Angela De eerste van VI Vandaag viel een beetje tegen 26 Derksen: 'We lieten ons opjagen, dat was niet goed' KIJKT TV Arie Boomsma zat maandag bij M. Als er ie mand de gloednieuwe coronaminister Ernst Kuipers van tips kon voorzien was hij het, redeneerde de redactie. Verrassend genoeg vond Arie dat de sportscholen onmiddellijk open moeten, want sporten is gezond. En de rekeningen van Arie moeten natuurlijk ook betaald worden, maar dat zei hij er niet bij. Op zich had hij best een sympathiek verhaal. Dat sporten belangrijk is naast vaccinatie en dat mensen uit zichzelf niet snel in actie komen. Maar ik kreeg een wegtrekker toen hij op de vraag (niet van Mar griet overigens, natuurlijk niet, maar van een andere tafelgast) of hij bereid is om QR-codes te controle ren aan de deur, begon te sputteren over hoe be langrijk sporten is voor antivaxers. Want, hij wilde niet chargeren, maar toch, antivaxers zijn veelal laaggeletterd én hebben overgewicht. Juist hen wilde hij de toegang niet weigeren. Tja, alsof die laaggeletterden een Zuidas-salaris verdienen en zich het lidmaatschap van zijn luxe Amsterdamse BN'er-gym kunnen veroorloven. Maar gelukkig voor Arie zat hij bij M, dus hoefde hij een dergelijke kritische vervolgvraag niet te vrezen. U snapt, ik was daarna toe aan een verzetje. Even lekker lachen, bijvoorbeeld om rare BN'ers met ei genbelangen of zangers die steevast condooms ver geten tijdens een onenightstand en nu drie baby's krijgen bij evenzoveel vrouwen. En laat nou precies VI Vandaag beginnen op SBS 6. Maar helaas, de eerste viel een beetje tegen. Geen publiek, geen livemuziek, dus weinig sfeer. Wel een flitsende en vast peperdure nieuwe leader die sug gereerde dat er wél livemuziek werd gespeeld en daardoor nogal goedkoop overkwam. Maar soit, VI heeft het nooit van dat soort randzaken moeten hebben. De chemie en zelfspot van de drie mannen is genoeg. Avondshow Lubach Zegels van The Stones en historisch slecht jaar. De brancheorganisaties van het bioscoopbedrijf, NVBF (Nederlandse Vereniging van Bioscopen en Filmthe aters) en de FDN (Filmdistributeurs Nederland), kunnen geen enkele an dere conclusie trekken over de drama tische resultaten van het Nederlandse filmbezoek in 2021. Ruim veertien miljoen Nederlan ders kochten vorig jaar een bioscoop kaartje, wat een ongekende daling van 62,4 procent betekent ten opzichte van het laatste normale bioscoopjaar 2019. Alleen in 1992 was het bezoek, dat sinds 1918 wordt gemeten, lager dan vorig jaar. Maar dat had toen te maken met de opkomst van videothe ken en de over het algemeen slecht geoutilleerde bioscopen. De oorzaak van de dramatische daling van vorig jaar is duidelijk. De lockdowns en coronabeperkingen waardoor beduidend minder publiek in de bioscopen werd toegelaten heb ben behoorlijke financiële schade aangericht. In totaal waren de biosco- In andere landen mochten bioscopen tijdens de kerst wel openblijven pen vorig jaar 24 weken verplicht dicht ten opzichte van 15 weken in 2020. De tegenvallende resultaten hebben op een uitzondering na (nog) niet geleid tot sluiting van bioscopen, waarvan de meeste in handen zijn van grote internationale firma's zoals Vue en Pathé die in financieel opzicht wel een stootje kunnen verdragen. Maar het is te verwachten dat bepaalde in vesteringen in techniek, geluidsinstal laties of de interieurs van de zalen voorlopig op de lange baan worden geschoven. Volgens de branche zijn deze investeringen noodzakelijk om de strijd met de grote streaming- diensten niet te verliezen. Nederland loopt wat bioscoopbe zoek in 2021 betreft achter bij landen als België, Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland, die