Verkleedkleren Zeeuwse horeca-ondernemers zijn klaar met de sluiting Si Eigenaresse Els Korstanje stopte eind vorig jaar met Costuumpje in Arnemuiden, hét adres in Zeeland voor wie zich wilde verkleden. Gelukkig is er nu opvolging in de gedaante van moeder Vanessa en dochter Kayleigh Geselle van Sessadance in Vlissingen. zeeland 4 Laat de Friezen Zeeuws spreken Spraaklab maakt spel rond dialecten Goalgetter wordt echt Goalgetter Belgisch avontuur van Arjen Versluys riff M. w*m Zeeuwse horeca ondernemers zijn klaar met de coronasluiting. Peter Schaap van restaurant De Beren in Goes gooit zaterdag gewoon de deur open. Vrijdag is weer een persconferentie over de coronamaatregelen, maar gezien het oplopende aantal be smettingen ziet het er niet naar uit dat het kabinet versoepelingen voor de horeca in petto heeft. ,,In buur landen zijn cafés en restaurants ge woon open, terwijl wij de wanhoop nabij zijn. Het is niet uit te leggen", zegt Gert-Jan van Meggelen van Vini Wijnbar. De horeca-ondernemer wil za terdag 'een statement' maken, zon der coronarichtlijnen te schenden. ,,Gasten kunnen via click collect wijn bestellen en dat bij onze zaak afhalen. Ze moeten zelf stoelen en een paar dikke dekens meenemen. Op die manier kunnen we een groot terras inrichten op de Grote Markt. Ik zal ook voor de hapjes zor gen. Of het legaal is, weet ik niet. Maar dit kan niet zo doorgaan want ik ga door de horecasluiting finan cieel kapot", zegt Van Meggelen. Hij begon in 2019 de wijnbar aan de Goese markt. In Middelburg ver bouwt hij aan Plein 1940 een tweede vestiging tot wijnbar, in- clusiefeen B&B op de bovenverdie ping. ,,Dat vergt forse investeringen in een tijd dat ik niks verdien en een habbekrats aan steungeld krijg. Met QR-codes en andere veiligheids maatregelen kan de horeca best open. Dat gaat echt niet tot veel be smettingen leiden. Iedereen loopt toch ook gewoon in de supermarkt of op de weekmarkt, zonder toe gangsbewijs?" De Beren Ook eigenaar Peter Schaap van res taurant De Beren in Goes vindt dat de horeca in actie moet komen. Daarom gooit hij zaterdag de deur open. ,,De horeca is te stil. Het is tijd voor een alarmsignaal. Ik krijg am per steun van de overheid en met afhalen verdien ik maximaal een tiende van de gebruikelijke omzet. Ja, ik weet dat dit riskant is, maar ik neem een eventuele boete op de koop toe." Schaap verwacht niet dat het ka- Voor veel horeca ondernemers is de sluiting niet vol te houden binet vrijdag de horeca ruim baan geeft. ,,Ik hoop wel dat in Den Haag eindelijk het besef komt dat je niet alle horeca hoeft te sluiten. Per soonlijk ben ik voor een scheiding van natte horeca zoals cafés en dis cotheken en droge horeca zoals res taurants en snackbars. Heropen daarom de restaurants en vergoed de volledige omzetderving van de natte horeca." Volgens Koninklijke Horeca Ne derland kan de horeca 15 januari per direct volledig open. KHN heeft deze week een routekaart gepre- senteerd, met onder meer entree op basis van het coronatoegangsbewijs en een toegangsstop vanaf 22.00 uur. Frank de Reu, de Zeeuwse af delingsvoorzitter van KHN, vindt een langere sluiting onverant woord. ,,Ondernemers zijn het spuugzat. Het nieuwe kabinet moet een betere balans zoeken tussen volksgezondheidsrisico's en de eco nomische schade die lockdowns opleveren. En uitleggen waarom de horeca in Nederland dicht moet blijven, terwijl in buurlanden als België, Duitsland en Frankrijk alles open is. Momenteel gaan Nederlan ders massaal in België uit eten. Dat doet pijn, zeker in Zeeuws-Vlaan- deren." Ludieke actie De Reu broedt met een paar colle ga's op een ludieke Zeeuwse actie die nog deze week moet plaatsvin den. ,,We hebben al wel eens be dacht om Zeeland door België te la ten annexeren en daarvoor een ver zoek in te dienen bij de Belgische regering. De boodschap is wel seri eus: je kunt niet de halve maat schappij op slot blijven gooien." lpzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl dinsdag 11 januari 2022 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA CZEELAND4 CZEELAND 10 'Ik gooi de deur open' I !::f I rflfff H JA a G Mei 2021: Levi, Judith en Migu Meulen- berg uit Wis- senkerke ge nieten op een terras aan de Grote Markt in Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Frank Balkenende Vlissingen - Gert-Jan van Meggelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33