7 Vlissingers en buitenlui in de zevende hemel Tevreden achterover leunen past niet bij projectleider Hans van Houdt van het Vlissingse Scheldekwartier. Hij constateert wel dat er afgelopen jaar opnieuw veel is gerealiseerd. De Ketel makerij was al af en de bouw van wijk jes en projecten als de Vesting, de Broederband en de Hofjes is voorspoe dig afgerond. ,,En ook dit jaar staat er weer veel op stapel. Tussen de Vesting en de Hofjes worden momenteel 35 huurwoningen gebouwd. Als die dit voorjaar in april of mei klaar zijn, is de bouw van ap partementengebouw De Dempo waarschijnlijk al gestart. De bouw van de eerste woningen van de Kopersla gerij staat dit voorjaar ook op de rol en de eerste paal voor de 58 appartemen ten van Kop Keersluis wordt dit najaar geslagen." Het noordelijk deel van de Schelde- wijk loopt gedurende 2022 langzaam vol met woningen. Want ook in de hoek Singel, Van Dishoeckstraat en Kota Baroestraat verwacht Van Houdt bouwactiviteiten. De eigenaren van het voormalige bedrijfspand van Prins Glas hebben met een projectontwik kelaar een plan gemaakt voor de bouw van tachtig woningen - 'de helft koop, de andere helft huur' - weet de pro jectleider. De voorbereidingen voor dat project komen naar verwachting snel op stoom. Eerste parkbomen De gemeente begint de komende we ken alvast met de aanleg van het Stumphiuspark. De helft van het toe komstige wijkpark is nog nodig als bouwplaats voor de aangrenzende Dempoflat. Maar de andere helft wordt de komende maanden alvast in gericht als park. Van Houdt: ,,Er ligt een aantal bomen klaar om aan te planten en er worden binnenkort al wat paadjes aangelegd. Het Stumphi- uspark is straks een behoorlijk groot stadspark, ook de helft is al geschikt voor een ommetje. Er wonen al heel wat mensen in de Scheldewijk en die willen ook dicht bij huis graag een wandelingetje maken, al dan niet met een hond." Aan de andere kant van De Willem Ruysstraat ziet de ontwikkeling van het Scheldekwartier er zo mogelijk nog spectaculairder uit. De nieuwe brug over Het Dok ligt er, de stadsha- ven is klaar en ziet er met museum schip Mercuur, hotelboot Koningin Het Stum- phiuspark is straks een behoorlijk groot stadspark Emma en de jachthaven met tiental len steigers uit als een plaatje. ,,Het duurde iets langer dan gehoopt voor alle steigers en aansluitingen klaar waren, omdat sommige materialen van ver weg kwamen. De stremming in het Suezkanaal zat ons ook in de weg, maar het wachten was de moeite waard", stelt Van Houdt. Hij wijst er op dat het Timmerplein ook volop in ontwikkeling is. Hotel De Timmerfabriek opent over een paar maanden en met een beetje geluk opent het naastliggende appartemen tenhotel Dokwerker nog net aan het eind van het jaar de deuren. De bouw van B-Lofts en C Dock krijgt de ko mende maanden gezicht en de ver koop van suites in het opvallendste ge bouw van het Scheldekwartier - de ZeeLandToren - begint voor de zomer, somt Van Houdt op. Kop van het Dok Op de Kop van het Dok reiken twee Dat wordt nooit wat, dat komt in Vlissingen nooit van de grond, hoorde ik telkens van de drie woontorens voor ouderen intussen een flink stuk boven de Vlis- singse binnenstad uit. Bouwvakkers werken al op de vloer van dertiende verdiepingen van de twee dichtst bij woonzorgcentrum Scheldehof lig gende torens. Binnen een paar maan den moeten alle verdiepingen van de eerste en tweede (met zeventien ver diepingen de hoogste) toren klaar kunnen zijn, maar voorzitter Jaap Wielaart van de raad van bestuur van WVO Zorg blijft voorzichtig. ,,We blijven afhankelijk van het weer. Als het een beetje te hard waait, kunnen en mogen we niet werken met hijskra nen op grote hoogte." Wielaart doet mede daarom geen voorspellingen over de oplevering van de woontorens. WVO Zorg wil alle drie torens, waarvan eentje met huur- en de andere twee met koopapparte menten, tegelijk in gebruik nemen. ,,De torens zijn onderling met elkaar verbonden. Zo lang er aan apparte menten wordt gewerkt, kun je er naar ons oordeel niet veilig wonen. Tegen de zomer kunnen we beter beoorde len of woningen in de Kop van het Dok begin volgend jaar toegankelijk zijn voor bewoners of dat het eerder zomer 2023 zal zijn", benadrukt de be stuursvoorzitter. Of de Kop van het Dok een paar maanden eerder of later klaar is, ver andert het oordeel over het Schelde- kwartier ook niet meer, weet project leider Van Houdt. Nog geen vijf jaar terug ontmoette hij vooral scepsis als hij de plannen voor de nieuwe wijk aan het water ontvouwde. ,,Dat wordt nooit wat, dat komt in Vlissingen nooit van de grond, hoorde ik telkens. Intussen wil iedereen naar het Schel- dekwartier." Corona zat de groei van het Scheldekwartier niet in de weg: 2021 was een topjaar. En ook dit jaar schieten de nieuwe woningen en appartementen weer uit de grond. WA DINSDAG 11 JANUARI 2022 René Hoonhorst Vlissingen Twee van de drie woontorens met ouderenap- partementen op de Kop van het Dok steken al een dozijn ver diepingen de lucht in. FOTO'S LEX DE MEESTER - Hans van Houdt De funderingen voor 35 huurwo ningen tussen de huizen van De Vesting (links) en De Hofjes van l'E- scaut liggen al aan de Singel in de Scheldewijk. - Hans van Houdt, projectleider jjggSgggjfliR ■•tl., Iedereen wil nu naar het Scheldekwartier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39