Brave huisvader in Full House, maar grof op de planken 29 JOURNAAL OVER INKTZWARTE PERIODE IN ZIJN LEVEN Zanger Stromae was zondagavond te gast op het Franse tv-journaal en één antwoord gaf hij zingend. Vooral de ontboezeming dat hij door een donkere periode is gegaan, leidde tot geëmotioneerde reacties. De één kreeg tranen in z'n ogen. Een ander schreef dat hij 'com pleet knock-out' was. Franse televisie kijkers reageerden gisteren mas saal en geëmotioneerd op sociale media op het jongste optreden van zanger, muzikant en performer Stromae. Die gaf zondagavond een interview aan het best bekeken te levisiejournaal van Frankrijk, op de zender TF1. Tijdens dat livege- sprek werd hem gevraagd naar zijn burn-out en zijn eenzaamheid. Stromae draaide zich daarop naar de camera. Hij gaf geen antwoord, maar zong het antwoord. Hij zong een nieuw nummer, L'enfer (De hel), dat gaat over zijn suïcidale ge dachten. 'Dit is nog nooit eerder op tele visie vertoond', schreef een be kende Franse tv-presentator op Twitter. 'Wat mooi in beeld ge bracht, wat een televisie!' Een Frans parlementslid tweette: 'Stro mae is terug. Oprecht, getalen teerd en volwassen. Ik wil nu al weer naar een concert van hem.' Ook de vakpers was onder de in druk. 'Een buitengewoon optre den', schreef vakblad Rolling Stone op z'n Franstalige website. 'De gebeurtenis van de dag', noemde de Franse radio het inter view. Het was vooral de toon van het optreden die een gevoelige snaar raakte. Dit keer geen dans of vrolijke clip. Stromae droeg een sober pak, bleef tijdens het lied ge woon op zijn stoel zitten, keek in de camera en zong een tekst die sloeg op een verdrietige periode in zijn leven. Een hel ,,Ik heb soms aan zelfdoding ge dacht en daar ben ik niet trots op'', zong hij. ,,Soms denk je dat dat de enige manier is om ze het zwijgen op te leggen: de gedachten die je leven tot een hel maken.'' Ik heb soms aan zelfdoding gedacht en daar ben ik niet trots op Tegen de interviewer van het jour naal zei hij: ,,Het leven is niet wit of zwart. Soms zijn er moeilijke momenten, soms zijn er blije mo menten. Het wisselt elkaar af. Er zijn geen hoogtepunten zonder dieptepunten. Zo zit het leven nou eenmaal in elkaar.'' De 36-jarige Franstalige Belg Stromae verraste vriend en vijand. Vanwege het sobere optreden, vanwege de ontboezemingen in de tekst, maar ook omdat de artiest de afgelopen jaren de camera's meed. Tussen 2010 en 2015 raakte zijn leven in een ongekende stroom versnelling. Zijn nummer Alors on danse werd een internationale hit en dat was het startsein voor carri ère met raketsnelheid. Hij won prijzen, kreeg internationaal lof, maakte nog meer hits (Papaou- tai, Formidable), presenteerde een eigen kledinglijn en reisde de hele wereld over. Zijn leven werd een gekkenhuis. Tot het niet meer ging. In 2016 kondigde hij aan een pauze te willen inlassen. Later gaf hij de reden: hij had een burn-out. ,,Je leven lang op tournee zijn is leuk hoor, maar het is geen nor maal leven'', zei hij daar nu over in het journaal van TF1. ,,Ik had de behoefte aan een normaal leven, want op een gegeven moment was ik op. ik heb nu het geluk gehad te trouwen, ik heb een kind gekre gen. Ik ben ook weer met andere artiesten gaan werken.'' Coldplay Zo maakte hij videoclips met Nicki Minaj en Billie Eilish en zong hij een nummer met Coldplay. ,,Dat was goed, want daarmee was de aandacht was niet meer op mij ge richt en dat had ik nodig.'' Vorig jaar trad hij voor het eerst weer met eigen werk naar buiten. Zijn nieuwe