I SWüRTH Roeren, vlammetje uit- en aanzetten, temperatuur meten, nogmaals roeren. In zijn vaders werkplaats wordt ROB CUIPER (32) helemaal zen van het brouwen van bijzondere biertjes. VIER JAAR GELEDEN kreeg zijn broer een Hema-bierbrouw- pakket cadeau. De uitkomst smaakte ergens tussen 'mwah' en 'wel oké' maar zijn belangstelling was gewekt. Rob had sowieso een zwak voor speciaalbieren en ging daarop met een populair startersemmertje in de weer. Het resultaat viel echter tegen. Dat kan ik beter, dacht hij. De systeembeheerder brouwde daarop een verrassend goed gelukte porter en toen was hij hooked. Allerlei stijlen - blond, Weizen, IPA Brut, New Zealand pilsener, imperial stout - maakt hij en dat gaat hem prima af. Meestal vijf of tien liter per keer. fr Vooral het proces is leuk, de com binatie van koken en scheikunde: recepten maken, spelen met gist en hop, en uitvinden hoe dat werkt op een chemisch niveau. Ook word je heel zen van af en toe roeren in een pan, het vlammetje uit- en weer aanzetten, temperatuur meten en nogmaals roeren. Het ontspant na zijn systeembeheerwerk waarbij hij constant met zijn hoofd bezig is. Hier in de werkplaats van het ouderlijk huis kan Rob zijn handen gebruiken, bij hem in Weesp werd het ruimtetechnisch niet zo handig meer. Sinds twee jaar is hij lid van een homebrew-club, waar je maan delijks elkaars biertjes proeft. Soms houden ze wedstrijden: brouw een bier met fruit of zo. Je daagt elkaar uit, er gaat onderzoek aan vooraf, met veel plezier tot gevolg. En het loont zich in een vloeibare vorm, zogezegd. Het maakt trots en geluk kig dat hij een soort geest in de fles heeft gevangen. Letterlijk en figuur lijk. Overigens heeft Rob geen relatie, maar is hij wel aan het daten. Hij kan zich voorstellen dat je dan in de weekends minder tijd hebt om te brouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 85