Walkner verdringt Sunderland 25 c Rutten en Advocaat zien move Bazoer naar Feyenoord zitten De Chileen José Ignacio Cornejo won op zijn Honda de klasse mentsproef over 287 kilometer. Walkner gafop zijn KTM-motor iets meer dan twee minuten toe, maar profiteerde van de acht mi nuten tijdverlies van Sunder land. De Oostenrijker, in 2018 winnaar, heeft met nog drie etappes te gaan een voorsprong van ruim twee minuten op Sun- derland. Van Beveren staat derde op een kleine vier minuten. Bij de auto's boekte Giniel De Villiers zijn achttiende etappe zege in Dakar. Het podium be stond volledig uit Toyota's. De Zuid-Afrikaan (49) won met ne gen seconden voorsprong op zijn landgenoot Lategan, Nasser Al-Attiyad werd derde op ruim een minuut. De Qatarees verste vigde zijn leidende positie. Al-Attiyah heeft een marge van bijna veertig minuten op zijn Franse achtervolger Sébastien Loeb. De Rus Edoeard Nikolajev (Kamaz) boekte zijn derde zege bij de trucks. De viervoudig eindwinnaar haalde ruim 2,5 mi nuut af van zijn achterstand op leider Dmitri Sotnikov. Nog eens vier Nederlanders in de tweede ronde Jesper de Jong, Arianne Har- tono, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp wonnen allemaal in drie sets hun eerste partij in Melbourne. Alleen Lesley Patti- nama-Kerkhove bleef steken in de eerste ronde. Drie zeges zijn nodig om het hoofdtoernooi te halen. Botic van de Zandschulp, die gisteren verloor op een toernooi in Adelaide, is evenals Tallon Griekspoor al geplaatst voor het hoofdtoernooi. Riechedly Bazoer kan kiezen. Feyenoord wil hem direct vastleggen. PSV denkt meer aan komende zomer, net als Sporting Lissabon en Benfica. Wat is wijsheid voor de middenvelder (25) van Vitesse. Het was kort na de jaarwisseling in 2019. Dick Advocaat sloeg een arm om de schouder van Rie- chedly Bazoer en wandelde een eindje met hem op. De Hagenaar was destijds trainer van FC Utrecht en met Bazoer had hij een speler onder zich die na een blik- semstart in zijn loopbaan opeens al een tijdje op zoek was naar de juiste afslag. ,,Ik zei toen tegen hem: vier jaar geleden ging het niet over Frenkie de Jong, maar over jou. Nu staat je naam nergens meer'', zegt Advocaat. Bazoer zweeg. Na Ajax, FC Porto en VfL Wolfsburg was er behoefte aan een beetje stabiliteit. Naar een trainer die met hem aan de slag ging. ,,Bazoer was duidelijk een jongen die je een beetje aandacht moet geven'', zegt Advocaat. Het leerproces was ook in de Galgen waard nog niet ten einde. Na een wissel tegen Willem II leverde hij openlijk kritiek en niet veel later incasseerde hij een rode kaart te gen PEC Zwolle na een ruzie met vierde man Sander van der Eijk. Na FC Utrecht volgde Vitesse voor het voormalig enfant terrible van PSV en Ajax. Ook in Arnhem bij Vitesse zat zijn karakter hem af en toe nog in de weg. Hij botste soms met de Russische coach Leo nid Sloetski, maar opvolger Tho mas Letsch wist de juiste snaar te raken bij de speler die in 2015 en 2016 zes interlands bij elkaar speelde onder bondscoach Danny Blind. Bij Vitesse begonnen de mensen weer over Bazoer te pra ten. ,,Hij is een jongen met extra kwaliteit, dat blijf ik zeggen'', zegt Advocaat. ,,Die zit ook zo weer bij het Nederlands elftal als het alle maal op de rit staat. Deze jongen kan aan de bal zo goed voetballen.'' Letsch prikkelde hem in Arn hem met een andere rol in een de fensie met drie centrale verdedi gers. ,,Die rol vulde hij op een spe ciale manier in zoals er maar wei nig doen en kunnen'', zei Letsch daar dit seizoen nog over. ,,Veel meer ploegen spelen in de struc- tuur met drie centrale verdedigers en backs die hoog op het veld staan. Maar Riechedly combineert het comfortabel aan de bal zijn met heel slim verdedigen. Het is zo moeilijk om hem de bal af te pakken.'' Lange adem Het zijn kwaliteiten dieArne Slot heel graag aan zijn elftal zou wil len toevoegen. Maar bij Feyenoord is het kopen van een speler al ge ruime