aA i'| ■1 .1 ft/fff* O c Ronde van Italië past beter bij Dumoulin, die 22 Kort Dumoulin ook naar Lamberts Ook Cilic komt naar Ahoy Marin Cilic (33, foto) doet volgende maand mee aan het ABN AMRO World Tennis Tournament. De Kroaat won in 2014 de US Open. Eerder maakte toernooidirecteur Richard Krajicek al bekend dat Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas, titelhouder Andrej Roeblev, Felix Auger-Aliassime en Jannik Sinner meedoen. De toernooi directeur heeft nog een aantal wildcards. Algerije lijdt puntenverlies Titelverdediger Algerije is de Afrika Cup gestart met een teleurstellend 0-0 gelijk spel tegen Sierra Leone. Algerije won de Afrika Cup in 2019 door Senegal in de finale met 1-0 te verslaan. Nigeria kende een betere start, het klopte Egypte: 1-0. Achtste keer voor Pechstein Claudia Pechstein (49, foto) is van de partij in Peking. Het worden voor de Duitse schaatsster haar achtste Spelen. Pechstein doet mee aan de massastart. Pechstein is vijfvoudig olympisch kampioen. Sparta is rond met Namli Sparta heeft zich versterkt met midden velder Younes Namli (27). De oud-speler van onder meer Heerenveen en PEC Zwolle wordt tot het einde van dit seizoen gehuurd van het Russische FC Krasnodar. Flitsen Tiebreak in de WK-strijd Blaauw bij EK-selectie Tom Dumoulin gaat in mei proberen opnieuw de Giro te winnen. De Limburger gelooft dat hij het nog niet verleerd is, drie weken vol gas geven in een grote ronde. Uit de Ronde van Frankrijk blijft hij dit jaar weg. Eigenlijk had Tom Dumoulin (31) nu terug moeten zijn op de plek waar hij vorig jaar diep in de put zat: het Spaanse Alicante, waar Jum- bo-Visma ook dit jaar op trainings kamp is. Zijn gemoed is weliswaar volledig anders dan toen, maar Du- moulin zit alsnog thuis in Kanne. Terwijl veel van zijn ploeggenoten aan de Costa Blanca kilometers ma ken en in het hotel journalisten te woord staan, staart hij zelf noodge dwongen naar een beeldscherm tij dens het zoominterview. Hij was vorige week in contact met iemand die corona bleek te hebben. Boven dien is hij zelfniet helemaal lekker. ,,Ik kan wel een beetje fietsen, maar voel me niet fit. Ik heb recent mijn boostervaccinatie gehad. Waar schijnlijk is dat het, want ik test steeds negatief. Na mijn eerste twee vaccinaties had ik nergens last van. Nu helaas wel.'' Misschien sluit Dumoulin later nog aan in Zuid-Spanje, misschien ook niet, want zijn hoogtestage eind januari staat ook al gepland. Als voorbereiding op een seizoen waarin hij na jaren malaise weer kopman zal zijn in een grote ronde: de Giro d'Italia die in mei in Honga rije begint. Dus geen Tour voor hem dit jaar, uitgesloten. En zeer waar schijnlijk ook geen Vuelta, al is die deur nog niet helemaal dicht. Waarom geen Tour? Dat is en blijft toch het grootste wielerpo- dium ter wereld. Dumoulin: ,,Na twee rare, lastige jaren, is het niet verstandig om direct de gekte van de Tour op te zoeken. In een ploeg die al een paar sterke kopmannen heeft (Primoz Roglic en Jonas Vin- gegaard, red.) voor het klassement. De Giro is voor mij heel bijzonder (Dumoulin won hem als eerste Ne derlander, in 2017). Dat geeft me warme gevoelens. Ik deel het kop manschap met het Noorse talent Tobias Foss. Ik ben geen alfamanne tje. Heb altijd wat moeite gehad als Nieuwe trainer een hele ploeg om mij draaide. Ik heb me wel staande gehouden hoor, dus ik kan het wel. Maar ik voel me fijner met een tweede man. Tobias is een prettige gozer. Ik haal er ook energie uit om mijn ervarin gen te delen met hem.'' Na twee lastige jaren is het niet verstandig direct de gekte van de Tour op te zoeken Grote vraag is vooral: kan hij het nog, drie weken lang op de toppen van zijn kunnen presteren? In 2020 werd