SP vindt één boosterlocatie voor heel Zeeuws-Vlaanderen veel te weinig Mensen gezocht om graven van bevrijders te adopteren 7 c Alternatief voor uitbreiding is vestiging asielzoekers of arbeidsmigranten wB Janny Mutsaers is helemaal klaar met de gemeente Sluis. Als ze haar hotel in Nieuwvliet- Bad niet mag vernieuwen en uitbreiden, komen er asielzoekers of arbeidsmigranten in. ,,Ik speel geen blufpoker." De familie Mutsaers, bekend geworden door het tv-pro- gramma Herrie in de Druiventros, probeert al zeventien jaar het huidige Flet cher-hotel aan de Zouterik te ver nieuwen en uit te breiden. Diverse plannen zijn gepresenteerd en ge sneuveld. In 2019 sloot eigenaar Janny Mutsaers een intentieover eenkomst met de gemeente Sluis, voor 57 hotelkamers en 48 appar tementen. Het hotel zou vijf ver diepingen hoog worden; dat is twee bouwlagen hoger dan de hui dige situatie. Ondanks de overeen komst daarover, komt de familie Mutsaers met het plan geen steek verder. De gemeente ziet het plan niet meer zitten, omdat het hotel veel te groot zou worden en ook omwonenden ertegen zijn. Mutsaers voelt zich in haar hemd gezet. Op 1 april loopt het huurcontract met Fletcher af en dus zoekt ze een nieuwe huur der. ,,Ik heb de formulieren voor een asielzoekerscentrum al inge vuld bij het COA (Centraal Or gaan opvang Asielzoekers). En ik heb twee mensen die er arbeids migranten in willen zetten. Ik hoef maar te bellen en in april zit er tweehonderd man in. De ge meente zal denken dat ik blufpo ker speel, maar dat is niet zo. Ik ben er helemaal klaar mee. Zo ga je niet met ondernemers om." Huiswerk De Brabantse is boos. ,,We hebben alles gedaan wat de gemeente ons opdroeg. Ruimte ingetekend voor winkels onder het hotel, een plein ontwikkeld. Steeds doen we ons huiswerk, maar het is nooit goed. Ik ga niet meer op de gemeente wachten. Ons plan is een grote kans voor het gebied, het levert zo Ons plan is een grote kans voor het gebied, het levert zo veel werkgelegenheid op veel werkgelegenheid op. En van uit Brabant is er veel interesse voor de appartementen." Het plan voor het nieuwe hotel en appartementen is inmiddels meerdere keren getoetst. De eerste toetsingscommissie vond het te kolossaal voor Nieuwvliet-Bad. Het plan is daarna opnieuw beoor deeld door een commissie onder leiding van architect Jo Coenen. ,,De crème de la crème op steden bouwkundig gebied'', zegt Mutsaers. Deze commissie oordeelde positief over het plan, maar de gemeente is onvermurwbaar en blijft het geplande hotel te groot vinden. „Zelfs Jo Coenen wordt niet serieus ge nomen; alsof je tegen chef-kok Sergio Herman zegt dat hij niet kan koken. Het gaat om een hotel van vijf hoog, waar heb ben we het over? Een Belg met een dikke BMW mag in Cad- zand-Bad zo twaalf hoog bou wen." Brief Mutsaers heeft een brief naar de gemeenteraad geschreven. Die wordt dinsdag behan deld. De gemeente kon er slechts summier op reageren en laat weten dat er geen ver zoek tot huisvesting van ar beidsmigranten of asielzoe kers is binnengekomen. Of dat mogelijk is, hangt af van het bestemmingsplan. TERNEUZEN Terwijl de eerste coronavaccinaties werden uitgevoerd in alle drie de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, kan de booster alleen gehaald worden bij de skihal in Terneuzen. ,,Het landelijke beleid is zo min mogelijk de deur uit gaan'', aldus Mart Smit van de SP Terneuzen. Hij zegt ech ter te moeten vaststellen dat Zeeuws-Vlamingen nu gedwongen worden flinke reizen te maken. Volgens Patricia Stoel, woord voerder van GGD Zeeland, blijft het vooralsnog bij één boosterlocatie in Zeeuws-Vlaanderen en zijn er geen plannen er meer te openen. ,,We zijn er wel mee bezig om, net als in Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee, prikken zonder afspraak mogelijk te maken in Terneuzen. Maar er zijn bij mijn weten geen plannen om het aantal locaties uit te breiden." De enige boosterlocatie bezuiden de Westerschelde heeft ook nog eens geen bushalte. Smit: ,,Er zijn toch heel veel mensen afhankelijk van het openbaar vervoer. Die men- sen moeten nu gebracht worden. We stellen voor dat er een pendel dienst komt van het busstation in Terneuzen naar de priklocatie bij de skihal. Nu is die er niet. De dichtstbijzijnde halte is bij het zie kenhuis. Ik kan dat wel lopen, maar voor mensen die oud of minder va lide zijn, is het geen optie." Een andere mogelijkheid ziet Smit in vaccinatie door huisartsen, zoals gebruikelijk is bij de griep prik. ,,Ik weet niet hoe gemakkelijk dat te regelen is. Dat zal toch iets zijn waarvoor de gemeente in over leg moet gaan met GGD-Zeeland." - Guido van der Heijden VLISSINGEN De Stichting Wings to Victory is op zoek naar mensen die een graf op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen willen adopteren. In totaal beheert de stichting zo'n 320 graven van soldaten die zijn gesneuveld in de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Het gaat om mannen uit onder meer Groot-Brittannië, Canada en Nieuw-Zeeland. De oorlogs slachtoffers liggen op begraaf plaatsen door heel Zeeland, maar de meesten zijn begraven in Vlis- singen, 250 in totaal. Tot twee jaar geleden waren die graven bijna allemaal geadop teerd, nu zijn er 24 vrij. Dat komt volgens bestuurslid Samira Claeys van de stichting door overlijdens, maar ook doordat mensen afhaakten omdat ze hun graf door alle maatregelen en de voortdurende onzekerheid niet vaak genoeg konden bezoeken. Van wie een graf adopteert wordt verwacht dat die minimaal één keer per jaar het graf bezoekt en bij speciale gelegenheden, zoals herdenkingen, bloemen legt. - Wendy de Jong VL DINSDAG 11 JANUARI 2022 Hotel eist nu duidelijkheid Bob Maes Nieuwviiet G Janny Mutsaers Impressie van hoe het nieuwe Fletcher-hotel met 57 ho telkamers en 48 appartementen eruit moet komen te zien. FOTO STORIMANS WIJFFELS ARCHITECTEN BV - Janny Mutsaers Zeeuws-Vlamingen moeten het stellen met één locatie voor de boostervaccinaties. Dat is te weinig, zo stelt de SP in Terneu- zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54