Zeeland wenst D66 succes in nieuwe kabinet. Stem 16 maart D66 Ziekenhuizen krijgen weer wat meer lucht 5 ken over de vele rollen met kilome ters stof." Die kilometers stof spreken Kayleigh en Vanessa niet gelijk aan. Dat materiaal zal eerder door (o)ma Nora Hoornick-Siwabessy (67) worden gebruikt. Die was tot voor kort teamleider in de zorg, maar ze heeft als pensionado tijd beschik baar als verstelster en coupeuse. ,,Sommige mensen vragen zich af of ik niet van mijn pensioen moet gaan genieten. Maar ik kan slecht stilzitten. Dus ik vind het geweldig om hiermee te kunnen helpen." Warme overdracht De inzet van Nora verheugt Els Korstanje ook. Zij was er al erg mee in haar sas dat iemand de hele ver zameling van Costuumpje wilde overnemen en ook de naam in stand wil houden. ,,Het is mooi dat de collectie bij elkaar blijft en dat de zaak wordt overgenomen door mensen die net zo enthousiast zijn als mijn medewerkers en ik waren. Ik kan trouwe klanten met een ge rust hart doorsturen naar het nieuwe adres. Ik heb beloofd de eer ste maanden af en toe langs te ko men om eventueel te laten zien hoe wij dingen deden. En desgewenst introduceer ik vertegenwoordigers van grotere gezelschappen bij de nieuwe eigenaren van Cos- tuumpje." Trucs Dat haar opvolgers ook de service verlenen om pakken met wat kleine versteltrucs helemaal naar wens te maken, vindt Korstanje helemaal geweldig. In Arnemuiden predik- ten de vrijwilligers de filosofie van 'kantje, bandje, randje'. Door een jurk of jasje - al dan niet met een paar later weer gemakkelijk los te krijgen steken - te voorzien van een kanten kraagje, een randje aan de onderkant of een bandje bij de mouwen zag mevrouw of meneer er heel anders uit. ,,Niet veel werk en toch een heel ander kostuum", legde een voormalig vrijwilliger een paar jaar geleden uit. Die dienstverlening werd altijd zeer op prijs gesteld en trok klanten van ver weg, bevestigt Korstanje. Ook Kayleigh ziet die klanten graag komen. Maar net als de jonge dans- docentes Janisa van der Weijde, Kiki van Duin en Loïs Kokje - die net als nog vijf collega's ook in de verkleedwinkel kunnen helpen - wil Kayleigh vooral benadrukken dat verkleden heel erg leuk is. Zotte pakken Zij zoekt dan ook de zotste pakken uit om de fotograafte laten zien dat een bezoek aan Costuumpje 'altijd fun' betekent. Collega's Loïs, Janisa en Kiki voelen zich ook niet snel ongemakkelijk, maar ze willen ook iets uit de brede collectie laten zien. Dus wordt de hoogzwangere dame met stevig achterwerk vergezeld door een piraat, een prinses en een baby, terwijl moeder Vanessa en oma Nora zich in een kippen- en een tijgerpak hijsen. Graffitimuur Voor de graffitimuur in de dans school doen de zes dames het nog eens dunnetjes over. Ook histori sche jurken, glitter- en circus- pakken zitten in de collectie, laten ze uitbundig zien. En accessoires als een hoge hoed, grotere brillen dan Elton John ooit droeg, een kof fer en zelfs een rollator zijn ook te huur. Bij Costuumpje kan iedereen zichzelf zijn of een ander worden, willen ze maar laten zien; zo als die tachtiger die zich jaren terug voor het eerst van zijn leven in een vreemd pak stak, voor de spiegel ging staan en stralend riep: ,,Dit ben ik niet." In de Zeeuwse ziekenhuizen lig gen 32 coronapatiënten. Dat zijn er 9 minder dan een week gele den. Vooral bij ZorgSaam in Ter- neuzen is het een stuk rustiger. ,,Eindelijk een positieve ontwik keling", aldus woordvoerder René Maas van ZorgSaam. ZorgSaam behandelt nog 6 co ronapatiënten. Op de verpleegaf- deling liggen 5 mensen (vorige week 9) en op de intensive care nog 1 (vorige week 4). Afgelopen week werden 2 nieuwe co ronapatiënten opgenomen in het ziekenhuis. De voorgaande week waren dat er 14. Er overleed niemand aan corona. In de voor gaande week waren er nog 3 sterfgevallen. Ziekenhuis Adrz in Goes heeft 26 patiënten die voor corona be handeld worden. Dat is 1 patiënt minder dan een week geleden. Op de ic liggen 4 patiënten (vo rige week 7) en op de verpleegaf- deling 22 (vorige week 20). Adrz nam de afgelopen week 19 nieuwe Covid-patiënten op (vo- rige week 20). Er kwamen 5 co ronapatiënten te overlijden. In de voorgaande week stierven 13 mensen aan corona bij Adrz. Door de verminderde corona- druk kan in ziekenhuis Zorg- Saam 'iets meer planbare zorg worden uitgevoerd', zegt Maas voorzichtig. Hij voegt eraan toe dat het maatwerk blijft, want het ziekenhuis moet rekening hou den met het hele zorgproces. De huisartsen en thuiszorg moeten het ook aankunnen om een pati ent rond het verblijf in het zie kenhuis zorg te bieden. Laat iedereen vrij, maar niemand vallen. zeeland GO DINSDAG 11 JANUARI 2022 je nu boven Sessadance GOES/TERNEUZEN Minder patiënten op de inten sive care, minder nieuwe op names en minder overlijdens. De Zeeuwse ziekenhuizen zagen de afgelopen week de drukte door corona afnemen. - Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37