M c Marianne Vos is ook met een zevende nationale titel in het veldrijden nog altijd 4 Marianne Vos (34) heeft een erelijst om u tegen te zeggen. Toch maakte ook haar zevende nationale cyclocrosstitel nog steeds vreugdetranen los. ,,Als iets lukt, geeft dat emoties.'' Dit doet me heel veel. De concurrentie in eigen land is gewoon van wereldklasse Waar de tranen vandaan kwa men toen ze in Rucphen als nieuwe Nederlandse kampioene veldrijden over de streep kwam? ,,Niet van de kou", verzekerde Marianne Vos gisteren, nadat het Wilhelmus voor haar had ge klonken op een nagenoeg leeg weiland achter de plaatselijke skihal. ,,Het zijn de emoties die loskomen. Van de blijdschap. Van het afzien. Je komt volledig leeg over de streep. En het is toch weer een titel." Dat laatste blijft de 34-jarige Brabantse naar eigen zeggen 'bijzonder vinden'. Ondanks het feit dat ze in haar carrière al meer dan dertig wereld-, Europese en Nederlandse titels achter haar naam heeft staan, verdeeld over weg, veld en baan. In Rucphen trok ze haar zevende rood-wit- blauwe kampioenstrui in de cy clocross aan. Aantallen De laatste titels (NK cross en EK weg) dateerden echter al van 2017. Of dat soms meespeelde? „Natuurlijk weet ik wel iets van mijn eigen erelijst en verleden, maar ik ben zelf nooit zo bezig met aantallen. Het is dat iemand onderweg riep dat ik bezig was mijn zevende NK cross te win nen. Maar ik besefte niet dat het al vijfjaar geleden is geweest, dat de laatste in 2017 was. Een kam pioenschap is voor mij altijd al iets speciaals geweest." Veel meer moest je volgens haar niet achter de tranen zoe ken. ,,Nee, want ik voel me goed. Ik heb ook geen moeilijke peri ode of zo achter de rug. De we reldbeker in Hulst verliep vorige week niet zoals ik had gehoopt, maar dat maakte me niet onze ker. Een kampioenschap is voor mij altijd iets waar je voor wilt gaan en als dat dan lukt, geeft dat emoties. Al moet ik toegeven dat het meer losmaakte dan ik had gedacht." De buitenwereld zal zeggen: wat zegt een Nederlandse titel nog voor een vrouw die al tien wereldtitels en olympisch goud heeft gewonnen op de weg en in het veld? ,,Heel veel dus. Zeker met de concurrentie in eigen land. Die is gewoon van wereld klasse." Want inderdaad, bijvoorbeeld wereldkampioene Lucinda Brand kloppen in het veld is van- - Marianne Vos MAANDAG 10 JANUARI 2022 GO 'Dit maakt meer los dan Ad Pertijs Rucphen Marianne Vos komt geëmotio neerd over de streep in Rucphen. ,,Ik voel me goed. Ik heb ook geen moeilijke peri ode achter de rug.'' FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 36