tijd een proces van de zeer lange adem. In Rotterdam-Zuid zijn ze er inmiddels wel collectief van overtuigd dat Bazoer een forse meerwaarde zou kunnen zijn voor Feyenoord. Dat denkt ook Fred Rutten. ,,Als het ooit moet gebeuren, dan zou dit een mooie leeftijd voor een goede stap kunnen zijn'', zegt de voormalig trainer van PSV, FC Twente, Schalke 04, Anderlecht maar ook Feyenoord én Vitesse. ,,Een mooi moment. Eerst nog top eredivisie voor hij nog eens in een grote competitie zou willen spe len.'' Maar Bazoer is een Feyenoord-speler, dat zei ik al in mijn tijd bij FC Utrecht Maar Rutten denkt wel dat als de deal wordt beklonken, beide partijen huiswerk meekrijgen. ,,Het vraagt wel begeleiding van een ieder'', zegt hij. ,,Tijd en ener gie erin stoppen en goed kaderen.'' Rutten, volgens velen een expert in het werken met spelers die wel- eens buiten de lijntjes wensen te kleuren, zou dus goed afbakenen wat wél en vooral wat niet kan. En de speler blijven prikkelen om be ter te worden. Toen Rutten hoofd trainer was van PSV liet hij zijn as sistenten Erik ten Hag, Phillip Cocu, René Eijkelkamp en keeperstrainer Anton Scheutjens op vrijdagmiddag op de Herdgang aan de slag gaan met grote talen ten die niet altijd in de pas liepen. Memphis, Jürgen Locadia, Zakaria Labyad, Zakaria Bakkali en Rie- chedly Bazoer genoten van die ex tra aandacht, ze aten uit de hand van de trainers. Karakter Maar je moest ze wel blijven uitda gen, vond Rutten. Bazoer heeft af en toe gif in zijn karakter. Dat vin den ze in de Kuip wel interessant, Feyenoord heeft nu immers een vrij correcte spelersgroep. Maar kaderen is dus het toverwoord. Ba- zoer strak houden. Bij Vitesse vloog hij er vorig seizoen op bij medespeler Daan Huisman. Ploeg genoot Oussama Tannane legde later de gedachtengang van Bazoer ioy. ,,Wij willen graag winnen en haten onrecht'', zei Tannane. ,,Ik snap Richedley. Hij heeft trots.'' Letsch kon dat over het alge meen in goede banen leiden, maar het is dan wel zaak om niet op elke slak zout te leggen. Arne Slot ver telde tijdens een recent interview tijdens de feestdagen nog dat hij spelers niet in een keurslijf van re geltjes perst. De trainer kijkt liever naar de sportieve mogelijkheden van spe lers dan dat hij voor iedereen exact dezelfde regels hanteert. Bazoer is bij uitstek een speler die een trai ner de mogelijkheid geeft om een tactisch plan te wijzigen. Feyen- oord lijkt geknipt voor hem, al moet Vitesse uiteraard nog mee werken. Bazoer in de Kuip, dat had niemand zo'n zeven jaar geleden kunnen denken toen hij in febru ari 2016 nog namens Ajax de Klas sieker besliste met een wonder schone knal van afstand: 2-1. ,,Maar Bazoer is een Feyenoord-speler, dat zei ik al bij FC Utrecht'', zegt Advocaat. ,,Dat is ook wat ik des tijds tegen hem heb gezegd." De Kuip als laatste, noodzake lijke stap om alsnog te slagen over de grens. 'De nieuwe Frank Rijk aard' zagen ze ooit massaal in hem in Amsterdam, zover is het nooit gekomen. Maar op 25-jarige leeftijd heeft Bazoer wel een situatie gecreëerd dat PSV, Benfica, Feyenoord en Sporting Lissabon hem willen hebben. En eerlijk is eerlijk, de af gelopen weken ging het meer over Bazoer dan over Frenkie de Jong. GO WOENSDAG 12 JANUARI 2022 'Een mooie leeftijd voor een goede stap' DAKAR RALLY Matthias Walkner is bij de mo toren de nieuwe leider in de Dakar Rally. De Oostenrijker nam door zijn vierde plaats de leiding in het klassement over van de Brit Sam Sunderland, die een dag eerder nog de Fransman Adrien Van Beve- ren van de eerste plek had verdrongen. Riechedley Bazoer in het shirt van Vitesse, clubs azen op zijn handtekening. foto pro shots Matthias Walkner. foto epa TENNIS Na Robin Haase en Tim van Rijthoven hebben gisteren nog eens vier Nederlandse tennissers de tweede ronde bereikt van de kwalificaties voor de Australian Open. Mikos Gouka Rotterdam - Dick Advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25