Protest sportschool vindt in Zeeland amper navolging Incidenten zorgen wéér voor onrust Ifgl H |J§ i i welke beroepen ze leuk vinden, zo dat ze op een positieve manier aan hun toekomst werken. Jonge leiders Wight is ook aan de slag met de groep vanaf twaalf, dertien jaar via Young Leaders. Lachend: ,,Geen bendeleiders. Maar leiders die sa men met andere jongeren dingen aanpakken die ze graag willen. Bij voorbeeld verlichting op Cruyff Court." Veiliger ,,Ik wil de overlast zeker niet baga telliseren, maar gebeuren hier ook mooie dingen voor en door bewo ners", zegt wijkmanager Henk Huige. ,,Woongoed renoveert flats, waardoor die veiliger aanvoelen, maar heeft ook geholpen bij het af voeren van rommel die flatbewo ners kwijt wilden. Ofhet Pennywa felhuis, een project om de leefbaar heid in de wijk te vergroten. Het Repaircafé, de Kledingbank en ge- meenschapstuin Cityseeds. Als ik hier rondwandel, ervaar ik ook veel positieve dingen." Toestand neergestoken jongen 'kritiek': 'We leven tussen hoop en vrees' De Tweede Kamer ontvangt van daag een petitie van NL Actief, de branchevereniging van sportscho len. Zij voeren actie in Den Haag. Fitness Fitaal wil ook zijn steentje bijdragen en komt met een eigen initiatief. ,,Bij het kanaal staan onze leden in een lange rij, op 1,5 meter. Ze mogen alles meenemen. Een shirtje met een leus of een bord", roept Tanja Tienpond op, initiatief nemer namens de sportschool. ,,Tijdens de vorige lockdown hadden we 40 tot 50 opzeggingen", vertelt Tienpond. Ook nu lijkt het zover te komen. ,,Elke dag komen er weer opzeggingen bij. Ik hoop dat ze de sportbranche als essentieel gaan zien." Volgens een motie van 21 december is een meerderheid van de Tweede Kamer daarvoor. ,,Ik hoop dat ze daar gehoor aan geven. De sportschool is niet essentieel, maar een drankwinkel wel. Daar kan ik met mijn hoofd niet bij." Tienpond en andere sportschool houders kunnen de sluiting niet langer opbrengen. Zeker nu ze hoorden dat Ernst Kuipers, de nieuwe coronaminister, zijn sport school in het Erasmus MC heeft open gehouden. ,,Dat kan je toch niet verkopen? Het zou gek zijn als ze nu niet gaan versoepelen." ,,We moeten gewoon opengaan. Het is zo uitzichtloos", zegt eigena resse Miranda Hoondert-Hermes van Fitland Heinkenszand woe dend. Ze is het niet eens met de sluiting van de sportscholen. Ze denkt er zelfs over vandaag naar Den Haag te gaan. Geen acties Marco Bobeldijk van Fitland is ver antwoordelijk voor acht sportscho len in Zeeland, waaronder Fitland Goes: ,,Wij ondertekenen digitaal de petitie met alle leden. We roe pen ze ook op om dat te doen." Fit- land ondersteunt de landelijke en regionale acties van NL Actief. De meeste sportscholen houden Ik denk niet dat een actie het besluit tot heropening van de sportscholen beïnvloedt het daarbij. Delta Sports Hulst heeft de petitie verspreid op sociale me dia. Meer dan dat doen ze niet. Pim Lexmond van Bodyline Health Center met vestigingen in Zeeuws-Vlaanderen houdt het bij het ondersteunen van de landelijke actie. Erwin de Nijs, eigenaar van Salus Health Club Tholen vindt de actie van Fitness Fitaal 'lovens waardig' maar denkt niet dat het een besluit tot heropening van de sportscholen zal beïnvloeden. Toch denkt Tanja Tienpond dat het nut heeft: ,,Het heeft meer im pact als het protest fysiek is. Onze leden zijn heel positief. We hebben veertig aanmeldingen gekregen." - Pascal Lenstra PC DINSDAG 11 JANUARI 2022 ook veel moois' Met de ontmanteling van een jeugdbende en tijdelijke plaat sing van beveiligingscamera's leek vorig jaar de rust terug in Dauwendaele, maar de laatste weken is het weer raak. Politie op de plaats waar zondag de 15-jarige Tim werd neergestoken. 26 mei 2021: De politie arres teert drie mensen (16, 19 en 20 jaar) die worden gelinkt aan een bende die zich bezighield met drugshandel, overvallen en rip- deals. Een 24-jarige verdachte meldt zich later zelf. 23 juni 2021: Justitie maakt bekend dat bijna twintig jongeren tus sen 15 en 24 jaar zijn aangehouden en verhoord voor deelname aan een criminele organisatie. De meesten wonen in Dauwendaele en vier van hen worden gezien als kopstukken. Zij moeten nog voor de rechter verschijnen. 26 december 2021: Op de Buitenhovelaan en Meanderlaan breekt 's ochtends vroeg brand uit in twee auto's. Een derde voer tuig raakt licht beschadigd. 31 december 2021: Op de Meanderlaan wordt een zwarte Kia in brand gestoken. 1 januari 2022: Op de Robijnplaats wordt een kleine personen auto vernield door vuurwerk. 1 januari 2022: Op de Buitenhovelaan worden van een blauwe Peugeot de voor- en zijruit vernield. 2 januari 2020: Een 21-jarige man uit Breda wordt gewond en naakt aangetroffen op de Roozenburglaan. Hij is beroofd. 9 januari 2020: Een 15-jarige jongen wordt neergestoken. Eldridge Pentury ,,Zijn toestand is nog steeds kritiek", zegt de moeder van de 15-jarige Tim die zondagmiddag ernstig gewond raakte bij een steekpartij in de wijk Dauwendaele in Middelburg. Zij waakt zo veel mogelijk aan zijn ziekenhuisbed. ,,We leven tus sen hoop en vrees. Mijn emoties wisselen, van verdriet, onzeker heid en angst naar hoop. Maar het ergste, het allerergste vind ik dat hij voor dood is achtergelaten. Hulpeloos, zwaargewond. Wie kan zoiets doen? Ik hoop dat de politie die zo snel mogelijk op pakt." Vanwege zijn toestand heeft de politie nog niet met de jongen kunnen spreken. ,,Als mensen meer weten, kunnen ze zich nog steeds melden. Alle informatie is welkom", zegt woordvoerder Wil lem-Jan Uytdehage. - Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN Een menselijke keten langs het Kanaal door Walcheren. Sport school Fitness Fitaal uit Vlissin- gen komt vandaag in actie tegen de lockdown. ,,Als deze lock- down nog langer gaat duren, moeten we over een maand onze spullen pakken." - Erwin de Nijs, Salus Health Club Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35