'Ik zong in de badkamer. Als ze beneden de wc doortrokken klonk het geruis als applaus' Elke dag groet Tineke Schouten het Mariabeeldje op de schoorsteen mantel naast de bonte verzameling familiefoto's. Dankbaar voor wat ze heeft. Een man, twee kinderen en zeven kleinkinderen. Gezondheid. Succes. 'Het is niet vanzelfsprekend dat het goed gaat, ik heb een beter leven dan menig mens,' zegt ze, en rolt zich op in de grote bank van haar Almeerse villa. Blote voeten onder zich gevouwen, de naaldhakken van de fotoshoot aan de kant getrapt. De visagie deed ze zelf. 'Almere, wat moet je daar nou,' riep haar manager, steun en toeverlaat Jacques de Cock toen Tineke en haar man Hans (77) veertien jaar geleden de Utrechtse regio verlieten. Nou, heel simpel: er is ruimte, groen voor de honden Buddy en Mindy en een grote tuin met schommels voor de kleinkinderen. De Cock serveert friandises, tosti en cappuc cino, Hans kijkt televisie in de aangrenzende keuken. Met zijn gezondheid gaat het minder goed, vanochtend zijn ze weer naar het zieken huis geweest. Een diabetesvoet. Twee jaar geleden kreeg hij een vijfvoudige bypass, viel tijdens zijn herstel van de trap en brak zijn bekken. Sindsdien is het altijd wat. Ze had zich verheugd op haar pensioen, zegt Schouten. 'Ik dacht: ik ben 67, het is wel klaar. Mijn man is tien jaar ouder, kunnen we nog wat reizen. Tijd doorbrengen met de klein kinderen. Ik zit veertig jaar non-stop in het vak, ben toe aan mijn 25ste theatershow. Mooie ronde getallen, goeie timing.' Nooit zegde ze één show af. Nou ja, op die ene zware griepaanval na dan, in Almelo. Een enkele show speelde ze met een emmertje achter de coulissen. Tot twee uur 's middags in bed, met chauffeur richting theater, twee paracetamols erin en gaan. VAN HAAR VORIGE TOER Highlights stonden nog veertig voorstellingen op stapel toen corona uitbrak. 'O, duurt een weekje dacht ik, maar uiteindelijk kwamen die voorstellingen er nooit meer van.' Haar jubileumshow Mag- gezien had ze toen al in de grondverf staan. De poster was klaar, er zou een bijbehorend magazine komen. Helaas, de theaters bleven dicht. Schouten: 'Een kleinere show was nog 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 94