Maan grote winaar Top 40 Awards Maakte André van Duin nou zo'n vilein grapje? Angela 28 KIJKT TV ONTBOEZEMING ZANGER ZINGT TIJDENS INTERVIEW IN HET Ze sleepte de Top 40 Award voor Beste Artiest in de wacht en had samen met Snelle de grootste hit te pakken met Blij ven Slapen. Als Beste Artiest troefde Maan haar duetpartner Snelle, Kris Kross Amsterdam, dj Tiësto en Suzan Freek af, die in dezelfde categorie waren genomi neerd. Suzan Freek kregen wel een prijs voor Beste Alarm schijf, met het nummer Goud en Kunnen programmamakers nou echt niets be ters verzinnen dan Janny van der Heijden in een krappe kombuis te laten prikken in een pannetje speklappen, dik met mosterd besmeerd? Is er nou echt niks leukers dan haar en André van Duin, na zogenaamd een nachtje slapen aan boord van hun jacht, boven een beker warme chocomel te laten bep- pen over de route en ze vervolgens samen te laten swingen op de klanken van een dweilorkest met een berenburgje in de hand? Het antwoord luidt twee keer nee. Er is momenteel niks leukers en verkwikkenders op de tv dan dit. André van Duin en Janny van der Heijden die in een winterversie van hun slow-tv-hit Denkend aan Hol land de Elfstedentocht per boot afleggen, is het hoog tepunt van het weekend. En van de rest van de week. Door André en Janny die de chemie hebben van een echtpaar dat al veertig jaar samen is, maar nog steeds liefdevol om elkaars onvolkomenheden kan lachen. Door al die pittoreske Friese steden waar steeds weer (zogenaamd spontaan) een overenthousiaste burge meester en dito dweilorkest klaarstaat bij de stempel post om de binnenvarende koning en koningin van de tv hartelijk te onthalen. Door het soms even vi leine als hilarische commentaar van André in de voi ce-over. ,,Pas toen we een cd'tje kochten, hielden ze ermee op.'' Zei hij dat nou echt? Door het ongebreideld genieten van oranjekoek, kibbeling, hutspot, wijn en andere lokale destillaten, zonder dat er iemand de pret bederft door te roepen dat suiker/vet/koolhydraten/alcohol écht niet meer kan anno 2022. En door de afwezigheid van corona. Alle deelnemers zullen heus driedubbel getest en ge- boosterd zijn, hoor. En buiten beeld staan vast 25 mo biele dispensers met desinfectant. Laat dat maar aan Jan Slagter over. Maar dat je als kijker even niet wordt geconfronteerd met het virus, is een verademing. Dit programma toont Nederland op zijn leukst, Ne derland zoals het kan zijn, maar veel te weinig is. Het ademt in alles het opwindende gevoel van een vliesje ijs op de sloten, de schaatsen die verwachtingsvol van zolder worden gehaald en Matthijs van Nieuwkerk die bij de eerste graad nachtvorst al een DWDD wijdde aan een eventuele Elfstedentocht. Het bijzon dere is dat het programma laat zien dat we helemaal geen ijs en afgevroren tenen nodig hebben, om toch in die magische stemming te komen. IJs verbroedert, maar het idee van ijs kennelijk ook. Het geeft hoop dat als er na 26 jaar weer een Tocht der Tochten komt, we onze huidige, hoogoplopende ver schillen moeiteloos opzijzetten en gebroederlijk met elkaar gaan staan hossen, op een Friese brug of thuis voor de buis. En dat allemaal omdat Janny in de spek lappen staat te prikken en André in zijn warme cho comel blaast. Het is een mirakel. Docu over coronazorg Portret Van den Ende Quote van de dag Ster voor Ventimiglia Vandaag voor het eerst geen wekker. Maar toch om 6 uur wakker. Het is een verdrietige ochtend rapper Donnie was de beste nieuwkomer in de Top 40. Maan nam de awards met veel plezier in ontvangst. ,,Het is een onwijs gek jaar geweest, en zo veel waardering vind ik dan echt waardevol. Ik leef mijn droom en ben supertrots op wat we de afgelopen tijd met het team hebben neer gezet. En ik zou zeg gen: laten we dit jaar gewoon een beetje leven!" Met die laat ste uitspraak refe reert ze aan het nummer Le ven, waarmee ze momenteel in de Top 40 staat. Tussen de uitrei kingen door waren er optredens van Meau, Maan, ChefSpecial, Jaap Reesema en Sera. Door de coronarestricties mocht er dit 'aar, net als vorig jaar, geen pu bliek bij zijn. De show zou ei genlijk door Top 40-presen- tator Domien Verschuuren worden gepresenteerd, maar die moest vanwege een coronabesmetting thuisblijven. Joost Swinkels maakte zijn debuut als presentator van een grote studio show. Stromae raakt DINSDAG 11 JANUARI 2022 PC MUZIEK Zangeres Maan is gisteravond als grote winnaar uit de bus gekomen tijdens de Qmusic Top 40 Awards die zijn uitge reikt in Studio 21 in Hilversum. Omdat het tv is die onmiskenbaar vrolijk maakt. STREAMING Videoland komt met een docu mentaire over de druk op zorgper- soneel in coro- natijd. In Veer kracht: de rek is eruit worden de medewerkers van regiozieken huis Bernhoven in Uden gevolgd. Te zien vanaf 14 januari. TELEVISIE Het AvroTros- programma Volle Zalen komt met een portret van Joop van den Ende. Omdat de tv-, film- en thea terproducent op 23 februari 80 wordt, blikt de show een dag eerder uitge breid terug op zijn carrière. TELEVISIE -Radio-dj Frank Dane moest na drie jaar plaatsmaken voor een nieuwe ochtendshow op radio 538. Milo Ventimiglia krijgt een ster op de Hollywood Walk of Fame. De tegel van de Amerikaanse ac teur (Gilmore Girls), wordt maandag ont- huid. - Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 28