album Multitude ver schijnt in maart. En zondagavond presenteerde hij tot verrassing van velen de tweede single van dat al bum, L'Enfer. Over de zwarte peri ode uit zijn leven. Bij de laatste no ten kneep hij zijn ogen samen, wreef hij over zijn gezicht, slikte hij en boog hij zijn hoofd. IN MEMORIAM BOB SAGET 1956-2022 Een smakeloze vondst wellicht, maar het had er absoluut ook een van Bob Saget zelf kunnen zijn. De acteur en stand-upcome- dian, die zondag plotseling op 65-jarige leeftijd overleed, stond vooral bij zijn landge noten bekend om zijn grove repertoire. Daarbij vergele ken was zijn rol in de popu laire sitcom Full House, waarin hij als brave vader sa men met zijn beste vriend en zwager een huishouden met drie kinderen runt, juist op vallend mild. In Nederland kennen we Saget vooral van deze door huidige ogen nogal oubollige serie, waarin ook de tweeling Mary-Kate en Ashley Olsen doorbrak. Full House was ook hier op RTL en Veronica een tv-hit. Saget herkennen we daarnaast vooral als presen tator van America's Funniest Home Video's, dat hij acht jaar voor zijn rekening nam. La tere optredens in series als Raising Dad waren minder in trek. Hij verscheen opnieuw in de schijnwerpers door een vervolg op Full House (Fuller House) dat te zien was op Netflix. In de VS pakte Saget de laatste jaren zijn oude liefde voor liveoptredens weer op. Op de planken en ook in zijn eigen podcast ho ren we een man die er veel lol aan beleefde de grenzen van de schuine humor op te zoeken. Zijn collega's reage ren verslagen op het nieuws van zijn dood. De in Phila delphia geboren komiek, die echtgenote Kelly Rizzo en drie dochters uit een eerder huwelijk achterlaat, werd in een hotelkamer in Florida gevonden. Hij was op tour en stuurde kort voor zijn over lijden nog een tweet over hoeveel plezier hij had be leefd aan het spelen van zijn show. De doodsoorzaak was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend, maar van een misdrijf of een overdosis drugs lijkt op het eerste gezicht geen sprake. FLETCHER MAAND DEAL Zin om plannen voor 2022 te maken? Profiteer direct op pzc.nl/fletcher of koop nu PC DINSDAG 11 JANUARI 2022 Franse tv-kijkers Frank Renout G Stromae begon te zingen tij dens het interview. fotos tfi Stromae Praten over gedachten aan zelf doding kan anoniem: chat via 113.nl, bel 113 of bel gratis 0800-0113. In de Amerikaanse tv- show The Roast, waarin beroemdheden verbaal onder de spreekwoordelijke grill worden gelegd, maakte komiek Brian Posehn de volgende snoeiharde grap. ,,Bob Saget heeft veel gedaan voor dit land. Acht seizoenen lang hield Full House pedofielen van de straat. Sterker, drie van hen zaten in het programma.'' Gudo Tienhooven Bob Saget in 2021 en on der in de sitcom Full House. FOTO'S BRUNOPRESS/ANP ACTIE GELDIG T/M 31 JANUARI 2022 0 Bestel nu en overnacht dit jaar extra voordelig bij Fletcher Hotels! Geniet van een weekend aan zee, een midweek op de Veluwe of ontdek een gezellige stad. Optioneel: ontvang nu 50% korting op een High Tea t.w.v. €49 of een High Wine t.w.v. €59 voor 2 personen Keuze uit 100+ unieke 3- of 4-sterren Fletcher Hotels in NL Verzilverperiode t/m 31 december 2022 Beperkt beschikbaar, maximaal 8 vouchers per persoon Check de voorwaarden en coronamaatregelen bij het desbetreffende hotel 5 *Voor een verblijf in een 4-sterren hotel geldt een toeslag van €5 p.p.p.n. en voor een weekendverblijf (vrijdagen/ of zaterdagnacht) geldt een toeslag van €10 p.p.p.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29