c Bedrijven zetten personeel onder druk door hoge aantal besmettingen JOL Walcheren Het probleem van het klimaat op tafel bij twee topvrouwen LyondellBasell en Urgenda zoeken beide naar oplossingen Zeeuwen gaan net over de grens doen wat hier niet mag Het Belgische Zelzate is veranderd in Zeeuwzate We moeten allemaal aan het saaie chirurgische kapje. Niet alleen binnen, maar ook buiten. Annie van der Sluiszen is dat elk geval niet van plan, al wil ze voor de foto haar stoffen kapje best even opzetten. ,,Maar ze helpen toch niet.'' Jan Veerman wil wel, maar kan de juiste nergens meer kopen. „Zelfs online was alles uitverkocht.'' c zeeland 2 Medewerkers die vanwege de coronaregels in quarantaine zitten, worden steeds vaker onder druk gezet om toch te komen werken. Vakbond FNV heeft daar sinds 1 december tachtig meldingen over binnengekregen. Een aantal werkgevers liet weten: 'je komt, of je levert vakantiedagen in'. ,,De laatste weken komen er meer meldingen binnen over quarantai- neregels en wat iemands rechten zijn", zegt José Kager, woordvoer der bij FNV. De meeste klachten zijn van medewerkers uit de zorg, maar ook andere sectoren zijn ver tegenwoordigd. Veel bedrijven en organisaties vrezen massale uitval van personeel door het hoge aantal besmettingen en de strengere qua rantainemaatregelen. Zij zouden daarom meer druk zetten op mede werkers om toch aan het werk te gaan. Volgens de FNV gaat het met name om mensen die verplicht in quarantaine zitten, omdat ze met een besmet persoon in aanraking zijn gekomen. Drie meldingen zijn afkomstig van mensen die zelf positief waren getest. Twee werken in de zorg, één in de transportsector. Verschil lende werkgevers hebben mede werkers voor de keuze gesteld om te komen werken ofvakantiedagen op te nemen. Een enkele keer is daarbij gedreigd met de inhouding van loon. Een slechte zaak, aldus de vak bond. ,,We snappen dat bedrijven We snappen dat bedrijven onder druk staan, maar regels zijn er niet voor niets onder druk staan, zeker de vitale sectoren en al helemaal nu met het hoog ziekteverzuim in combinatie met de krappe arbeidsmarkt. Maar de regels zijn er niet voor niets." Aangescherpt De quarantaineregels zijn net voor de kerst aangescherpt. Mensen moeten tot tien dagen in quaran taine als ze in nauw contact zijn ge weest met een besmet persoon, ook als ze geen klachten hebben. Ze mogen wel eerder uit quarantaine als ze op de vijfde dag na het contact een negatief testresultaat hebben en klachtenvrij zijn. Werkgevers waarschuwden al dat de aangescherpte quarantaine- regels in combinatie met de be smettelijke omikronvariant voor veel verzuim kunnen zorgen en de bezetting op de werkvloer daardoor soms in de knel kan komen. Versoepelen Dat sommige medewerkers toch wordt gevraagd naar het werk te ko men en er wordt gedreigd met het inhouden van vakantiedagen is bij werkgeversvereniging VNO-NCW niet bekend, en ook niet toegestaan, aldus een woordvoerder. Volgens de ondernemersorganisatie zou het wel goed zijn als de quarantainere- gels worden versoepeld en meer in lijn worden gebracht met die in de ons omringende landen. c P4 7°c Nieuwsmedia C P8 CZEELAND4 Quarantaine? Gewoon werken! Natasja de Groot Utrecht - Vakbond FNV woensdag 12 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1