Ajacied Aertssen in top 5 'jonkies' Middelburgse nieuwkomer al opgenomen in zwart-gele familie 11 Broers Van Dijke rijden divers programma zelf je bidon van je fiets te halen. Alles wordt je uit handen genomen. En als je klaar bent met een training, kun je je gegevens uploaden naar de foodcoach en als je later de eetzaal inloopt, heb je in de app al precies staan wat je kunt gaan eten, tot op de gram nauwkeurig." Tijdens de trainingsstage in Girona zat Vader in acht dagen 35 uur op de fiets. Het ging hem goed af, hij kon prima mee met mannen als Primoz Roglic, Tom Dumoulin, Wout van Aert, Jonas Vingegaard en Steven Kruijswijk, die zich in grote rondes al volop bewezen hebben. ,,Voor het mountainbiken maakte ik ook altijd al veel omvang", vertelde de nummer tien van zowel de Olympisch Spelen als het WK van 2021. ,,Dat werkte voor mij, ik werd daar sterker van. Dit was wel een groter trainingsblok dan ik ooit had gedaan, maar ik kon het tempo goed aan." Strade Bianche en LBL Vader gaat een mooi programma rij den. Hij debuteert begin februari in de Ronde van Valencia en rijdt daarna Strade Bianche (zijn eerste World Tour-koers), Coppi e Bartali, de Ronde van het Baskenland, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. ,,Daarna richt ik me weer op het mountainbiken. Ik zal niet alle wereldbekerwedstrijden meer rijden, we kiezen ervoor om die van buiten Europa over te slaan. Na de World Cup in Val di Sole van begin september ga ik weer de weg op. Dan rijdt ik nog de Ronde van Kroatië en de Ronde van China." snel klaar Nog geen hervatting Afgelopen zomer paste hij al zijn nieuwe kledij, vanaf november werkt hij met de voedingsapp van de ploeg en in december lag hij tijdens een trainingskamp al op de kamer met Primoz Roglic. Van die drievoudig Vuelta-winnaar en olympisch kampioen tijdrijden kijkt de 25-jarige Zeeuw overigens niet op. ,,Hij is ook maar gewoon een mens." Boven dien rijden er alleen maar topcoureurs bij Jumbo-Visma. De ploeg staat niet voor niets derde op de UCI-ranking. ,,Maar het is wel lekker in zo'n week dat je met zo'n iemand de kamer deelt. Daar steek je toch wat van op. Ik ga waarschijnlijk ook meerdere koersen met hem rijden." Gisteren presenteerde Jumbo-Visma in Alicante de mannenploeg voor 2022. Aanwinst Milan Vader toonde zich voor het eerst aan de pers in zijn nieuwe tenue. De Middelburger is overgeko men van KMC-Obea, de Franse moun- tainbikeploeg waar hij drie jaar voor reed. Bij Jumbo-Visma gaat hij het mountainbiken met het wegwielren- nen combineren. ,,Het voelt speciaal om nu dit pak te dragen", gafde Walchenaar aan. ,,Dat ik nu bij een World Tour-ploeg zit, merkte ik al meteen tijdens het trai ningskamp. Toen reden we met z'n zessen of zevenen onze ritten en zag je mensen uit hun auto's stappen en fo to's van ons nemen. Dat is nieuw voor me. Jumbo-Visma spreekt internatio naal natuurlijk erg aan, het geel met zwart maakt bij velen wat los." Ook Vader, die vlak bij Alicante een eigen appartementje heeft en veel van uit daar traint, is onder de indruk. Jum- bo-Visma is, zoals hij het noemde, 'next level'. ,,Het is altijd bijzonder om naar een nieuwe ploeg over te stappen. Maar ik vind dit wel héél speciaal. Wat ze hier voor je doen, heb ik nog nooit meegemaakt. Je hoeft na een trainings- rit bij wijze van spreken nog niet eens Slechts drie Zeeuwse voet ballers waren jonger toen ze hun profdebuut maakten in Nederland. Doelman John Karelse was in 1987 pas 16 jaar toen hij zijn debuut maakte onder de lat bij NAC. Hij is al 35 jaar de jongste Zeeuwse prof. Erwin Nuytinck en Rick van Drongelen zijn de enige