'Ik ben niet zo bang meer om fouten te maken' ^Allemaal ashingtons BIJPRATEN 'Als ik het vergelijk met dertig, dan denk ik dat ik toen meer bezig was met het inrichten van mijn leven: je betreedt de leeftijdsfase waarop mensen gezinnen krijgen, het studeren was over, ik moest iets met een relatie. In mijn werk was ik bezig met 'bereiken'. Nü realiseer ik me dat het werkende leven eindig is. Er ligt meer achter me dan voor me. Het roer kan nog één keer om. Dat is een opgewekt gevoel, van mogelijk heden, niet van najagen.' 'Ik heb altijd schriftjes bijgehouden met mijn favoriete uitspraken. Sommige citaten komen nu anders binnen dan toen ik jonger was. Zo staat er een uit spraak van filosoof Kierkegaard in: 'Durven is even je evenwicht verliezen. Niet durven is jezelf verliezen.' Dat vind ik mooi. Er gaat veel mis in het leven, maar als je niks durft, zal je ook de uit komst niet weten. Je mag fouten maken. Toen ik dertig was, betrok ik dat op mezelf. Nu kijk ik er breder naar, betrek ik zo'n citaat meer op het leven in het algemeen. Ik ben sowieso niet zo bang meer om fouten te maken. Ik ben ook minder bezig met de goedkeuring van anderen. Het idee van pleasen en behagen, waarmee ik ben opgegroeid, heb ik afgeschud. Als je het zo bekijkt, is vijftig een heel fijne leeftijd.' De beste 50 van Stine Jensen, Pepper Books 10 MEZZA 9 Filosoof en schrijver STINE JENSEN wordt deze maand vijftig en stelde een boek samen met citaten en wijsheden over ouder worden. Welk gevoel hoort er bij vijftig worden? Waar begin je met het verzamelen van citaten? Amerika telt maar liefst 88 Washingtons, in allerlei staten. Journalist Laila Frank reisde 20.000 kilometer door het land om in acht van die Washing tons een week mee te draaien. Haar doel: antwoord krijgen op de vraag hoe in het diep verdeelde Amerika de veran dering op gang zal komen. En zijn er grenzen aan de Amerikaanse droom? Welkom in Washington, te beluisteren via alle podcastapps en de app van Radio 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 89