VVD: 'Reiziger moet zekerheid krijgen over reistijd' Wandelaars trotseren regen en wind op Brouwersdam 5 De Tasty Walk, die zaterdag en zondag voor het eerst op de Brouwersdam gedaan kon worden, blijkt een schot in de roos. Michiel Bouwman Brouwersdam Een smakelijke wande ling. Daarmee vat je het hele concept van Tasty Walk wel samen. Lopen van restaurant naar res taurant en voor een klein ge rechtje. Op de Brouwersdam de den vijf tenten er, gezamenlijk, voor het eerst aan mee. En dat smaakt naar meer. Zaterdag iets na tweeën. Ze heeft een verbeten blik, plant haar wandelschoenen stevig neer, en gaat. De dame baant zich een weg van beachclub Brouw naar Strand- club Zee. Haar blauwe wegwerp- poncho waait onophoudelijk in de noordoostenwind. Tegen veel re gen zal deze haar niet meer be schermen: door het opwaaien wordt haar jas alsnog nat. Als een verfrommeld plastic zakje zal het ding straks in de prullenbak be landen. Zodra ze de loopbrug van Zee is overgestoken wacht haar verse snert. Even op krachten ko men. De afgelopen dagen maakte kok Karel 5io(!) liter erwtensoep. Al is dat niet alleen voor deelnemers, ook voor verkleumde wandelaars die zich op het strand wagen, legt Tom Langendoen van Zee uit. Hij is erg enthousiast over de Tasty Walk en vooral over de samenwer king tussen de restaurants op de Brouwersdam. ,,We vormen geen eilandjes", legt hij uit. ,,De grootste reden om mee te doen was om de gasten weer te kunnen verwelkomen. Er is geen nu horeca waar ze kunnen genie ten. Ik denk oprecht dat de gasten niet zitten te wachten op onze problemen, mening of negativiteit over alle maatregelen. Maar de ho reca is er om mensen te ontvangen en een plek te creëren waar men sen het fijn vinden. Door mee te doen ontstaat er iets leuks." De route tussen deelnemende zaken Beachclub 't Gorsje, Brasse rie?, Brouw, Strandclub Zee en Zeil- en Surfcentrum Brouwers- De horeca is er om een plek te creëren waar mensen het fijn vinden dam is ongeveer twaalf kilometer. Die kon zaterdag- of zondagmid dag afgelegd worden ,,Best een tip pel als je loopt", zegt Langendoen. ,,Al zal een ervaren wandelaar zijn hand er niet voor omdraaien. En we horen van mensen dat ze het fantastisch vinden. De inschrij vingen moesten stopgezet wor den!" Geen watjes Isabella Beumer uit Schiedam en Erik Both uit Vlaardingen zijn twee van de deelnemers. In zijn woonplaats deden ze ook al eens mee aan zo'n concept. Hier doen ze mee voor de uitdaging, want zo kun je dit stuk lopen wel noemen. Twaalf kilometer in slecht weer. Niet voor niets dragen ze regen kleding van top tot teen. ,,Eerst wilden we het afzeggen omdat het vandaag slecht weer werd", zegt Isabella. Ze wijst naar haar broer Erik Both. ,,Hij zei: we zijn toch geen watjes? We gaan!" Verderop wagen Sabine de Sna- ijer en Francine Zimmerman te betwijfelen of ze wel waren geko men als ze zich niet ingeschreven hadden. Maar de Rotterdammers toonden doorzettingsvermogen. ,,We wilden graag eventjes weg, en dan niet naar een andere stad." Afgelopen jaren bezochten ze re- gelmatig Concert at Sea, de Brou- wersdam is daardoor geen onbe kend terrein waarover ze lopen. Al leggen ze het laatste stukje van de route met de auto af, geven ze toe. Vooruit, dan gaat de Tasty Walk even over in een Tasty Ride. Gehaktballetjes Niet dat dat niet mag. Je zou de route zelfs per skippybal af mogen leggen. Sabine en Francine hou den het bij een 'logisch rondje'. Met bulgursalade en Spaanse ge haktballetjes al achter de kiezen wacht hen de erwtensoep bij Zee. Sabine: ,,Dat hebben we wel nodig na dat door de kou lopen." Bij de VVD Schouwen-Duiveland willen ze er op tij d bij zij n om even tuele onvolkomenheden in het toe komstplan voor openbaar vervoer in Zeeland, de Regionale Mobili teitsstrategie Zeeland, te voorko men. ,,Nu kun je nog sturen, als je op het laatste moment inhaakt, ben je te laat. Zeker voor een platte landsgemeente als Schouwen-Dui- veland is goed openbaar vervoer be langrijk", zegt fractievoorzitter Margo Lemson. De partij dient daarom vanavond een motie in met aanbevelingen aan het college. ,,Het zijn punten waarvan we willen dat ze die meenemen in de onderhan delingen over de regionale mobili teitsstrategie." Een van de zorgen van de VVD is of reizigers wel zekerheid kunnen hebben over hun reistijd. In het nieuwe openbaar vervoersplan is sprake van zogeheten fijnmazig openbaar vervoer, ofwel openbaar vervoer op afroep. ,,Bij zulk vraagaf hankelijk vervoer zit vaak een marge van een kwartier voor en na de afgesproken tijd. Als iemand een afspraak heeft bij de dokter of er gens anders, heeft die persoon wel zekerheid nodig dat hij ofzij op een vaste tijd kan vertrekken. Je bent zo een half uur verder met zo'n tijds- marge.'' Overigens staat die be hoefte van de reiziger aan zekerheid ook beschreven in de mobiliteits strategie, maar de VVD wil dat dat ook gewaarborgd wordt voor Schouwen-Duiveland. Verder wijst de VVD op de toe gankelijkheid van verkeersinfor matie. ,,Vaak gaat zulk vraagge- stuurd vervoer gepaard met de ont wikkeling van een app, maar niet alle inwoners kunnen daarmee overweg." Ook ziet de partij graag dat de vaste routes van het ov be houden blijven en dat de kosten in de gaten gehouden worden. ,,Iets Zekervooreen plattelandsgemeente als Schouwen- Duiveland is goed ov belangrijk wat gemeenschappelijk geregeld is, wordt in de praktijk altijd duurder is de ervaring." Maandagavond buigen leden van de commissie ruimte en economie zich over het concept van de Regio- nale Mobiliteitsstrategie Zeeland en de daarbij behorende motie van de VVD. Aanleiding voor het nieuwe plan voor openbaar vervoer in Zeeland is het aflopen van het aanbestedingscontract met ver voersbedrijf Connexxion in 2024. De ambitie is nu om een duurza mer openbaarvervoersnetwerk aan te bieden dat uitgaat van de vraag van de reiziger. Er rijden straks geen grote bussen meer langs alle kernen, maar er komen opstapplek- ken van diverse vervoersmiddelen waar mensen hun reis kunnen be ginnen vervolgens kunnen over stappen op bijvoorbeeld een gro tere bus. SD MAANDAG 10 JANUARI 2022 Tasty Walk smaakt naar meer - Tom Langendoen, Strandclub Zee ZIERIKZEE Het klinkt wel aantrekkelijk, openbaar vervoer op afroep, maar als dat alsnog lange wachttijden betekent, is dat on wenselijk. „Mensen hebben wel zekerheid nodig." - Margo Lemsom, VVD-fractie - Valeska Nastaly Andrea Vrekke en Stacey Twigt serveren erwtensoep en glühwein bij Strandclub Zee. foto katja van noort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 45