'Ik betreed het podium als een bruid, maar toen was ik te lamlendig om naar de kapper te gaan' wel een optie. Met alleen een pianist, dan mocht er meer. Maar dat ging ook niet door.' Net zomin als de voorstelling met cabaretier Stefano Keizers voor festival Lowlands. 'Hij belde me op of ik een show met hem wilde maken. Ik ben helemaal geen festivalmens, wel een uitgesproken Tweeling; nieuwsgierig van aard en ik vond het wel lollig.' Vier dagen kwam hij bij haar thuis over de vloer, de basis voor een improvisatieshow stond er. Toen ging ook daar - inmiddels anderhalf jaar corona verder - een streep door. Met Dubbel zou het dan eindelijk gebeuren. Mét haar doorbraakhit Lenie uit de Takkestraat. Nooit eerder gebruikte ze haar hits in nieuwe shows. 'Maar voor de jubileumshow moest het wel, vond ik.' Ook haar vaste types komen terug. Zoals Bep Lachebek met haar dubbele L en dito wodka. 'In november begonnen we met try-outen. We hebben er zes gespeeld, toen kon alles weer dicht.' 'Ik heb mappen vol met dingen die ik nooit heb gebruikt, of maar half. Misschien moet ik eens jonge mensen uit het vak uitnodigen er doorheen te bladeren. Om ze te inspireren. Maar voorlopig heb ik er zelf ook nog wel wat aan.' Van met pensioen gaan komt het nu niet meer? 'Ik heb meer dan twintig maanden gedwongen thuisgezeten. Reizen kon niet, maar was hoe dan ook lastig geweest met de slechte gezondheid van Hans. Ik doe niks, maar het hele circus draait wel door. Er moet brood op de plank. Ik had een bedrijf, vijftien man in dienst. Een toneelmeester, mensen op kantoor, iemand die me rijdt. Een paar musici zijn noodgedwongen vertrokken. Jongens die ik al twintig, dertig jaar had. En die ook de hypotheek moeten betalen.' DIE RUSTIGE OUDE DAG blijkt bij nader inzien dus zo rustgevend niet. 'Eigenlijk voel ik me fitter en lekkerder als ik optreed,' zegt Schou ten. 'Je moet mij niet op een bank zetten. Dan ga ik filosoferen en word ik depressief. Kijk, ook in lockdown is een dag zo voorbij. Even achter de computer, lopen met de honden en langswippen bij mijn dochters.' De kapper liet ze er van lamlendigheid tijdenlang bij zitten. 'Terwijl: als ik werk, betreed ik het podium als een bruid. Haren gewassen, nagels strak in de lak. Rechtop, buik in. Ik loop continu heen en weer, podium op, podium af, zwaai weer even naar een theatermedewerker. Léven.' Ze licht op terwijl ze erover vertelt. 'Hans en ik kunnen heus lachen bij de koffie, 's ochtends. En natuurlijk voeren we gesprekken. Maar hij zit ook veel voor de tv, zeker als er voetbal is. Dan hang ik er een beetje omheen.' Oudste dochter Sigrid (39) is getrouwd en heeft drie dochters, Stefanie (35) kreeg er vier. 'Twintig was Stefanie, toen ze riep: 'Ik ben zwanger.' Dat hadden Hans en ik niet zien aankomen. Midden in haar studie. Ze had al drie jaar verkering, hij is tien jaar ouder. Op MEZZA 15 En al dat niet gebruikte materiaal, dat kon zo in de prullenbak?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 95