vorig jaar door minder strenge maatregelen een lichte stijging konden noteren ten op zichte van het eerste coronajaar 2020. Jaloezie Hajo Binsbergen, bestuurslid van de FDN en tevens directeur van film maatschappij Warner Bros. Neder land, kijkt met enige jaloezie naar de VI Vandaag, de nieuwe 'me ningenshow', zoals Derksen die noemt, ging maandag van start met ruim een miljoen kij kers. Daarmee versloegen Wilfred Genee, Johan Derksen en René van der Gijp alle con currenten, van M en Opi tot RTL's Beau. ,,Toch was het de slechtste uitzending die we ooit gemaakt hebben. Het liep niet, dat heb je af en toe. Om dat we nu maar een uurtje hebben, wilden wij veel te veel onderwerpen bespreken. Dat werd proppen. Ik had er geen goed ge voel over. Dan laat je je toch opjagen, fok je elkaar op, dat was niet goed. Daarom kijk ik op van de kijkcij fers. Als ik weet dat ik een slechte uitzending heb ge maakt, kan ik niet blij zijn met hoge kijkcijfers." Derksen schat in dat ze 'de helft van de onderwerpen hebben laten liggen'. Derksen was zeer tevreden over de eerste gast, Özcan Akyol die deze maand twee keer aanschuift en daarna kijkt of hij doorgaat. „Eus is prima, maar i dat wisten we." De werkwijze van het trio blijft hetzelfde. „We bespreken niks vooraf, gaan meteen naar huis na de uitzen ding. Ik ben altijd redelijk op tijd, Wilfred komt gewoon vijf minuten voor het begin. Het voordeel: kunnen we ook geen ruzie krijgen." FILM CORONA LEGT BEZOEK STIL Het Nederlandse bioscoopbedrijf kreeg in 2021 ongekend zware klappan te verwerken door de coronamaatregelen>De vraag is hoe lang het duurt voofdat ae brSfichedezetegenslagen te bovêfi komt Maar ook die moesten hun draai nog vinden. Gijp zit duidelijk niet in zijn meest optimistische peri ode. Hij betoogde, niet gehinderd door veel feiten kennis of realiteitszin, dat corona niet meer bestaat en daarom alles open kan en moet. Ha fijn, nog een BN'er met een mening over het virus. Als ik die wil zien, zap ik wel naar Nielson bij Johnny. Of naar Arie bij M. Wat zou Wim Kieft zeggen als het hier niet Gijp maar elk andere BN'er betrof? Die is wel erg in zichzelf gaan geloven. Toen was het nieuwe kabinet aan de beurt. Er deugt natuurlijk niks van, te veel vrouwen omdat ze vrouw zijn en dan was er ook iets met een homo op het bordes. En zo werden in sneltreinvaart een paar piketpaaltjes geslagen om de kijkers te laten zien dat naam en zender gewijzigd zijn, maar het inhoude lijk hetzelfde programma is gebleven. Pas toen het weer over voetbal ging, bedaarde de boel en leek iedereen zich op slag beter in zijn vel te voelen. Gelukkig maar. Want als VI Vandaag op enig mo ment aan M doet denken, gaat er iets faliekant mis. Quote van de dag Hebben we na twee jaar niets geleerd? TELEVISIE Arjen Lubach begint op 21 fe bruari met zijn talkshow De Avondshow met Arjen Lubach. De show is te zien van maandag tot en met donder dag op NPO 1. Het is een ver volg op het sati rische Zondag met Lubach. MUZIEK Ter ere van het zestigjarig be staan van The Rolling Stones brengt de Britse Royal Mail een set van twaalf postzegels uit. Daarop staan legendarische optredens van de band. De set wordt 20 januari gelanceerd. Ab Zagt - Hajo Binsbergen, Warner Bros Johan Derksen zet de goede eerste kijkcijfers van het programma VI Vandaag, gisteravond voor de tweede keer op de buis, in perspectief. ,,Pas als je over een maand ook nog een miljoen kijkers hebt, dan doe je het goed", aldus 'de Snor'. - Dennis Jansen - Jolanda Jansen, Alliantie van Evenementenbouwers, vindt dat veel te laat duidelijk is of Vrienden van Amstel Live zaterdag door kan gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26