Net op zee Extra verbinding Sloegebied Kennisgeving voornemen en participatie Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) en TenneT TSO B.V. (TenneT) willen een ondergrondse hoogspanningsverbinding realiseren van het windenergiegebied i in de Noordzee naar het Sloegebied in de gemeente Borsele. Deze ondergrondse hoogspanningsverbinding is nodig om de duurzame energie, die in de toekomst op zee wordt opgewekt, vanuit dit windenergiegebied naar land te kunnen transporteren. In deze kennisgeving leest u wat het project inhoudt, waarover u kunt meedenken en hoe u kunt reageren. V_ v_ Wat houdt het project in? Om de elektriciteit uit windenergiegebied i naar land te transporteren zijn meerdere verbindingen nodig. Eén van deze verbindingen is het Net op zee Extra verbinding Sloegebied. Onderdeel van deze verbinding is het platform, de ondergrondse kabel door de Noordzee, een nieuw converterstation en de verbinding van het nieuwe converterstation naar een nieuw 380 kV hoogspanningsstation in Zeeland. In het voorjaar van 2022 zal bij de vaststelling van het programma Noordzee een naam gekozen worden voor windenergiegebied 1. Tot die tijd heet het project Net op zee Extra verbinding Sloegebied. Windenergiegebied 1 IJmuiden Ver HKW HK2 UK NL BEL Borssele Middelburg Wat doet het ministerie? Omdat de verbinding van windparken op zee grote projecten van nationaal belang zijn, valt dit project onder de rijks- coördinatieregeling (RCR). Dit betekent dat het ministerie van EZK de besluitvorming coördineert en samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) uiteindelijk bepaalt waar de verbinding komt. Naar verwachting treedt i juli 2022 de nieuwe Omgevingswet in werking, waar de RCR-procedure in opgenomen wordt. Daarom wordt voor dit project vanaf de start gewerkt volgens de eisen van de nieuwe Omgevingswet. TenneT is verantwoordelijk voor het aansluiten van windparken op zee. Waarom is dit project nodig? Om de doelstellingen uit het Klimaatakkoord te halen moeten extra windparken op zee worden gebouwd. Deze wind energie moet aan land worden gebracht. In de Verkenning aanlanding wind op zee is onderzocht wat kansrijke opties voor extra aansluitingen zijn. Meer informatie hierover is te vinden op www.rvo.nl/verkenning-aanlanding-wind-op-zee-vawoz. Uit deze verkenning bleek dat een verbinding vanuit windenergiegebied 1 naar het Sloegebied kansrijk is. Samenhang met project Net op zee IJmuiden Ver Alpha Het project Extra verbinding Sloegebied loopt gedeeltelijk parallel aan het project Net op zee IJmuiden Ver Alpha, maar doorloopt een aparte procedure. Het ministerie van EZK en TenneT streven naar maximale samenhang tussen beide projecten. Om de impact op de omgeving zo beperkt mogelijk te houden streeft TenneT er naar om de projecten Net op zee IJmuiden Ver Alpha en Extra verbinding Sloegebied over land gelijktijdig aan te leggen. De ontwerpbesluiten voor het Net op zee IJmuiden Ver Alpha liggen tegelijkertijd met deze kennisgeving voornemen en participatie ter inzage. U kunt daar apart op reageren, zie hiervoorwww.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. Online Informatieavonden Heeft u vragen over de extra verbinding naar het Sloegebied of wilt u uw ideeën inbrengen? Het ministerie van EZK en TenneT organiseren voor dit project en het project Net op zee IJmuiden Ver Alpha op dinsdag 1 en donderdag 3 februari van 19.00 tot 20.30 uur online informatie bijeenkomsten. Meld u aan voor de online bijeenkomsten via het aan meldformulier op www.rvo.nl/net-op-zee-extra-verbinding-sloegebied. Wij stellen het op prijs als u uw vragen van tevoren doorgeeft. Legenda Tracéopties Mogelijke platformlocatie Aangewezen windenergiegebieden Grens Exclusieve Economische Zone 380kV hoogspanningsstation Participatie: uw mening en inbreng is belangrijk Het project raakt de belangen van veel partijen zoals burgers, bedrijven, maatschappelijke organisaties en overheidsinstanties. Het ministerie van EZK en TenneT vinden het daarom belangrijk dat al deze partijen de mogelijkheid hebben om ideeën in te brengen en mee te denken bij het project. In het voornemen en voorstel voor participatie dat samen met deze kennisgeving ter inzage ligt, staat beschreven hoe de verschillende partijen worden betrokken in verschillende fasen van het project. Dit participatieplan wordt geactualiseerd bij belangrijke momenten in het project. Wilt u reageren? U kunt van vrijdag 14 januari tot en met donderdag 24 februari 2022 reageren op het voornemen en het participatieplan. In deze periode kunt u deze documenten bekijken op www.rvo.nl/net-op-zee-extra-verbinding-sloegebied. Op papier kunt u de documenten tijdens openingstijden bekijken in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, 4451 KB Heinkenszand. Het gemeentehuis is voor het inzien van documenten geopend van maandag tot en met donder dag van 08.30 tot i2.oo uur en van 13.00 tot 15.30 uur en vrijdagochtend van 8.30 -12.00 uur. Wij vragen u om voor het inzien van documenten van tevoren telefonisch een afspraak te maken, zodat deze alvast voor u kunnen worden klaargelegd. U kunt daarvoor contact opnemen met het team Informatiebeheer en Ondersteuning via het algemene telefoonnummer 0113 23 83 83. U kunt op drie manieren reageren. ve rsie Concept Datum 17-12-202 Schaa! 1:850.000 Formaat Kenmerk Digitaal: via de website www.rvo.nl/net-op-zee-extra-verbinding-sloegebied Telefonisch op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur via telefoonnummer 070 379 89 79. Per post: Bureau Energieprojecten, Inspraakpunt Extra verbinding Sloegebied, Postbus 111,9200 AC Drachten Wilt u uw brief ondertekenen en uw adres vermelden? Dan sturen wij u per brief een ontvangstbevestiging. Wat is het vervolg? Uw reactie wordt betrokken bij het opstellen van de zoge noemde concept Notitie Reikwijdte en Detailniveau (c-NRD). In de c-NRD staat welke tracé-alternatief of tracé-alternatieven in de volgende fase van het project worden onderzocht en hoe het onderzoek wordt gedaan. De c-NRD zal naar verwachting medio 2022 ter inzage liggen. Uw reactie op het voorstel voor participatie wordt gebruikt om het participatieproces verder uit te werken. Wilt u meer weten? Meer informatie over Extra verbinding Sloegebied en alle bijbehorende documenten vindt u op www.rvo.nl/ net-op-zee-extra-verbinding-sloegebied. Heeft u vragen over de procedure? Bel dan met telefoonnummer 070 379 89 79. Of stel uw vragen tijdens een van de informatiebijeenkomsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40