©NDERNEMER Podcast Voorlopige aanslag 2022 'Groeien met Reflower om meer impact te maken' van de week Wat kunnen we leren van Corendon-oprichter Atilay Uslu? deondernemer.nl Duurzame bloemenbieb Reflower wil 150.000 euro ophalen voor verdere groei Een duurzame bloemenbieb, dat is het in 2020 opgerichte Reflower in een notendop. Dit abonnement op kunstbloemen is volgens eigenaar Ellyne Bierman hét circulaire alternatief voor verse bloemen. Via crowdfunding probeert ze een volgende stap te zetten. Toegegeven, vroeger kocht Bierman ook wel eens een bosje rozen voor 2,99 euro bij de supermarkt. ,,Grote kans dat die rozen uit Afrika komen", zegt ze nu. ,,Veel Nederlandse kwekers gingen die kant op vanwege de zon en goedkope arbeid. Ze mogen er pesticiden gebruiken die in Europa al dertig jaar verboden zijn.'' Moreel verwerpelijk, vindt Bierman. „Sierteelt is een vervuilende industrie die te ver is doorgeschoten, vergelijkbaar met de vleesindustrie. Reflower is een circulair alternatief. Mijn doel is om minder verse bloemen te laten invliegen.'' Op dit moment staan ruim 350 vazen met boeketten in Amsterdam, Haarlem en het Gooi, waar Reflower levert. Deze aantallen realiseren een CO2-reductie van 2.500 kilo per maand en 500 kilo minder bloemenafval. ,,Het is nog maar een begin'', aldus de oprichtster. Haar motto: 'Blijvende bloemen samen delen'. „Kunstbloemen blijven zo lang mooi omdat de kwaliteit heel goed is, maar ook omdat leden er verder niks mee doen. Heel anders dan Swapfiets, dat met het zelfde principe in de markt is gezet.'' In Amsterdam worden bestellingen met een bakfiets bezorgd, daarbuiten met de auto. ,,Ik wil groeien met Reflower, om nog meer impact te kunnen maken. Dan kan ik bezorgers inhuren, zodat ik me meer kan richten op strategie en sales.'' Bierman hoopt met crowfunding zeker 150.000 euro binnen te halen. Daarom zoekt ze vijfhonderd investeerders die 300 euro (of meer) willen investeren. De leenperiode bedraagt 2,5 jaar: het be drag wordt in 2024 in twee termijnen te rugbetaald met een rente van 3 procent. ,,Er is nu een goede basis, met een omzet van 8000 euro per maand. Om te groeien heb ik extra geld nodig. In eerste instantie om vijfhonderd vazen en boeketten te kopen. Ik hoop op meer naamsbekend heid en honderd nieuwe leden.'' Bierman streeft uiteindelijk naar lande lijke dekking, met logistieke hubs in zes grote steden. Met deze strategie hoopt ze in 2025 zeker tienduizend particulieren en bedrijven te kunnen bedienen. Verder is ze bezig met de ontwikkeling van een circulaire vaas uit reststromen. Op naar zero waste en structurele CO2-reductie. Want daar is het Bierman uiteindelijk om te doen. Een nieuw ondernemingsjaar is van start. Wellicht heb jij je voorlopige aanslag al van de Belastingdienst ontvangen. Fred Thielemans, fiscaal jurist bij de Belastingdienst, geeft uitleg en vier tips over de voorlopige aanslag 2022. Met de voorlopige aanslag betaal je de verwachte inkomstenbelasting gedurende het lopende belastingjaar. De voorlopige aanslag is gebaseerd op de meest recente gegevens die bij de Belastingdienst bekend zijn; een voorlopige of definitieve aanslag van voorgaande jaren of wijzigingen die je zelf hebt doorgegeven. Zorg ervoor dat de gegevens op de voor lopige aanslag zoveel mogelijk over eenkomen met je werkelijke situatie. Want met een actuele voorlopige aanslag voorkom je dat je na de definitieve aanslag veel belasting moet bijbetalen of gedurende het belastingjaar teveel