Triptherapie Milouska Meulens Weg van alles BROKKENPILOOT OP WINTERSPORT 'Een winter sportloos leven leek mij helemaal prima' 'Jij bent levensgevaarlijk, want jij bent helemaal niet bang!' Een vriend kijkt me bezorgd aan terwijl ik een soort van noodstop maak in de sneeuw. We zijn midden twintig en met een groep op wintersportvakantie. Allemaal hebben ze in hun jeugd urenlang op skietjes gestaan. Mijn enige wintersportervaring als kind is een langlauftocht waarbij we een hele dag op zoek waren naar een café met warme chocolademelk. Intussen was het ene dorp nog verlatener dan het andere. De ber gen sneeuw waarin ik tot mijn middel verdween maakten veel goed, maar skiën leerde ik er niet. Ja, als student had ik een weekje les. Ook toen al stortte ik me onbe zonnen van zwarte pistes af. En liet ik me vooral afleiden door de skileraar van dienst. Maar met mij en de wintersport is het nooit wat geworden. Mijn vrienden hebben intussen kinderen die zij weer leren skiën. Die van mij hebben nog geen skilift of snowboard gezien. Ik neem ze liever mee naar de winterzon op Lanzarote. Of gewoon, thuis met Monopoly. Ook fijn. Een wintersportloos leven, met af en toe een ijzig seizoen waarbij voor de deur de sneeuw onder de schoenen knerpt. Helemaal prima, niks meer aan doen. Dacht ik, tot ik de plekken zag waar Hans Avontuur ons mee naartoe neemt op pagina 24. Kamers van glas met uitzicht op besneeuwde bergen. Sensationele landschapskamers, zoals hij ze noemt. Vanuit de luie stoel genieten van winterse vergezichten. Heel aanlokkelijk. En ook nog eens veilig voor brokkenpiloten. ~<ks Suus Ruis ziet zichzelf terug als meisje op een bootje, op een woeste zee 'Ik schaamde me zo voor alles dat ik mezelf wilde uitgummen' Hoog in de bergen zijn nog plekken waar het (bijna) te mooi is om waar te zijn 38 Nu lezen 41 Puzzels MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 12. 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Tineke Schouten 19 Geld Geluk 36 Mezza Boek van de Maand 39 Mijn boek Dai Carter 40 Jan Rot 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Joost van Bellen COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Artdirector Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl), Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 83