Ajax werkt onderling oefenduel af Ondanks besmettingen sterke basis bij Rotterdammers 7 De nummer 2 van de eredivisie staakte vorige week het trai ningskamp in Portugal halver wege als gevolg van een viertal besmettingen, die woensdag morgen aan het licht waren ge komen. Dezelfde avond vlogen staf en selectie van Ajax hals overkop terug. De vier positief geteste Ajacieden werden later, tegen de regels in, teruggevlo gen naar Nederland. Of het bij dat kwartet aan co- ronagevallen is gebleven en of zij in quarantaine verblijven, is niet duidelijk. Ajax laat, zoals eigenlijk al sinds de uitbraak van het virus het geval is, wei nig los over coronabesmettin gen binnen de club. De spelers van Ajax waren donderdag vrij en trainden een dag later in Amsterdam. De titelhouder hervat op zondag 16 januari de eredivisie met een uitduel bij FC Utrecht. Een week later, na het bekerduel met de amateurs van Excelsior Maassluis, staat de kraker tegen koploper PSV op de rol. Ajax staat één punt ach ter de Eindhovenaren. Tannane tekent bij Turkse Göztepe Oussama Tannane ver volgt zijn loopbaan bij de Turkse club Göztepe. Het contract van de 27-jarige middenvelder bij Vitesse werd afgelo pen week ontbonden. Göztepe is de nummer 19 van de Turkse competitie. De club uit Izmir vecht in de tweede seizoenshelft tegen degradatie. Tannane maakte bij de Arnhem mers al enige tijd geen deel meer uit van de selec tie. Hij was vorig seizoen nog een belangrijke speler in het elftal van trainer Thomas Letsch. De oefenwedstrijd die in het zonovergoten Mar- bella gespeeld had moe ten worden tegen Club Brugge werd uiteindelijk een besloten partij in de kou en regen tegen PEC Zwolle. Zonder trainer Arne Slot op de bank en met nog een handvol spelers die niet tot de wed strijdselectie konden behoren. De of ficiële kanalen van Feyenoord kon den, door de privacywetgeving, de re den van de afwezigheid niet prijsge ven. Maar dat het coronavirus had toegeslagen in het Rotterdamse kamp was al langer geen geheim meer. De meest opvallende afwezigen op een koud en winderig Varkenoord? De Zuid-Amerikanen Luis Sinisterra en Marcos Senesi en de Belgische su persub Cyriel Dessers. Ook de Portu gees Joao Teixeira en verdediger Ra mon Hendriks waren er niet bij, maar die behoren toch al tot de categorie die normaal gesproken niet in actie zal komen tegen Vitesse, zaterdag avond in de Kuip. De herstart zal voor Sinisterra, Dessers en Senesi met nog een week te gaan haalbaar zijn. Maar zelfs als dat niet lukt, hoeft de aanhang van Feyenoord niet wakker te liggen. De ploeg die tegen PEC Zwolle topfit op het veld stond, was een sterk elftal. De pijn zit hem uiteraard nog wel in de breedte, want assistent Marino Pusic kon na de pauze eigenlijk al leen met Jens Toornstra een speler binnen de lijnen brengen met volop ervaring in het betaalde voetbal. De grootste meevaller in de eerste week van januari is de terugkeer van Gernot Trauner. Slot gaf eerder aan niet in te kunnen schatten wanneer de centrale verdediger, die voor de winterstop geblesseerd was afgehaakt, weer beschikbaar zou zijn. Maar het helftje tegen PEC Zwolle neemt de twijfels weg. Trauner is terug. De poging van Feyenoord om het elftal nog te versterken kost tijd. En dat kan gevaarlijk zijn. Joey Veerman binnenhengelen kostte te veel tijd. PSV deed wél binnen 24 uur zaken en Feyenoord greep naast de Volen- dammer. Ook Vitesse-speler Rie- chedly Bazoer strikken, is voor Fey enoord geen abc'tje. Kansen In de Kuip geloven ze nog altijd wel in de kansen om de 25-jarige voorma lig speler van PSV, Ajax, Vfl Wolfs burg, FC Porto en FC Utrecht te kun nen strikken. Het management sprak al met Frank Arnesen en de speler babbelde zelf met Arne Slot. In Rotterdam is er het gevoel dat Bazoer de stap naar Feyenoord wel ziet zitten en dat er nog altijd kansen liggen voor de club. Alleen moet werkgever Vitesse dan ook nog mee werken. Zoals bekend heeft Feyen- oord alleen in uitzonderlijke gevallen een transferpotje voor handen. Inves teerders moeten dan heilig overtuigd zijn dat Feyenoord geweldige zaken kan doen op de transfermarkt. Micky van de Ven en Veerman behoorden tot die categorie en ook Bazoer krijgt dat stempel van mensen die voor C Tegen PEC Zwolle kon Marino Pusic na de pauze alleen met Jens Toornstra een speler met volop ervaring inbrengen Feyenoord geld kunnen vrijmaken om de speler te halen. Dat de herstart Vitesse-Feyenoord is, betekent meteen dat ze in Arnhem so wieso geen enkele haast hebben om mee te werken. Bazoer naar Feyenoord is al een gevoelig onderwerp in de Gel- reDome omdat de Arnhemmers de Rotterdammers zien als een directe concurrent voor het behalen van een ticket voor Europees voetbal. Maar Ba- zoer in het shirt van Feyenoord tegen Vitesse, dat lijkt sowieso volledig uit gesloten. Tegen PEC Zwolle liet vooral Orkun Kök^ü zich zien. De Turkse internatio nal combineerde bij de 1-0 met Bryan Linssen en schoot raak. De 1-1 van Yuta Nakayama verdween via zijn rug achter keeper Justin Bijlow in het doel. De 2-1 nam de middenvelder wederom voor zijn rekening nadat de bal via Marcus Pedersen in zijn bezit was gekomen. Invaller Delano Ladan bekroonde zijn eerste minuten in de hoofdmacht van Feyenoord met een doelpunt. Er was één speler die wel de hele wedstrijd vol maakte. De Noor Fredrik Aursnes kwam dit seizoen al in 20 wedstrijden voor Molde in actie, speelde vier interlands voor Noorwe gen en droeg al 25 keer het Feyen- oord-shirt in officiële wedstrijden, maar vertoont geen enkele spoortje van vermoeidheid. Corona gooide de voorbereiding op de herstart bij Feyenoord in de war, maar in Rotterdam denken ze het ergste achter de rug te hebben. Aan de komst van Riechedly Bazoer wordt nog altijd gewerkt. GO MAANDAG 10 JANUARI 2022 Ajax heeft gisteren op de Toe komst een onderling oefen duel afgewerkt. Dat was het gevolg van het afgelaste oe fenduel met Hajduk Split in Algarve en de moeizame zoektocht naar een serieuze sparringpartner daarna. - Johan Inan Erik ten Hag. foto pro shots Mikos Gouka Rotterdam De rappe terugkeer van verdediger Gernot Trauner (rechts) is een grote meevaller voor Feyenoord. FOTO PRO SHOTS Feyenoord-PEC Zwolle 3-1 (2-1). 24. Kök^ü 1-0, 39. Nakayama 1-1, 42. Kök?ü 2-1, 76. Ladan 3-1. Feyenoord: Bijlow (60. Marciano); Pedersen (60. Gündüz), Trauner (45. Milambo), Geertruida (60. Hokke), Malacia (60. Kleijn); Aursnes, Kök?ü (60. Hartjes), Til (45. Toornstra); Jahanbakhsh (60. Ladan), Linssen (60. Bannis), Nelson (60. Nau- joks).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39