Heleen van Royen Seks kleeft aan me. Ik heb in mijn werk tal Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (35). Ze is moeder van Olivia (29) en Sam (25) en oma van Spencer (1 jaar) en van twee bonuskleinkinderen van 13 en 11. van onderwerpen aangekaart, maar seks is het best blijven hangen. Daar ben ik blij om, want het taboe op seks kan niet vaak genoeg worden doorbroken. Onlangs ontmoette ik Britt. Britt is 31 jaar, studeert aan de kunstacademie, is moeder én manager van de Nederlandse tak van een inter nationaal erotisch platform. Mijn vriendin Sandy heeft me aan haar voorgesteld. Sandy is directeur van een bedrijf dat volwassen entertainment levert. Ik heb een zwak voor vrouwen die in de seksindustrie werken, zeker als ze daar een hoge positie bekleden. Soms denk ik dat ik mijn roeping heb gemist. 'Hoe ben je in de pornobranche beland?' vraag ik Britt. 'Ik heb economie en finance gestudeerd. Daarna heb ik bijna zeven jaar in de financiële sector gewerkt...' 'Dat is toevallig,' onderbreek ik haar. 'Mijn dochter heeft dat ook gestudeerd. Zij werkt nu bij een bank, maar ik zie haar nog niet zo een-twee-drie overstappen naar de porno- business.' Britt knikt begrijpend. 'De meeste mensen in het bank wezen zijn risicomijdend. Daarom is het zo lastig een bedrijf te financieren dat iets met seks te maken heeft. Heel jammer. Ik ben van nature nieuwsgierig en creatief. Toen ik zwanger was van mijn dochter, werd ik gevraagd voor deze baan. Omdat het een ethisch verantwoord platform is, heb ik ja gezegd.' 'En, hoe bevalt het? Moederen en erotische content creëren?' 'Prima,' zegt ze lachend. 'Ik leer elke dag bij. Mijn vriend en ik praten nu nog makkelijker over seks. En mijn ouders zijn gelukkig heel open-minded. 'Ga jij je porno maar doen, dan letten wij op de kleine,' zei mijn vader laatst.' 'Heb jij ook het idee dat we steeds preutser aan het worden zijn?' 'Het lijkt er wel op. Vlak voor kerst werden onze Instagram- account en LinkedIn-pagina plotseling verwijderd. Er ging geen enkele waarschuwing aan vooraf. Terwijl wat er te zien is, vooral artistiek is.' Ik knik. 'Seks blijft een heet hangijzer. Vorig jaar gaf ik een lezing in een vrouwengevangenis. De gedetineerden mogen niet eens seksspeeltjes in hun cel hebben. Ik heb er een column over geschreven en hoopte stiekem dat er Kamervragen over zouden worden gesteld. Maar geen enkele politieke partij is erin gesprongen.' 'Waarom mogen ze dat niet?' vraagt Britt verbaasd. s 'Voorwerpen van aanstootgevende aard zijn niet toegestaan, pornoboekjes ook niet.' 'Ongelooflijk.' Ze schudt haar hoofd. 'Toch denk ik dat g de huidige generatie jongeren ruimdenkender is. Ik was in Berlijn op een pornofilmfestival, dat was geweldig. In Engeland worden kink parties gehouden. Dat is daar heel normaal. Volgens mij staan we aan het begin van een nieuwe seksuele revolutie.' 'Ik hoop het. Die orgasmekloof mag nu weleens dicht.' Ü5 'Inderdaad,' zegt Britt. 'En wat betreft de gedetineerden: we moeten dus veilige niet-aanstootgevende gevangenis- proof sex toys gaan ontwikkelen. Wie zou ons daarbij 2 kunnen helpen?' Hans Klok, kom er maar in! 2 MEZZA 7 'Ga jij je porno maar doen,' zei mijn vader CO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 87