Kind van de club kiest voor nieuwe prikkel in België 10 Profdebuut Aertssen De Neijs en Ton op 1 Edwin de Neijs en Leonie Ton hebben de virtu ele Wallenloop in Hulst als snelste verteerd. Deze loop was de af gelopen maand met 125 deelne mers het meest in trek van de drie Goruna-par- koersen. De Neijs liep de 9,7 kilometer in 35 minuten en 37 seconden. Bij de vrouwen kwam Leonie Ton tot 42.21. In en om Axel ligt het vol gende Goru- na-parkoers. Of de competitie hervat wordt, is nog onduidelijk, maar voor Arjen Versluys staat vast dat hij aan zijn laatste seizoen bij Oostburg bezig is. De aanvoerder stelde vorige week zijn medespelers en de begeleiding van de club op de hoogte van zijn vertrek naar het Belgische FC Goalgetters uit Sint-Laureins. De veel scorende middenvelder hoopt in de tweede klasse provinciaal een nieuwe uitdaging te vinden. Versluys, 28 inmiddels, is aan zijn der tiende seizoen bij de senioren bezig en speelde met uitzondering van een half jaar bij Aardenburg altijd voor Oost burg. Als kind van de club groeide hij al snel uit tot een vaste waarde en onmis bare schakel op het middenveld. Geze gend met een fraaie trap in beide be nen, een grote actieradius én een prima overzicht tekende hij in het tenue van Oostburg voor meer dan 150 doelpun ten. ,,Ik neem natuurlijk ook de straf schoppen en vrije trappen'', bagatelli seert hij zijn trefzekerheid. ,,Toen Quinten de Muer een paar jaar terug in de winterstop terug kwam, stond ik op tien goals. Aan het eind van dat seizoen had ik er inclusief de nacompetitie 35 gemaakt. Er zijn spelers die altijd met een sleepbeweging iemand voorbij gaan. Er zijn er die graag achter hun standbeen kappen. Ik zet mijn actie meestal rechts in, maar kom vaak links uit. Dan schiet ik net zo makkelijk. Ik heb misschien wel vijftig procent van de goals met links gemaakt. Maar ik ben geen spits. Toen ik bij Sint-Lau- reins ging praten, zeiden ze dat ik een echte 'tien' ben. Zet mij een heel sei zoen met mijn rug naar de goal en ik maak er geen tien. Dan zeggen de sup porters na drie maanden: wat hebben ze nou gehaald, dat is helemaal niks.'' Zijn aangekondigd vertrek is in Oost burg positief ontvangen, heeft hij de indruk. ,,Ik heb het vorige week woens dag verteld. Ze zeiden eigenlijk alle maal: als je het doet, moet je het nu doen. Al zullen er misschien wel sup porters zijn, die anders reageren. Er zijn er die denken dat ik het voor het geld doe, maar ik heb mijn eigen redenen. Je kunt er een heel verhaal van maken, maar ik word van de zomer 29. Sint-Laureins speelt in de tweede klasse provinciaal. Dat is twee klassen hoger dan Oostburg. In voorgaande ja ren hebben ze steeds belangstelling ge toond.'' Lachen na nederlaag ,,We hebben met Oostburg goeie jaren, maar ook minder goeie gehad. Toen ik pas begon, heb ik onder Silvan Dinge- manse een heel goed jaar gehad. Het eerste seizoen onder David Almekin- ders junior was ook heel goed, maar het jaar erop ging het niet meer. De sfeer binnen de groep richting de trainer kantelde. Na de 5-0-nederlaag in stap, maar achteraf misschien te vroeg. Dat kwam ook een beetje door de situ atie daar'', verwijst hij naar de invloed die een aantal vaste waarden bij Aar denburg destijds hadden. ,,Ik heb er rechtsback, linksback en voorstopper gestaan en afen toe op het middenveld. Een jeugdzonde? Misschien wel.'' Clinge zaten spelers in het kleedlokaal gewoon te lachen. Ik zat daar als aan voerder altijd tussen, was er helemaal klaar mee en heb mijn aanvoerders band toen ingeleverd.'' ,,Of Oostburg een moeilijke groep heeft? Jawel, misschien ook'', haakt hij in op het vroegtijdig vertrek van de Bel gische trainer Glenn Geeraerts. ,,Ik had geen verkeerde band met hem. Hij zag het wel, zei veel dingen die klopten. Maar de manier waarop hij het aan pakte, beviel niet. In het eerste corona seizoen onder Michel Leonhart hadden we misschien wel de beste ploeg. We trainden zwaar door. In tweetallen, met viertallen. Hij zorgde voor duide lijkheid, zette de beste spelers op de beste posities en bouwde daar een team rond.'' ,,Hij wist dat de nul houden heel be langrijk was, maar we speelden op een leuke manier resultaatvoetbal. We zouden de te kloppen ploeg zijn ge weest, maar er werd niet meer gevoet bald. We hebben goeie besturen gehad en minder goeie. Ik denk dat ze er nu goed mee bezig zijn hier, maar ik heb er altijd voor gekozen om bij Oostburg te blijven. Moet ik daar nou altijd reke ning mee blijven houden? Als ik nog een keer hogerop wil, dan moet ik het nu doen.'' Toen hij negentien was, verkaste hij naar Aardenburg, dat toen in de tweede klasse speelde. ,,Dat was een mooie Kwartiertje rijden ,,In de jaren daarna hebben Philippine, Terneuzen en Zaamslag meer dan eens gebeld, maar wat er bij Aardenburg was gebeurd, heeft me heel lang bij Oost burg doen blijven. Ik was zó gefrus treerd. Ik ging geregeld naar Sint-Lau- reins kijken, omdat Quinten en An thony de Muer er speelden. Dat zijn toen ze bij Oostburg voetbalden vrien den van me geworden. Het is een kwar tiertje rijden, maar de beleving daar is zó anders.'' ,,Ik zal moeten laten zien dat ik erin hoor te staan. Die prikkel heb ik wel nodig. Ze spelen eigenlijk altijd wel in de top-vijf. Er komt veel publiek, er is een goeie achterban, lekker veel der by's. Als ik mijn best doe en fit ben, kan ik belangrijk zijn voor de ploeg. Ik ken geen enkele tegenstander, maar geen enkele tegenstander kent mij. Ja, het wordt een hele uitdaging.'' DINSDAG 11 JANUARI 2022 GO VOETBAL De uit Wolp- haartsdijk af komstige Olivier Aaertssen debu teerde gister avond bij Jong Ajax met een zege in de Keu ken Kampioen Divisie. Hij won met 0-2 bij Jong FC Utrecht. Ae- rtssen was met zijn 17 jaar de jongste speler op het veld. Hij vormde centraal achterin een so lide duo met Nordin Mu- sampa, neefje van oud-Ajacied Kiki Musampa. ATLETIEK Goalgetter van Oostburg kiest voor FC Goalgetters Peter Van Kouteren Oostburg Arjen Versluys heeft 156 of ficiële doelpunten in het eer ste van Oostburg gemaakt. Sindsmaart 2010 maakte hij er 142 in de competitie, 5 in de nacompetitie en 9 in de districtsbeker. Arjen Versluys wordt een Goalgetter. De middenvelder verlaat na dit seizoen Oostburg voor FC Goalgetters in Sint-Laureins. foto anne hana G Arjen Versluys bij de entree van zijn nieuwe club in Sint-Laureins. foto O £L O "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42