belasting betaalt. Gestart met ondernemen? En heb je aangifte gedaan voor de inkomsten belasting? Dan is er een kans dat je in januari voor het eerst, ongevraagd, een voorlopige aanslag van de Belastingdienst ontvangt. Deze voor lopige aanslag komt vaak onverwacht. Reserveer als starter altijd een deel van je inkomsten om je belastingen te voldoen. Na de eerste voorlopige aanslag ontvang je deze elk jaar in januari opnieuw. Wil je een ongevraagde voorlopige aanslag voorkomen? Vraag dan zelf een voorlopige aanslag aan bij de Belastingdienst. Misschien is je voorlopige aanslag gebaseerd op een aangifte met een heel laag inkomen en weet je zeker dat je inkomen dit jaar hoger zal zijn. Wijzig je voorlopige aanslag dan direct, anders is de kans groot dat je bij de definitieve aanslag veel moet bijbetalen. Weet je nog niet zeker hoe je inkomsten zich gaan ontwikkelen? Dan kun je je voorlopige aanslag ook gedurende het jaar wijzigen. Niet alleen een veranderd inkomen is van invloed op de voorlopige aanslag. Ook veranderingen in jouw persoonlijke situatie kunnen invloed hebben. Bijvoorbeeld een echtscheiding of het oversluiten van je hypotheek waardoor je minder hypotheekrente betaalt. Pas ook bij dat soort veranderingen je voorlopige aanslag aan. Ontvang je toeslagen? Controleer direct of je die ook moet aanpassen. Wil je jouw voorlopige aanslag wijzigen? Of wil je een voorlopige aanslag aanvragen? Dat kan op mijn.belastingdienst.nl. O volg ons op H Q Q Q Ellyne Bierman: „Een Swapfiets slijt, mijn kunstbloemen niet." 'Met crowdfunding iedereen aan kunstbloemen krijgen' Blijvende bloemen Op naar zero waste Meer info over de crowdfunding van Reflower: crowdaboutnow.nl/campagnes/reflower Sleutel tot Succes HANNELORE ZWITSERLOOD Beluister deze podcastserie Scan de QR-code om meer afleveringen van Sleutel tot Succes te luisteren of ga naar sleuteltotsuccespodcast.nl Wat deed Atilay Uslu goed zodat Corendon nu een van de grootste spelers in de reis branche is? Maar ook: wat ging er minder goed en hoe ging hij daarmee om? Hier gaat het over in de vierde aflevering van de nieuwe podcastserie 'Sleutel tot Succes'. In Sleutel tot Succes gaat presentatrice Han- nelore Zwitserlood samen met de luisteraar op zoek naar de belangrijkste ingrediënten van het succes van Nederlandse topondernemers. Maar ze kijkt ook naar wat de hobbels op de weg naar de top kunnen zijn. Wat kan jij leren van de zakelijke pieken en dalen van de toppers? Werp samen met De Ondernemer een blik in de keuken van de meest inspirerende en innovatieve bedrijven. Corendon doorstaat coronacrisis In de eerste drie afleveringen van Sleutel tot Succes kwamen al drie absolute toppers aan bod: Michiel Muller (Picnic) Taco Carlier (VanMoof) en Henk Jan Beltman van Tony's Chocolonely. Ditmaal is Atilay Uslu aan de beurt. Hij richtte zijn reisorganisatie Corendon op in 2000. De afgelopen paar jaar waren hectisch voor zijn bedrijf: niet alleen vanwege de coronacrisis, die de reis branche hard heeft geraakt, maar ook van wege de in 2020 afgeketste overname door Sunweb. In de podcast hoor je hoe Uslu ondanks alle stormen toch op koers blijft met Corendon. 1. Je eerste voorlopige aanslag? 2. Schatting van je inkomen 3. Persoonlijke veranderingen 4. Aanslag wijzigen of aanvragen Meer weten over de voorlopige aanslag? belastingdienst.nl/voorlopige_aanslag of belastingdienst.nl/ondernemers FRED THIELEMANS OVER BELASTINGZAKEN Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 19