Dumoulin zevende in de Tour, maar hij heeft al tweeënhalf seizoen geen grote ronde gereden als dé kopman. ,,Ik heb er altijd zo in gezeten: ik zie wel waar het schip strandt. Maar de Giro is wel een hoofddoel. Het wordt 21 dagen vol gas en strijden tot de finish. Ik kan van nature goed klassementen rij den. Ik denk niet dat je dat kunt ver leren. Tijdens mijn break heb ik me gerealiseerd hoe speciaal het is om voor het klassement te rijden in een grote ronde. Dat kunnen niet heel veel profrenners, maar ik ben er wel één van.'' Oppakken Na zijn fysieke en geestelijke inzin king van vorig jaar pakte Dumoulin afgelopen zomer de draad weer op. Het resulteerde zelfs nog in een zil veren medaille tijdens de tijdrit op de Spelen. Natuurlijk heeft ook hij nog steeds zijn slechte dagen, maar het contrast met een jaar geleden is groot. ,,Het is een heel bewuste keuze weer wielrenner te zijn. Met alle consequenties. De leuke en minder leuke dingen. Maar ik denk steeds: dit is jóuw keuze geweest. Ik wil graag verder met deze reis. Hoe lang? Ik weet het niet. Zolang ik er van geniet.'' En die hectiek van de Tour, gaat hij die ooit nog opzoe ken? ,,Wat mij betreft heb ik mijn laatste Tour nog niet gereden.'' Dumoulin start zijn seizoen in de UAE Tour en hij vertrekt in de 'thuiswedstrijd' in de Amstel Gold Race. Om zich vervolgens via een hoogtestage op de Giro te storten. In het najaar staat het WK, zowel de wegrace als de tijdrit in Australië, aangevinkt. Over de 'Amstel': ,,Heel bijzonder om die te rijden. Als klein mannetje is het ooit één van mijn triggers geweest om te gaan wiel rennen. En afgelopen april is het een trigger geweest om weer terug te keren in het peloton toen ik daar als toeschouwer rondliep. Het maakt echt wat los voor mij.'' Quote van de dag 'Ik wil graag blijven. Ik vraag ook echt geen gekke dingen' WOENSDAG 12 JANUARI 2022 GO TENNIS VOETBAL WINTERSPELEN VOETBAL Frenkie de Jong kan vandaag bij Barce lona meespelen in de halve finales van de Spaanse Supercup tegen Real. Hij is her steld van een spierblessure. Michael Verrips is de nieuwe doelman van Fortuna Sittard. De goalie (25) komt over van Sheffield United. De Japanse turnlegende Kohei Uchimura (33) stopt. 'King Kohei' veroverde zeven olympische medailles, waarvan drie gouden. DAMMEN In de tweekamp om de wereld titel dammen volgt vandaag een tiebreak. Roel Boomstra (28, foto) en Aleksandr Schwartzman kwamen gisteren in Eindhoven voor de zesde keer op rij remise overeen. De tiebreak bestaat uit drie onderdelen: een maximum van drie 'Rapid'- partijen en drie 'Blitz'-partijen. Als het WK dan nog niet is beslist, volgt nog de 'Superblitz'. HANDBAL Coach Erlingur Richardsson heeft Niko Blaauw (19, foto) toegevoegd aan zijn selectie voor het EK, dat vandaag begint. De 19-jarige handballer komt bij de groep omdat Florent Bourget in isolatie moest na twee positieve coronatesten. Ephrahim Jerry zit in quarantaine in Zweden waar Oranje vorige week oefende. Nederland start tegen thuisland Hongarije. Tom is op zijn Daniël Dwarswaard Alicante Tom Dumoulin is in oktober van trainer geswitcht. Na een intensieve samenwerking met Mathieu Heijboer is Marc Lamberts nu zijn vaste bege leider. De Belg is ook trainer van onder anderen Wout van Aert en Primoz Roglic. Du- moulin: ,,Het klikte goed met Mathieu, dat was geen reden om te veranderen. Maar ik had behoefte aan een nieuwe impuls. Ik doe dingen nu niet heel anders, maar ik voelde dat ik verandering wilde.'' 29 juli: met Roglic na de olym pische tijdrit, waar ze goud en zilver pakten. foto anp - Tom Dumoulin a (0 - Mohamed Salah over gesprekken met Liverpool over contract verlenging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22