Gewaagde keuze: 'Professional had andere jurk uitgekozen' 5 Kleding ministersploeg Het eerste wat Sascha Bertus opvalt aan de bordesfoto anno 2021: soberheid troef. Simpele broek C Jurk van Van Gennip is 'te plomp, te lang, te ruim en te fel' zegt stijlkenner Keijzer gaat niet Tweede Kamer in Defensie houdt sobere ceremonie 'Hier en daar uitgroeiinkjes' Politie verplaatst demonstranten GO DINSDAG 11 JANUARI 2022 Hugo de Jonge (CDA) Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Rob Jetten (D66) Klimaat en Energie Conny Helder (VVD) Langdurige Zorg en Sport Ernst Kuipers (D66) Volksgezondheid, Welzijn en Sport Mark Harbers (VVD) Infrastructuur en Waterstaat Henk Staghouwer (CU) Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Wopke Hoekstra (CDA) Buitenlandse Zaken (vicepremier) Robbert Dijkgraaf (D66) Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Dilan Yesilgöz-Zegerius (VVD) Justitie en Veiligheid ,,In 2017 droegen de vrou welijke ministers nog bonte jurken, opvallende prints, knalkleuren en nu is het, op één uitzonde ring na, behoorlijk stem mig. De mannelijke en vrouwelijke ministers stra len bijna allemaal uit: we hebben een moeilijke taak en nemen dat niet licht op.'' Nee, het is volgens de stijlstrateeg zeker geen toeval dat zowel Carola Schouten (Armoede), Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel) als Dilan Yesilgöz (Justitie) voor donkergroen gaan. ,,Die kleur is harmonieus, professioneel en serieus, maar weer niet zo serieus dat je er somber van wordt.'' Dat laatste geldt volgens Bertus wel voor het zwart van de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken. ,,Hanke Bruins Slot zal bewust voor zwart ge gaan zijn, maar ik vind dat voor deze gelegenheid te bedrukt. De associatie met rouw is nooit ver weg.'' Ook saillant: twee vrou welijke bewindslieden plukten een simpele broek uit de kast. ,,Kajsa Ollongren draagt best vaak uitbundige kleding, dus deze voorzichtige zwart-witte combinatie is best opvallend. Ze wil als nieuwe minister van De- fensie blijkbaar niet in de schijnwerpers staan.'' Nieuwkomer Micky Adri- aansens (Economische Zaken) zit er, qua kleding keuze, een beetje naast. ,,Ook zij heeft waarschijn lijk gedacht: het moet niet uitbundig maar dit is echt het andere uiterste. De broek die op jeans lijkt, de comfortabele schoenen, het grote jasje. Adriaan- sens is nu meer een meisje dan een hoogge kwalificeerde vakvrouw.'' Nog een opvallende ón- opvallende keuze: het schoeisel van de voorma lig coronaminister. ,,Het is voor het eerst dat Hugo de Jonge bij zo'n belang rijke ceremonie zulke 'saaie' schoenen aan heeft. Misschien vanuit dezelfde redenering als Ollongren?'' Wat Bertus grappig vindt: de behou- dende Ernst Kuiper, op volger van De Jonge, heeft als enige man op het bordes wél opmerke lijk bruin schoeisel aan. ,,Een stil eerbetoon aan zijn voorganger?'' Christianne van der Wal (Stikstof) draagt volgens Bertus de beste jurk - qua vorm én kleur. ,,Wit is niet alleen ingetogen maar ook chic én heeft een bijzondere betekenis. Ook Hillary Clinton en Ka- mala Harris droegen, als verwijzing naar de vrou- wenstrijd, op belangrijke momenten wit.'' Het minst geslaagde en semble? Die ene jurk die het bordes afspat. Bertus: ,,Karien van Gennip had eigenlijk de hulp van een professional moeten in roepen. Ze trekt nu op een verkeerde manier de aandacht. Haar jurk is te plomp, te lang, te ruim en de kleur te fel en feeste lijk - zeker voor deze tijd en haar zware porte feuille, Sociale Zaken.'' - Eefje Oomen De kledingkeuze was in 2017 veel uitbundiger dan nu (foto boven). foto anp DEN HAAG Oud-staatssecretaris Mona Keijzer (CDA) wil 'niet nu als nog toetreden' tot de Tweede Kamer. Liever speelt ze een 'actieve, onafhankelijke rol' in het publieke debat. Op Twit ter geeft ze aan dat ze in haar eigen partij wel het 'tegen geluid' wil laten horen. Eind september werd Keijzer ont slagen nadat ze zich had uit gesproken tegen de bredere invoering van de coronapas. Ze gaf haar zetel op. Omdat CDA-leider Hoekstra het ka binet in gaat, kon Keijzer nu alsnog haar zetel 'opeisen'. DEN HAAG Kajsa Ollongren heeft na een uitgeklede ceremonie het mi nisterschap van Defensie overgedragen gekregen van Henk Kamp. Waar het depar tement normaal bekendstaat om een uitbundige ceremonie waarin de krijgsmacht 'aan hankelijkheid en trouw' toont, was de overdracht dit keer bescheiden wegens de coro namaatregelen. Kamp over handigde onder meer een onderscheidingsvlag en 'kle wang' (traditioneel zwaard) aan minister Ollongren. ALMERE Kappersbond Anko is blij dat de nieuwe bewindslieden en koning Willem-Alexander niet op het bordes stonden met versgeknipte en -geföhnde kapsels. De bond had een lid gevraagd naar de hoofden te kijken. Kapper Angela uit Al- mere: ,,We konden goed zien dat de kapsels niet professio neel waren geföhnd. Ook wa ren hier en daar uitgroeiinkjes te zien." Kappers zijn dicht vanwege de coronalockdown en zien de 'coronakapsels' als steunbetuiging. DEN HAAG Op meerdere plekken in Den Haag probeerden gisteren enkele tientallen demonstran ten samen te komen om te betogen tegen het kabinet. Volgens de gemeente heeft de politie ze meerdere keren gewaarschuwd. Ze stonden onder meer aan de voorkant van paleis Noordeinde en ver derop aan de Parkstraat. De betogers moesten van de po litie naar de Toussaintkade gaan, om de hoek bij paleis Noordeinde. Daar werd een 'spontane demonstratie' mo gelijk gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 5