Rai Vloet over ongeluk: 'Ik zou willen dat ik de klok kon terugdraaien' Politie: Vloet achter stuur blijft ontvouwen 23 11 januari 10 januari Rai Vloet (26) is terug bij Heracles. De speler die in november betrokken was bij een dodelijk ongeval trainde gisteren voor het eerst weer mee. „We hebben juridisch advies ingewonnen", zegt technisch directeur Tim Gilissen. „We willen hem een kans geven in afwachting van de rechtszaak." „Natuurlijk ben ik in mijn hoofd iedere dag bezig met het ongeluk en de tragische gevolgen", zegt de middenvelder zelf. Hi] is gedu rende de gerechtelijke procedure niet beschikbaar voor de media, maar vertelde zijn verhaal wel aan de website van de club. „Ik zou willen dat ik de klok terug kon draaien", vertelde Vloet. De speler was in de nacht van 13 en 14 november betrokken bij een dodelijke ongeluk op de A4 bij Hoofddorp, een 4-jarige jon gen kwam daarbij om het leven. De familie van het kind is geïn formeerd over het feit dat de spe ler terugkeert op het veld. Vloet zegt op de website enorm mee te leven met de fam- lie. „Voor de getroffen familie vind ik het verschrikkelijk, ik leef enorm met ze mee. Wat het ook lastig maakt, is het besef dat ik mijn leven weer langzaam kan oppakken terwijl de getroffen fa milie dat niet kan." Voor Tim Gilissen is het de meest lastige situatie waarin hij in zijn carrière als technisch di recteur te maken had, vertelt hij „Je weegt in deze zaak alles af, elk woord. We hebben veel met Rai gesproken en juridisch advies in gewonnen. We hebben alles af gewogen en op basis van wat we van hem gehoord hebben, heb ben we heel plat gezegd niet overwogen hem eruit te gooien. Ik wil wegblijven van de zin: 'je bent pas schuldig als...', maar dat is wel waar het hier om gaat." „Het is niet aan ons, maar aan de rechtspraak om er wat van te vinden", gaat Gilissen verder. „We willen hem een kans geven, in afwachting van de rechtszaak. De kans is groot dat het nog maanden duurt voor er meer duidelijkheid is. Hij heeft recht op werk en aan de andere kant willen we hem weer een kans ge ven om zijn leven op de pakken." Legestadions Dat mensen het moreel verwer pelijk kunnen vinden dat Vloet weer aan is gesloten bij de selectie, beseft Gilissen. „In de beginfase komt er veel emotie bij kijken, maar als het wat langer duurt, ga je rationeler te werk. Dan kijk je ook naar de wetgeving en de re gels. De laatste tijd is het wat rus tiger geweest rondom dit onder werp, maar ik begrijp dat dit op nieuw emoties oprakelt." Heracles traint vanwege corona besloten en dus maakte Vloet gisterenochtend in een leeg Erve Asito zijn rentree bij de club. Hoe het met hem gaat? Gilissen: „Het is heel dubbel, hij torst iets zwaars met zich mee. Naar om standigheden gaat het mentaal redelijk met hem. Fysiek is hij ook okay, maar het is niet zo dat hij morgen drie wedstrijden kan spelen." En als hij wel fit is, mag hij dan ook weer eredivisieduels spelen? „Ja, dat hoort tot de mogelijkhe den", zegt de technisch directeur. De ploeg miste de beste speler van het team de afgelopen maan den op het veld. „Dat de stadions vooralsnog leeg zijn, kan een rol spelen waardoor het voor Rai zelf misschien iets minder moeilijk is om wedstrijden te spelen." Ongeval De zitting in Melbourne staat op het punt van beginnen. Nigel Fa- rage, de voormalige leider van de Brexit-campagne, heeft zich in Belgrado bij de familie Djokovic gevoegd - om nog maar eens aan te geven hoe politiek deze kwestie is geworden. Wereldwijd klikken tienduizen den mensen op een door de recht bank gedeelde link om mee te kij- ken met de zaak. Maar het systeem is niet gebouwd op zo veel belang stelling. Rechter Anthony Kelly wacht ruim een half uur, maar be gint dan alsnog. 17.17 uur (Australische tijd) De rechtbank heeft genoeg ge hoord. Er zijn procedurele fouten gemaakt op het vliegveld van Mel bourne. Djokovic had meer tijd moeten krijgen om zich te verde digen en heeft voor vertrek gedaan wat van hem gevraagd werd. Hij is een vrij man en kan de Australian Open spelen. 20.51 uur (Australische tijd) Als een auto met geblindeerde achterruiten het pand van Djoko vic' advocatenkantoor ver laat, moet de politie pepperspray gebruiken om de mensenmenigte uiteen te drijven. Servische fans beklimmen de auto en schreeu wen het uit. Djokovic is vrij, maar overal klinken geluiden dat de re gering het er niet bij laat zitten en Djokovic poseert in de Rod Laver Arena, het center court van de Australian Open, bij de letters 'Melbourne'. Naast hem onder an deren coach Goran Ivanisevic. ,,Ik ben dankbaar dat de rechter mijn visumweigering ongedaan heeft gemaakt'', schrijft hij op zijn soci ale media. „Ondanks alles wat er is gebeurd, wil ik hier blijven en pro beren te spelen. Ik blijf me daarop focussen.'' De onderliggende boodschap: ik ben op het tennispark in Mel bourne, ik heb al getraind, en ben nu onderdeel van het toernooi. Zie mij nu nog maar eens het land uit te zetten. handeld. Tot die tijd zit hij binnen. Bij vader Srdjan Djokovic (foto on der), thuis in Servië, stijgt de blinde woede naar zijn hoofd. ,,Als ze hem niet binnen een half uur laten gaan, verzamelen we ons op straat. Dit is een gevecht voor ie dereen, voor de hele wereld, niet alleen voor Novak. Vanaf nu is hij het symbool en de leider van de vrije wereld. Hij zit gevangen, maar is nog nooit zo vrij geweest. Mijn zoon is de Spartacus van de nieuwe wereld.'' 10.00 uur (Australische tijd) hem alsnog het land wil uitzetten. Die bevoegdheid heeft de minister van Immigratie. Maar even later laat de federale overheid weten vandaag geen actie meer te onder nemen. Misschien dinsdag, of later in de week. 00.17 uur (Australische tijd) GO DINSDAG 11 JANUARI 2022 Fardau Wagenaar Almelo Rai Vloet zat achter het stuur tijdens het ernstige ongeval in de nacht van 13 op 14 november. Daarbij kwam een 4-jarige jongen om het leven. Dat bevestigt de politie. Tot nu toe was onduidelijk wie van de twee inzittenden had gereden: Vloet of zijn vriend, een 27-jarige man uit Veldhoven. „De politie weet wie de be stuurder is. Het gaat om een 26-jarige man uit Almelo", aldus een politiewoordvoer der. Eerder werd bekend dat er alcohol in het spel was. G Rai Vloet op op de website van Heracles. is nog niet uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23