andere Zeeuwse spelers die al op hun zestiende debu teerden. Direct daarachter staat Olivier Aertssen met zijn 17 jaar en 156 dagen. Hij verdrong Ruben Hollemans - de huidige aanvoerder van Goes - naar de vijfde plaats. Yassine Azzagari is daar achter de eerste Zeeuwse speler die in de eredivisie de buteerde. Hij is daarmee ech ter niet de jongste Zeeuwse prof in de eredivisie. Dat is namelijk Nuytinck die op zijn zeventiende met Excel sior in de eredivisie uitkwam. Hij had zijn debuut in de eer ste divisie toen al gemaakt. Kevin Hollander naar Terneuzense Boys Kevin Hollander is volgend seizoen trainer van voetbalclub Terneu- zense Boys. Hij volgt bij de zater dag-eersteklasser Dennis de Nooijer op die trainer wordt bij der dedivisionist Goes. De Boys en Goes ruilen daarmee hun trainers, want Hollander is nu nog de trainer van Goes. Terneuzense Boys prijst zich gelukkig met 'een jonge ambi tieuze trainer die prima past bin nen de visie en ambities van VV Terneuzense Boys'. Terneuzense Boys heeft dit sei zoen in de eerste klasse een knappe start gemaakt. De club staat met 10 punten uit 7 duels keurig in de mid denmoot. WOENSDAG 12 JANUARI 2022 Milan Vader is nieuw bij Jumbo-Visma en was al mee op trainingskamp. „Mensen stapten uit de auto en maak ten foto's van ons. Dat is nieuw voor me. Het geel met zwart spreekt internationaal an en maakt bij velen wat los." Naast Milan Vader zijn de twee lingbroers Tim en Mick van Dijke (21) fulltime prof geworden bij de World Tour-ploeg. De renners uit Colijnsplaat, tegenwoordig woon achtig in Belgisch Limburg, zullen in 2022 een gemêleerd pro gramma hebben. ,,De ene keer zul len we met de grote jongens mee rijden, de andere keer mogen we op een iets lager niveau voor onze eigen kansen gaan", zei Mick van Dijke in Alicante. Tim gaat in elk geval mee in het sprintproject sa men met Olav Kooij. TENNIS Kerkhove al Tennisster Les ley Pattina- ma-Kerkhove is er gisteren niet in geslaagd de tweede voor ronde van de Australian Open te bereiken. Op baan 17 van het tennispark in Melbourne werd ze door de Chi nese Yue Yuan uitgeschakeld. De setstanden waren 7-5 en 6-2. Volgende week komt de Zeeuwse nog wel uit in het dubbelspel in Melbourne. VOETBAL De KNVB stelt de hervatting van de competi tie in het ama teurvoetbal met zeker een week uit. Voor komend weekeinde ston den in de B-ca tegorie weer wedstrijden bij de jeugd op het programma, maar de voetbal bond heeft be sloten het pro gramma te schrappen. Het kabinet beslist vrijdag over de maatregelen die vanaf zaterdag gelden. Bij Jumbo-Visma is alles 'next level' voor Milan Vader Roeland van Vliet Alicante Olivier Aertssen uit Wolp- haartsdijk is één van de jongste Zeeuwse spelers in het profvoetbal. De 17-jarige verdediger debu teerde maandagavond bij Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie met een 0-2-zege bij Jong FC Utrecht. - Rudy Boogert Top 10 van jongste Zeeuwse profs speler jaren dagen club divisie debuut John Karelse 16 294 NAC 1ste 7 mrt'87 Erwin Nuytinck 16 306 RBC 1ste 19 nov'10 Rick van Drongelen 16 349 Sparta 1ste 4 dec'15 Olivier Aertssen 17 156 Jong Ajax 1ste 10 jan'22 Ruben Hollemans 17 206 RBC 1ste 28 jan'11 Yassine Azzagari 17 295 NAC ere 15 mei'19 Danny Blind 18 28 Sparta ere 29 aug'79 Rini Verwest 18 157 Roda JC ere 11 mrt'84 Jonathan Constansia 18 174 Heracles 1ste 10 sep'04 Gylermo Siereveld 18 190 NAC 1ste 6 aug'21 Spelers geboren in Zeeland of die bij een Zeeuwse club hebben gespeeld, worden meegenomen in deze lijst. Tabel PZC Bron: Rudy Boogert TERNEUZEN o a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43