H Broers Coronel uit Dakar Rally door rugproblemen Tim Bijna 150 mille gedoneerd Oranje: zorgen over EK twee dingen aan hun hoofd 25 VREES OM POSITIEF TE TESTEN VLAK VOOR SPELEN ActieGyan „De afgelopen dagen hebben we de focus helaas moeten verleggen van handbal naar corona", zegt bondscoach Erlingur Richardsson van Oranje, dat donderdag in Boe dapest zijn eerste groepswedstrijd speelt tegen gastland Hongarije. De ploeg reisde vorige week zonder de besmette Alec Smit af naar Zweden voor twee laatste oe fenwedstrijden. Het tweede duel kon niet doorgaan door een posi tieve test van Ephrahim Jerry en bij de laatste testronde gaf ook Florent Bourget een positieve uit slag. Als zijn hertest eveneens po sitief uitvalt, kan ook hij vandaag niet mee naar Boedapest. „We zijn alleen maar bezig met hoe we co rona zo goed mogelijk kunnen be heersen. Ik kan je verzekeren dat we alles doen om verspreiding te voorkomen", zegt Richardsson. Hij vreest ook een beetje de vlucht naar Hongarije. „We pro beren zoveel mogelijk als groep bij elkaar te blijven. Op het vliegveld zullen we ons afzonderen en ho pelijk lukt het om in het vliegtuig bij elkaar te zitten", aldus de bondscoach. „Het is even niet an ders en andere landen hebben dit probleem natuurlijk ook." zorg dat ik elk risico uit de weg ga.'' Veel ploegen en rijders gaan niet meer naar de zon, terwijl dat in hun ogen wel de ideale route was, maar blijven in Nederland. Jumbo-Visma heeft zelfs beslo ten om tot en met de reis naar Peking met de gehele ploeg in een hotel te verblijven. ,,Leuk is het zeker niet, ideaal misschien ook niet, maar we maken er het beste van de komende ander halve maand.'' Femke Kok, sprintster van Reg- geborgh, wist zondag nog niet helemaal wat het plan van haar begeleiding tot de Winterspelen was. ,,Maar ik zou een bubbel, zoals vorig jaar, niet zo erg vin den hoor. ik ben echt een beetje Ik zou een bubbel, zoals vorig jaar, niet zo erg vinden. Ik ben echt een beetje bang om corona te krijgen bang om corona te krijgen. Het voelt niet als iets wat je helemaal zelf uit kunt sluiten. En ik voel me nu al een soort kluizenaar.'' Ook Jutta Leerdam is uiterst voorzichtig. Ze wil dolgraag haar ouders knuffelen, maar ze doet het niet. ,,En zij gaan het uit zich zelf ook uit de weg, bang als ze zijn hun dochter aan te steken.'' Ireen Wüst heeft haar ouders en haar broer al een poos niet gezien. Sven Kramer zegt niet al te ang stig te zijn. ,,We doen ons uiterste best om het niet te krijgen, maar uiteindelijk heb je niet alles in de hand. Als je het krijgt, heb je een probleem. Het is onmogelijk om het helemaal af te dekken, dus ik wil er ook niet te spastisch over doen.'' Tim Coronel blesseerde zijn rug vrijdag in de zesde etappe. On danks veel medische behandelin gen bleek het gisteren helemaal mis met de rug van Tim Coronel. „Hij kan amper lopen", zegt Tom. „Hij heeft de Dakar nu vijftien keer gedaan, ik tien keer. Volgend jaar is er weer een." De Britse motorcoureur Sam Sunderland heeft de leiding her overd in de Dakar Rally bij de mo toren. De 32-jarige Sunderland verloor zondag in de zevende etappe veel tijd en moest de eerste plaats in het klassement afstaan aan de Fransman Adrien Van Be- veren. De Brit herpakte zich een dag later met winst van de achtste etappe, een klassementsproef over 395 kilometer tussen Al Da- wadimi en Wadi ad-Dawasir. Sunderland was bijna drie mi nuten sneller dan de Chileen Pa blo Quintanilla. Van Beveren ein digde als negende op ruim tien minuten. In het klassement heeft Sunderland nu 3.45 minuten voorsprong op de Oostenrijker Matthias Walkner en 4.43 minu ten op Van Beveren. Bij de auto's boekte Mattias Ek- ström zijn eerste dagzege in Da kar. De Zweed legde in zijn Audi de proef als snelste af. Ekström was 49 seconden sneller dan zijn Franse teamgenoot Stéphane Pe- terhansel. Diens landgenoot Sé- bastien Loeb eindigde als derde op ruim drie minuten. Klassements leider Nasser Al-Attiyah moest ruim tien minuten toegeven op de Zweed en zag zijn voorsprong op Loeb slinken tot een kleine 38 mi nuten. Bij de trucks was het weer een Russisch feestje. De Kamaz-trucks eindigden op de eerste vier plaat sen, met Dmitri Sotnikov voor de derde keer als winnaar. Hij heeft ook de leiding in het klassement, met elf minuten en 25 seconden voorsprong op Edoeard Nikolajev. GO DINSDAG 11 JANUARI 2022 Feyenoord en supporters vereniging FSV De Feijen- oorder hebben met hun do natiecampagne bijna 150.000 euro opgehaald voor de famiiie van de over leden Christian Gyan. De geboren Ghanees, die in Rotterdam uitgroeide tot pu bliekslieveling, overleed kort voor de jaarwisseling op 43-ja- rige leeftijd. Gyan was onge neeslijk ziek. Feyenoord en de supporters vereniging begonnen op oude jaarsdag met een inzamelings actie voor de familie van Gyan. De actie liep tot zondag 19.08 uur, een verwijzing naar het op richtingsjaar van de club. Het geld is onder meer be doeld om de uitvaart te bekos tigen. HANDBAL Het coronavirus heeft de voor bereiding van de Nederlandse handballers op het EK flink ver stoord. én concurrentie - Femke Kok G Jutta Leerdam springt een gat in de lucht na haar EK-zege op de 1000 meter. Daarna mag ze de medaille zelf pakken. FOTO ANP Tim en Tom Coronel zijn giste ren niet meer gestart in de achtste etappe van de Dakar Rally. Tim Coronel heeft te veel last van zijn rug en de broers vinden het niet verantwoord door te gaan. Tim (links) en Tom Coronel gaven op. foto afp Kai Verbij heeft zijn mondkapje even omlaag gedaan, achter hem overhandigt Thomas Krol voorzichtig iets aan een official. foto ap ■jmvlod Antoinette de Jong krijgt het goud van de ploegenachtervolging om gehangen door Ireen Wüst. Rechts Irene Schouten. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25