ïC Kruidenmiddel Giel Beelen gevaarlijk Uniek voordeel: mm mlÈÊÈ 27 Geniet het hele jaar van de beste musicals Top tien best bezochte films in 2021 Black Widow andere landen: „Daar mochten de bioscopen tijdens de kerstvakantie wel openblijven. Bij ons ging alles dicht en dat was heel zuur omdat de filmbranche in deze periode de grootste omzetten van het jaar be haalt. Ik vind het nog steeds een on begrijpelijke beslissing van de rege ring. Er is al die tijd - voor zover be kend - geen enkele bezoeker in de bioscopen besmet geraakt. Er was voldoende afstand in de zaal, af doende ventilatie en er werd streng gecontroleerd. Wij zagen deze slui ting niet aankomen." Hoe het filmbedrijf met deze te genslag moet omgaan is moeilijk te voorspellen. Binsbergen: ,,De steun maatregelen hebben de pijn enigs zins verzacht, maar op de lange ter mijn zal het veel moeite kosten om dit allemaal te herstellen. Zeker als er nieuwe investeringen in de theaters en in de filmproductie gedaan moe ten worden.'' De verreweg best bezochte film was vorig jaar zoals verwacht het laatste Bondavontuur van Daniel Craig, No Time To Die, met 1.733.285 bezoekers, wat gezien de beperkin- gen een uitstekend resultaat is. Mis schien had er nog meer ingezeten voor 007, gezien het record van het openingsweekeinde, maar toch werd de 25ste editie in Nederland niet de best bezochte Bondfilm aller tijden. De oorlogsfilm De Slag om de Schelde was met ruim een half miljoen ver kochte kaartjes de succesvolste Ne derlandse speelfilm. Binsbergen: ,,Er zijn natuurlijk veel films geweest die door de be perkingen een mindere omzet heb ben behaald dan aanvankelijk was begroot. Een film als de nieuwe Spider-Man heeft maar drie dagen gedraaid, terwijl er 70.000 kaarten in de voorverkoop waren besteld. In andere landen was juist die film de grootste kersthit." Slimmemanier Boris van der Ham, voormalig Tweede Kamerlid van D66, is de nieuwe voorzitter van de NVBF. Ook hij stelt vast dat de Nederlandse filmbranche 'op zijn rug ligt en jaren nodig heeft om te herstellen'. Vol gens hem moeten er op 'een slimme manier' maatregelen worden geno- Ik zie geen reden om de lockdown in de film theaters te verlengen men om het herstel in te zetten. ,,Een platte investeringsverplich ting vanuit de bioscopen is nu niet de juiste methode", aldus Van der Ham. Binsbergen heeft hoop dat de re gering vrijdag besluit de bioscopen weer te openen. ,,Ik zie geen reden om de lockdown in de filmtheaters te verlengen. Ik zou dat zeer on terecht vinden. Het publiek heeft ons al die tijden gesteund. Zodra het kon, is men weer gaan kijken. De streamingplatforms, zoals Netflix, Disneyplus en Videoland, konden natuurlijk veel extra publiek trek ken. Maar in het recente verleden groeide het bioscoopbezoek ook door toen die diensten hun intrede in Nederland deden. Het kan best samengaan. Een film bekijken in de bioscoop is voor velen nog altijd een veel betere kijkervaring." De grote bioscoophits van 2022 moeten in de eerste maanden vooral The Matrix 4, het opnieuw uit te brengen Spider-Man: No Way Home, Minions: The Rise of Gru en Soof3 worden. Opvallend is wel dat het allemaal vervolgfilms zijn. Het kruidenpreparaat Shambala, dat vorig jaar het nieuws haalde omdat radio-dj Giel Beelen er reclame voor maakte, bevat ingrediënten die een gevaar vormen voor de gezondheid. Het wordt uit de handel gehaald. Gebruikers van Shambala kunnen last krijgen van hallucinaties en verlamming, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) na onderzoek. Zij waar schuwt ook voor een vergelijkbaar middel, genaamd Open up. De NVWA raadt consumenten aan de middelen niet meer te gebruiken en draagt verkopers op te stoppen met de handel in deze middelen. Volgens Beelen zou het mengsel de gebruiker helpen om 'de inner lijke zelf te vinden'. Ook zouden mensen die Shambala gebruiken gesterkt worden als zij 'het roer om gooien na een periode vol conflic ten'. Het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum kreeg een mel ding over Shambala binnen, waarna de NVWA een onderzoek instelde. In Shambala en Open up zit har mine, harmaline en tetrahydrohar- mine. 'Bij blootstelling aan hogere doseringen van deze stoffen kun nen misselijkheid, braken en ernsti gere effecten zoals hallucinaties, coördinatiestoornissen, verstoord zicht en verlamming optreden', aldus de NVWA. Ook eenmalig ge bruik in een dosering zoals vermeld op de verpakking kan schadelijk zijn voor het centrale zenuwstelsel. - Tim van Rodijnen SPECIAAL VOOR JOU ALLES WAT JE WENST... Profiteer direct en begin het jaar goed met je cadeaubon voor Disney's Aladdin. Bestel nu op pzc.nl/cadeaubon mÊm WOENSDAG 12 JANUARI 2022 ■>rrv ..>•*-? "1;. >v - t slïlfiSfe 9P' m Wfr m HEI No Time to Die 1.733.285 bezoekers Fast Furious 9 532.103 bezoekers De Slag om de Schelde 507.685 bezoekers £x v-;- Dune 491.934 bezoekers Luizenmoeder - De Film 470.114 bezoekers 341.458 bezoekers Paw Patrol: De Film 330.854 bezoekers Jungle Cruise 307.323 bezoekers Shang-Chi and the Legend 306.099 bezoekers of the Ten Rings 10 Bon Bini: Judeska 279.074 bezoekers in da House Publieks trekker Spider- Man was maar drie dagen te zien, tot de lockdown van 19 december. FOTO SONY PICTURES m STAGE ENTERTAINMENT PRESENTEERT VANAF VOORDEEL Heb je ook zin om het nieuwe jaar goed te beginnen? Daar helpen we je graag bij! Je ontvangt een mooie aanbieding van ons. Ga nu met 30% voordeel met z'n tweeën een spetterende avond uit! Geldig voor de le en 2e rang Geldig t/m 31 december 2022 Profiteer nu en reserveer later *lncl. 1,85 orderkosten en op basis van beschikbaarheid. Bekijk de volledige voorwaarden via bovenstaande url. Cadeaubonnen per twee personen te koop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27