Ze was onverbiddelij geen kruimeldief Schaapjes tellen Giraf in de tuin Help een handje Eindelijk, een kruimelzuiger in huis. DE HORT OP dierenbos.nl, vanaf 275 voor een weekend in een vierpersoonsbungalow Kruimeldief, verbeterde iemand. Al jaren kijk ik verbijsterd rond in keukens van mensen waar ik op bezoek kom. En echt, als alleenstaande man die liever niet 's avonds op de bank zit te netflixen, kom ik vaak in andermans keukens. Daar zie ik dan kook- eilanden met werkbladen die over opvallend hoge zuur- en vlekbestendig- heid beschikken. Ze zijn van marmer, graniet, kwartsiet, hout - trendy design, helemaal 2022. Ik zie tegelspoelbakken, mengkranen met uittrek- bare spoeldouche van geborsteld nikkel. Industriële keukens, landelijke, moderne; inbouwapparatuur van Miele, Bora, Gaggenau, Quooker. Monteurs zijn de greeploze kastjes van fenix komen 'inmeten', krijg je te horen. Donker gestyled, gruizige betonlook, tabakkleurig eiken. En de kruimeldief, netjes in een houder gemonteerd aan de zijkant van een robuust gemodelleerd aanrecht. Komen ze bij mij, die mensen, dan kijken ze rond. 'Beetje gedateerd,' merken ze pesterig op, verder doen ze er veelzeggend het zwijgen toe. Maar. Bij hen thuis is al dat prachtige spul vaak best viezig geworden, her en der geblutst, de hoogglans bezoedeld, de hightech inductiekookplaat bezaaid met ranzige spetters, want ja, je kunt tienduizenden euro's investeren in state-of-the-art materialen, als je van nature een tikje shabby bent komt dat vroeg of laat toch aan het licht. Bij mij thuis zie ik verbazing op de gezichten, als ze, die mensen, gezeten aan de keukentafel, mij bezig zien in mijn parallelle keukenopstelling van de jaren zeventig. 'Jee wat is het hier... rechttoe rechtaan. En ehh... clean.' Klopt, ik hoef geen tailormade Brancusi-keuken met stoer afgewerkte naden. Het enige wat ik altijd deerlijk heb gemist is de kruimeldief. Al in de jaren zeventig zag ik kruimeldieven in huishoudens en studentenflats. In 1985 heb ik er een gekocht, in de Hema, maar onderweg naar huis ben ik hem kwijtgeraakt. Ja, dat heeft iets van een drama. Een trauma zelfs. Later trouwde ik, maar de partner was onverbiddelijk: geen kruimeldief. Nu heb ik er een, van het merk Zedar. Er zit een slang bij en ik heb geen idee waar die voor is. Ik ben blij. Geluk zit in de finesses. Jammer alleen dat ik geen kruimels heb. MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. Slapen tussen de dieren Beneden lopen de schapen, boven in 'de schaapskooi op poten', vind je twee bed- stedes en een houtkachel. Bij Boerderij de Nieuwenhof in Mill overnacht je boven de schaapsweide. boerderijdenieuwenhof.nl, vanaf 75 per schaapskooi (4 personen) Gebeurt niet vaak: vanuit het raam van je huisje oog in oog staan met wilde dieren. Als je een huisje boekt op Safari Resort Beekse Bergen, lopen ze zowat in je achter tuin. beeksebergen.nl, vanaf 495 voor een weekend in een zespersoonslodge Op vakantiepark Dierenbos in Vinkel kun je kijken bij de pony's, hangbuikzwijnen, her ten, alpaca's, geiten en konijnen. Kinderen mogen meehelpen met de verzorging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 91