hi kh» O Hoe de soap rond Serviër begon en zich maar 22 Kort Voetbal Ajax hoopt op Bergwijn Ajax hoopt deze transferperiode Steven Bergwijn (24, foto) nog los te weken bij Tottenham Hotspur. De kampioen heeft die interesse nu geconcretiseerd met een bod. Spurs gaat nog niet overstag, ook om dat meerdere clubs uit buitenlandse top- competities hun belangstelling kenbaar maakten in Bergwijn, die twee jaar geleden voor 30 miljoen van PSV werd gekocht. Wolff terug als bondscoach René Wolff keert terug als bondscoach van de baansprinters. De Duitser (43) volgt Hugo Haak op, die na de Spelen zijn ver trek aankondigde. Wolff neemt met ingang van 1 februari de taken over van Haak, die op het Sportgala voor de tweede keer werd gekozen tot Coach van het Jaar. Wolff was tussen 2010 en 2017 ook al bondscoach van de sprintploeg. MOTORCROSS Herlings rijdt met nummer 1 Jeffrey Herlings (27, foto) ruilt zijn vaste startnummer 84 in voor nummer 1. Na zijn voorgaande wereldtitels zag Herlings nog af van die eer. „Na vijf wereldtitels ga ik in 2022 eindelijk met nummer 1 rijden", zegt de motorcrosser. „Ik had nooit de ballen, maar kan het wel eens mijn laatste kans zijn. Die kans wil ik krijgen.'' Frenkie de Jong bij selectie Frenkie de Jong en Ansu Fati behoren tot de selectie van FC Barcelona voor het toer nooi om de Spaanse Supercup. Hoewel ze beiden herstellende zijn van blessures, neemt trainer Xavi ze mee naar Saoe- di-Arabië. Barcelona neemt het morgen in de halve finales in Riyad op tegen Real Madrid. De winnaar van de Clasico op Sa- oedische bodem strijdt zondag in de finale tegen Atlético Madrid of Athletic Club om de Spaanse Supercup. De Jong liep vorige week in de beker een spierblessure op. Quote van de dag 'Als je niet wordt gevaccineerd, ben je nog geen slecht mens' Voetbal Wielrennen In het bizarre reisverhaal van Novak Djokovic was de ene plotwending nog spannender dan de andere. Een overzicht in dagboekvorm. Met de kans dat het alweer anders is als u dit leest. 7 december 2021 Het leek zo zwart-wit: wie aan de Australian Open wil meedoen, moet gevaccineerd zijn. Maar in een brief van het organiserende Tennis Australia aan spelersbond ATP wordt alsnog ruimte geboden voor niet-gevaccineerden. Zij kun nen een verzoek doen voor een medische vrijstelling. Eén van de gronden om daar aanspraak op te maken is een maximaal zes maan den oude coronabesmetting. De deadline voor het indienen van zo'n verzoek: 10 december. 16 december 13.05 uur Novak Djokovic, die al tegen vacci naties was voordat er een corona- vaccin bestond, doet een co ronatest in Servië. 20.19 uur De uitslag: positief. In de middag is Djokovic nog onderdeel geweest van een fysieke paneldiscussie en hij is bij een bijeenkomst waar hij wordt geëerd met een postzegel. 17 december Op het Novak Tennis Center in Belgrado woont Djokovic, positief getest dus, een prijsuitreiking bij. Hij gaat, in-door en zonder mond kapje, op de foto met allerlei kin deren. 18 december De Franse sportkrant L'Équipe kroont Djokovic tot 'kampioen der kampioenen' van 2021. Hij poseert ook met de trofee. 22 december Djokovic gaat opnieuw naar de dokter en test nu negatief. 4 januari Na weken van speculaties meldt Djokovic zich op Instagram. Hij wenst zijn volgers een gelukkig nieuwjaar en zegt, poserend vanaf het vliegveld, dat hij op weg is naar Melbourne. Hij heeft vrijstelling gekregen en doet 'gewoon' mee aan de Australian Open. 5 januari Australië, waar het tien uur later is dan hier, is te klein. Mensen heb ben zich twee jaar lang aan allerlei coronaregels gehouden, konden soms hun naasten niet zien en za ten voortdurend in een strenge lockdown. En daar komt meneer Djokovic, voor wie de vaccinatie verplichting kennelijk niet geldt, doodleuk ingevlogen. Media pakken groot uit, maar de politiek reageert snel en enigszins dreigend. 