illlli Woede over verklappen woonadres Kaag Brand in flat eist 19 levens, onder wie negen kinderen 11 MISDAAD JOHN VAN DEN HEUVEL NIET OVERTUIGD DOOR VERKLARING MOURAD O. De 36-jarige Mourad O. die donderdag werd opgepakt 'voor het volgen van' John van den Heuvel, is weer vrij. De verdachte situatie lijkt toeval, aldus het OM. De A2 werd vorige week donderdag enige tijd volledig afgesloten toen beveiligers van mis daadjournalist John van den Heuvel de indruk kregen dat hij werd achtervolgd. De 36-jarige Utrechter Mourad O. werd bij Maars- sen aan de kant gezet. John van den Heuvel, die wordt be veiligd in verband met zijn werk voor onder meer De Telegraaf, liet zaterdag weten dat het erop leek dat hij al een tijdje werd achtervolgd door motorscooters en mogelijk ook een tweede snelle auto. ,,De indruk bij mijn beveiligers was dat we al gevolgd werden vanaf Amsterdam door twee motorscooters", zei Van den Heuvel in het tv-programma RTL Boulevard. Er kwam een snelle auto bij en daarna mogelijk nog een, ver telde de misdaadverslaggever. Ook nadat er was aangegeven dat er afstand gehouden moest worden, bleef de auto volgens Van den Heuvel hard achter hen rijden. Hij is toen in allerijl naar het nabijgelegen gebouw van de Landelijke Eenheid van de politie in Driebergen gebracht. Van den Heuvel was erg geschrok ken, vertelde hij. ,,De dingen die in de auto zijn gevonden en de achter grond van de verdachte, zijn niet heel geruststellend." O. verklaarde bij de politie dat hij niet wist dat het om de misdaadjour- raarm; 5 jtui nalist ging toen hij bij Maarssen van de weg werd gehaald. Volgens zijn advocaat Veerle Ham- merstein trok hij vermoedelijk de aandacht van de beveiligers, omdat hij te hard reed toen hij vanaf de A9 de A2 op reed en misschien ook te dicht op de auto's van de beveiliging zat. Hij was op de terugweg van zijn werk. In de auto van O. werden meerdere telefoons gevonden en een bivak muts. Volgens misdaadjournalist John van den Heuvel zou het gaan om een cryptotelefoon die veel door criminelen worden gebruikt, maar Hammerstein spreekt dat tegen. O. zou twee normale telefoons bij zich hebben gehad: een zakelijke en een privétoestel. Wel had hij een bivak muts bij zich, die hij volgens de advo caat bewaarde in zijn lunchbox. ,,Hij is monteur en had net gewerkt in kruipruimtes. Om zijn gezicht te be schermen gebruikt hij daarvoor een bivakmuts." Hammerstein zegt blij te zijn dat haar cliënt weer vrij is, maar spreekt van een zeer kwalijke vergissing. ,,Ik vind het moeilijk te verkroppen dat dit je als Marokkaanse jongen met een strafblad kan overkomen. Zeker omdat hij donderdag na zijn arresta tie al direct alle mogelijke informatie heeft aangedragen om te bewijzen dat hij onschuldig is." O. is geen onbekende van de politie. In het voorjaar van 2021 is hij nog verhoord als getuige in de Dingen die zijn gevonden, zijn niet heel gerustellend zaak-Marengo. Hij was opgeroepen omdat verdachte Mohamed el A. (van onder meer de liquidatie van Ranko Scekic in 2016) een uitvoerige verkla ring had afgelegd waarvan hij hoopte dat Mourad O. die (deels) zou beves tigen. O. beriep zich op zijn verscho ningsrecht en zweeg. Mourad O. kent meerdere spelers in de periferie rond Ridouan Taghi, maar het is nog onduidelijk of hij een serieuze rol speelde in de organisatie. De laatste veroordeling van Mourad O. was vanwege het beroven van een wietkwekerij. Veel langer geleden zat hij in een auto die aan een serieus misdrijf werd gelinkt. In 2007 kreeg hij vier jaar cel, omdat hij iemand met een mes had neergestoken na een vechtpartij. Engel, die ruim 14.000 volgers heeft op Twitter, plaatste gisteren een tweet met onder meer een verzoek om informatie uit het Ka daster, waarbij de postcode en het huisnummer van Sigrid Kaag wer den vermeld. Deze informatie was niet onzichtbaar gemaakt. Onmiddellijk daarna stuurde Engel een bericht waarin hij schreefdat dit 'op geen enkele ma nier een oproep of aanzet tot inti midatie of geweld, of bedreiging' was. 'Wij zijn de nette mensen. Het gaat hier om transparantie van iemand die minister van Finan ciën wordt. Graag openheid.' De adresgegevens van Kaag werden niet verwijderd. Openbaarmaking van de adres gegevens van Kaag is saillant, om dat vorige week een bedreigende situatie ontstond bij het huis van de D66-leider. Een coronademon strant werd opgepakt, nadat hij een fakkeltocht hield richting de woning van Kaag. Ook belde de man - die eerder Hugo de Jonge lastigviel - aan en riep door de brievenbus dat hij met Kaag wilde praten. Engel laat weten het 'typisch' te vinden dat de discussie nu alleen maar gaat over de gepubliceerde adresgegevens van Kaag. ,,Dit was misschien te voorkomen geweest als ik de gegevens had geblurd, dus dat zal ik de volgende keer doen." Een woordvoerder van D66 zegt in reactie op de actie van Engel: ,,Je kunt melden dat er aangifte zal worden gedaan." Engel stelt dat 'iedereen al weet' waar Sigrid Kaag woont. Daarnaast zou ze voor een tv-documentaire al 'uitgebreid in en rond haar huis' hebben gelopen met een cameraploeg. De brand brak gisteren in alle vroegte uit op de derde verdieping van het negentien etages tellende gebouw. De deur van het apparte ment was opengelaten, waardoor het vuur zich kon verspreiden en de rook door heel het gebouw kon op stijgen, aldus de brandweer. De vuurzee werd bestreden door zo'n tweehonderd brandweerlie den, die moeite hadden zich toe- gang te verschaffen tot het apparte mentencomplex zonder balkons. Volgens lokale media is zeker één persoon die op de vlucht was voor het vuur, uit een raam gesprongen. De meeste slachtoffers van de brand hebben rook ingeademd. Brandweerlieden ontdekten slacht offers op bijna elke etage. Velen hadden een hartstilstand of ern stige ademhalingsproblemen. Vorige week woensdag kwamen bij een grote brand in een rijtjes huis in het centrum van Phila delphia zeker twaalf mensen om het leven, onder wie acht kinderen. - ANP GO MAANDAG 10 JANUARI 2022 'Achtervolging' op de A2 van misdaadverslaggever lijkt toeval Raymond Boere Yelle Tieleman Maarssen '''vajMr tHA O. werd donderdag bij Maarssen aange houden. FOTO ANP - John van den Heuvel misdaadjournalist DEN HAAG NEW YORK D66-leider Sigrid Kaag doet aangifte tegen Willem Engel, die haar privéadres heeft ge publiceerd op Twitter. Volgens de corona-activist lagen de adresgegevens van de nieuwe minister van Financiën 'allang' op straat. - Edwin van der Aa Door een brand in een flatge bouw in New York zijn gisteren negentien doden gevallen, onder wie negen kinderen. Het vuur is inmiddels gedoofd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11