Afscheid van Esmee a Afschieten wolf moet makkelijker worden Ontvang gratis onze traplift brochure JOL NK veldrijden fi Walcheren Marianne Vos en Lars van der Haar indrukwekkend Iedereen houdt van de zang van de merel Maar hun aantal neemt snel af. Niemand weet hoe dat komt. p? Honderden mensen namen zaterdag afscheid van Esmee (14) anderhalve week nadat ze dood werd gevonden in Leiden. Ze werd per witte koets met paarden naar haar laatste rustplaats in Hazerswoude-Rijndijk gebracht. bi i: HHBH Wolven moeten afgeschoten mogen worden als ze in bepaalde regio's te veel schade aanrichten. Met nu al meer dan 20.000 wolven in Europa begint het uit de hand te lopen, vinden specialisten van het Europees Parlement. Zij willen de beschermde status van de wolf 'afschalen'. De wolfis in heel Europa strikt be schermd en afschieten mag alleen als aan heel strikte voorwaarden is voldaan. Zo is het beschermen van schapen geen voldoende reden. Wolven wagen zich, als ze op zoek zijn naar een eigen territorium, steeds dichter bij de mens. De uitvoeringsorganisatie Bij12, die in opdracht van de provincies de schade door wolven bijhoudt, registreerde vorig jaar in novem ber in één maand 79 dode schapen en een kalfals gevolg van wat ze in Brussel 'co-existentieconflicten' noemen. Het werkelijke aantal slachtoffers lag overigens nog ho ger, maar soms kan een schaap ook aangevallen zijn door een hond of vos. Biji2 stelt dat vast via dna-on- derzoek. ,,In diverse regio's neemt het aantal confrontaties sterk toe'', al dus SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen. Hij roept al een paar maanden om maatregelen. Ruissen wil de wolf zijn be schermde status niet afnemen, maar hem in de EU-wetgeving één stapje terugzetten, naar een soort waarvoor 'beheersmaatregelen' kunnen worden getroffen. ,,Daar- mee geef je lagere overheden een instrument om in te grijpen als ze dat in hun eigen regio nodig vin den.'' De landbouwcommissie van het Europees Parlement praat vandaag over een nieuwe resolutie om de beschermde status van de wolf af te schalen. Dat de wolfsteeds bru taler wordt, staat volgens Ruissen vast. ,,In Elspeet is eind vorig jaar een kudde met een herder en hon den op klaarlichte dag aangevallen. En op de Veluwe hebben ze de moeflons al moeten weghalen.'' Mensen vallen ze niet snel aan, weet Ruissen. ,,De afgelopen de cennia iets van acht keer.'' P6 Leerlingen mogen de klas weer in Het blijft heel moeilijk om het onderwijs overeind te houden Nieuwsmedia Prijs €3,10 Ga naar Otolift.nl/brochure CSPORT4 h V" 'i' - iav" i v.°- k - Frans Boogaard Brussel ZEELAND2 maandag 10 januari 2022 6°c Weeroverzicht lange termijn: C P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I Open de camera op uw telefoon en scan de QR-codeofbel gratis0800-4447706.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1