'Tennis Australia kan Djokovic dan wel groen licht ge ven om mee te doen aan het toer nooi, wij gaan over de landsgren zen en de visa.' 6 januari 00.21 uur (Australische tijd) In een verhoorkamer op Tullama- rine Airport Melbourne zit Djoko- vic tegenover douanier R. Sudhir. Die heeft nog wel een paar vragen over het visum waarmee de Ser viër denkt Australië binnen te ko men. ,,Mag ik uw volledige naam en geboortedatum?" 03.55 uur (Australische tijd) Na de formaliteiten, een paar schorsingen en het relaas van Djokovic - hij heeft op 16 decem ber voor de tweede keer corona ge had en maakt dus aanspraak op een medische vrijstelling, dat heeft Tennis Australia toch al lang bevestigd? - komt de douanier te rug met het verdict. Uit het ge spreksverslag: ,,Ik geef u nog twin tig minuten, of meer als u wilt, om ons redenen te geven waarom we uw visum niet zouden moeten an nuleren." Djokovic verliest lang zaam zijn geduld. ,,Dus ik krijg twintig minuten om aanvullende informatie te geven, die ik niet heb, want ik heb alles al overhan digd. Ik kan moeilijk om 4 uur 's nachts de directeur van Tennis Australia bellen. Trouwens, ik mag niet eens bellen van u.'' De douanier: ,,Als uw visum wordt gecanceld, kan het zijn dat u de komende drie jaar geen enkel visum krijgt. Wilt u hier teke nen?'' Djokovic: ,,Ik teken dit do cument niet.'' 06.07 uur (Australische tijd) Geef me tot half negen, zegt Djokovic. Dan kan ik wat rusten, mijn manager bellen, een advo caat, de directeur van Tennis Aus tralia. Maar hij krijgt geen uitstel. ,,Jullie gaan mijn visum annule ren, het is mij wel duidelijk'', zegt de tennisser tegen een nieuwe douanebeambte. 07.42 uur (Australische tijd) Nogmaals wordt Djokovic de be slissing van het ministerie van Binnenlandse Zaken voorgelezen. Lang verhaal kort: geen visum. ,,De keuze is aan u: wilt u een handtekening zetten?'' Djokovic: ,,Nee.'' Hij wordt vanaf nu gezien als een onwettige niet-inwoner van Australië en wordt vastgezet in een hotel dat dienst doet als 'immigratiedetentiecentrum'. Melbourne Park, waar over elf da gen het grand slam begint, ligt op drie kilometer afstand. Maar voelt heel ver weg. Op dezelfde vleugel van het Park Hotel zit een asielzoeker die al ne gen jaar wacht op een uitspraak. Zelden was er aandacht voor het gebouw. Nu staan er ineens hon derden Ser viërs voor de deur. Ze zingen, branden een kaars, hebben span doeken bij zich. Free Nole! Maar dat gaat nog even duren. Pas maandag wordt zijn beroeps zaak tegen de visumweigering be- DINSDAG 11 JANUARI 2022 GO 4 VOETBAL BAANWIELRENNEN VOETBAL - Boris Becker over Novak Djokovic Na ruim vier jaar is een einde ge komen aan het vierde dienstver band van trainer Fatih Terim bij Galatasaray. De 68-jarige Terim vertrekt van wege de teleur stellende resul taten bij de club waar Patrick van Aanholt en Ryan Babel spelen. Emirares if Karim Benzema (34, foto) schoot zaterdag voor de 300ste en 301ste keer raak voor Real Madrid. De Franse spits deed dat in het duel tegen Va lencia. Benzema staat nu vierde op de eeuwige topscorerslijst van Real. Egan Bernal heeft een nieuw contract onder tekend bij Ineos Grenadiers. De 24-jarige Colom biaan verbond zich tot eind 2026 aan de Britse ploeg. In 2019 won hij de Ronde van Frankrijk, in 2021 de Giro. o. (O Djoko-dagboek Tekst Rik Spekenbrink Servische tennisfans trokken gisteren in een mars door de straten van Melbourne. fotos reu-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22