'Vreselijk toch, zo'n jonge jongen' Jongen (15) zwaargewond bij steekpartij aan Meanderlaan Middelburg Een steekpartij op klaarlichte dag. 'Hoe kan dat nou en wat is daar gebeurd'? vragen omwonenden van de Meanderlaan in Middelburg zich gistermiddag af. De moeder van het 15-jarige slacht offer deed gisteravond via Facebook een wanhopige getuigenoproep: 'Mijn lieve zoon Tim is vanmiddag slachtoffer geworden van een hele laffe daad. Hij is voor dood achter gelaten en zijn toestand is zeer kri tiek'. Zij roept iedereen op die iets weet, dat met de politie te delen. Een oom van het slachtoffer heeft ook een dergelijke getuigenoproep gedaan in de hoop 'dat de dader (of daders) zo snel mogelijk gepakt wordt'. Het grasveldje naast de Mean derflat, langs fietspad de Overloper, is de plek waar het steekincident zich vermoedelijk heeft afgespeeld. 'Triest, heel triest', schudt een wijk- bewoonster het hoofd. Zij laat sa men met haar dochter haar hondje uit als ze de zwaargewonde jongen naast de Meanderflat ziet liggen. ,,Gelukkig was er al hulp bij. Zo naar toch, zo'n jonge jongen.'' De melding over de neergestoken jongen kwam gisteren rond het middaguur bij de politie binnen, er is een jongen zwaargewond aange troffen op het grasveldje tussen de Meanderflat en fietspad de Overlo per. Een voorbijganger heeft hem gevonden. Al snel blijkt dat het jonge slachtoffer is neergestoken. Hij wordt ernstig gewond per am bulance overgebracht naar het zie kenhuis in Rotterdam. Politiehonden De politie begint direct een groot onderzoek. De Forensische Opspo ring (FO) van de politie is er met een aantal rechercheurs. Die maken onder meer een 3D-beeld van de plaats delict. Rechercheurs verrich ten onderzoek en begin van de middag komen er ook politiehon den bij. Een politiehelikopter wordt ingezet om luchtfoto's te maken. Inmiddels is ook een deel van fiets pad De Overloper afgezet evenals Je zal maar zo'n bericht thuis krijgen het grasveld en de parkeerplaats achter de flat. De politie is urenlang volop bezig. Begin van de avond wordt de omgeving weer vrijgege ven. Een omwonende wijst op zijn auto achter het politielint: ,,Ik moest voor een boosterprik, dus ben ik maar gaan lopen. Op de te rugweg nog even hier gekeken en ja, toen ben ik m'n erpels vergeten. Die waren dus aangebrand.'' Hij hoort van een ander hoe jong het slachtoffer is. ,,Och, dat is toch wat. Je zal maar zo'n bericht thuis krij gen.'' Fietsers op de Overloper worden door agenten bij de afzetting een andere richting op gedirigeerd. Dat verloopt gemoedelijk. 'O, da's best een eindje om naar de Mortiere', re ageert een oudere man gelaten. In middels staan er meer wijkbewo ners achter het politielint langs de parkeerplaats. 'Nee, geen namen is de algemene reactie voor iemand wat wil vertellen. Gevolgd door; 'Je weet maar nooit'. Er wordt druk ge speculeerd. ,,Het wordt hier steeds crimineler hoor'', moppert een vrouw. ,,Ach, welnee'', vindt een ander wat geïrriteerd. ,,Ik merk er niks van hoor. Alleen met oud en nieuw. We hebben gewoon een slechte naam.'' Naast het parkeerterrein staan grote witte bouwcontainers. Voor een ervan ligt een medewerkster van de dierenambulance op haar buik en tuurt eronder. Dat levert wat opgetrokken wenkbrauwen op van het publiek dat de verrichtin gen van de politie volgt. ,,Nee hoor, we hebben gelukkig niets van doen met wat hier gebeurd is. We zoeken een konijn'', zegt haar collega. Maar het diertj e laat zich vooralsnog zien noch vangen. Middelburgs burgemeester Ha- rald Bergmann is 'geschokt' door het nieuws van de steekpartij. „Vre selijk, ook voor zijn familie. Ik hoop dat de jongen snel opknapt. We zien jammer genoeg meer jongeren met messen maar als dat tot zulke trieste zaken als deze leidt, is dat wel schokkend.'' Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl maandag 10 januari 2022 It 3? Zeeland G De wijde omgeving werd afgezet (foto's links en rechts). Het parkeerterrein bij de Meanderflat wordt ook onderzocht. Zo is de dash- cam van de vrachtwagen be keken voor eventuele beel den (foto boven). foto's annema- RIE ZEVENBERGEN EN HVZEELAND Annemarie Zevenbergen Middelburg - Omwonende Meanderlaan De politie zoekt getuigen en ca merabeelden. Melden kan via tel. 0900-8844 of anoniem 0800-7000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21