten aan deskundigen en de politiek'', zegt woordvoerder José Kager. Minder strikt Dat er bij de vakbond tientallen meldingen zijn binnengekomen van medewerkers die door hun werkgevers onder druk zijn gezet om ondanks de quarantainemaat regelen toch te komen werken, daar kijkt arbeidsrechtadvocaat Pascal C Werkgevers willen dat boosterprik zwaarder meeweegt: houd personeel niet onnodig thuis Besselink van juridisch dienstver lener DAS niet van op. Volgens hem zijn werkgevers minder bang dat omikron leidt tot meer ziekenhuis opnames. ,,Dat en het gegeven dat meer bedrijven klem zitten door personeelstekort maakt dat zij nu minder strikt zijn met de regels.'' Zeer onverstandig, vindt Besse- link: de quarantaineregels zijn er niet voor niets. Bovendien neemt een bedrijfeen flink risico: de werk gever is verplicht personeel een ge zonde en veilige werkomgeving te bieden. ,,Als hierdoor meer be smettingen op de werkvloer plaats vinden, kan hij daarvoor verant woordelijk en aansprakelijk wor den gesteld.'' Besselink hoort overigens ook het omgekeerde: werknemers die zelfmet klachten kampen maar ge woon aan het werk gaan omdat ze anders geen inkomen hebben, zoals oproepkrachten. Advertentie 'Eczeem? Gebruik Grahams, de succesformule uit Australië!' HollandÖBarrett CYBERSPIONAGE AIVD EN NOC*NSF WAARSCHUWEN SPORTERS Op nadrukkelijk advies van de AIVD reizen Nederlandse sporters en hun entourage met 'schone' smartphones en laptops naar de Olympische Spelen in Peking. ,,Als je met een toestel die kant uit gaat, weet je 100 procent zeker dat het geïnfecteerd terugkomt.'' Dat Nederlandse olympiërs hun telefoon thuis laten als ze eind deze maand naar de Spelen in Peking reizen, bleek gisteren. Uit angst voor Chinese spionage stuurt sportkoepel NOC*NSF de ploeg met 'schone' apparaten het vliegtuig in. Waar is de bond bang voor? Dat de Chinese schaatsbond beslag wil leggen op de trainingsschema's van Irene Schouten? Of dat de shorttrack concurrenten willen weten wat Sjinkie Knegt 's ochtends op zijn boterhammen smeert? Dat is vermoedelijk iets te sim pel geredeneerd, zegt een bron met uitgebreide kennis over cy- berspionage. Bij China, zegt hij, weet je eigenlijk nooit waar ze precies naar op zoek zijn. Je moet het volgens hem zo zien: een land als Rusland bedrijft cyberwarfare om de tegenstander zwakker te maken. Daar zijn ze blij als din gen vernietigd worden door een aanval, als er echt schade wordt aangericht. China niet. China bedrijft geen cyberspionage om de tegenstan der zwakker te maken, maar om er zelf sterker van te worden. China wordt blij van informatie, zoveel mogelijk informatie. Over de eigen burgers, maar ook over mensen die het land bezoeken. Die informatie kunnen ze ach teraf gebruiken. Waarvoor, wan neer en op wat voor manier, dat weten ze waarschijnlijk nog hele maal niet. Het gaat erom dat ze de informatie hebben. Die spionagestrategie past bij de cultuur van het Aziatische land, weet sinoloog Valérie Hoeks, die met haar bedrijf China Inroads Westerse bedrijven helpt met zakendoen in China. ,,Als je met Chinezen onderhandelt, we ten ze precies wie er aan de over kant van de tafel zit. Dat is echt een van hun sterke punten. Dan hebben ze een hele lijst, waar je dan met naam en toenaam op staat. Ze monitoren en verzame len heel veel.'' Verzamelwoede Dat gebeurt niet alleen met no bele doelstellingen, stelt de Alge mene Inlichtingen- en Veilig heidsdienst (AIVD) in het meest recente jaarverslag. Daarin con stateert de AIVD dat China 'op grote schaal' reis-, visa-, pas poort-, vlucht-, telefoon-, en medische informatie verzamelt. China haalt volgens de veilig heidsdienst ook persoonsgege- WOENSDAG 12 JANUARI 2022 GO Door de strenge quarantaine- regels komen werkgevers steeds verder onder druk te staan. VNO-NCW en MKB-Ne- derland pleiten voor versoepe ling van de regels. Natasja de Groot Den Haag Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. 'Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème", C+ Crème9, Psorias Crème9, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème9 en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' Kijk voor alle verkooppunten op www.grahams.nl Voor contact: Granams, www.grahams.nl China wil alles weten, D9- i Sander van Mersbergen Zoetermeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 4