7 Douwe Bob geeft kinderen volgens pedagoog 'dubieuze start' k ben een voorstander van betrokken vader schap en de betekenis daarvan", zegt Louis Tavecchio. Hij is eme ritus hoogleraar peda gogiek met als specia lisatie de vaderrol in de opvoeding. In het geval van Douwe Bob 'levert de vader het zaad'. ,,Maar op af stand serieus pedagogisch betrok ken zijn bij de zwangerschap, ge boorte en opvoeding van al deze kinderen van meerdere moeders, die ook binnen een zeer korte pe riode ter wereld komen? Dat is bijna onmogelijk en als uitgangs situatie een dubieuze start." Volgens de gerenommeerde pe dagogisch expert laat de vader 'een vreemde situatie' ontstaan. ,,Het zegt voor mij dat zo iemand het belang van betrokkenheid en bete kenis van vaderschap eigenlijk niet kent of daar weinig waarde aan hecht. Hoe kun je nou bij drie verschillende vrouwen van waarde zijn, als je telkens de ge zinnen af moet lopen? En wat word je als zo'n vrouw vervolgens een nieuwe partner vindt? De oom die af en toe eens komt aanwaaien om zijn eigen kind te bekijken." Douwe Bob geeft aan de vrou wen te gaan ondersteunen, maar Tavecchio vindt toch dat sprake is van een egoïstische daad. ,,Alle mooie woorden daarover zijn on houdbaar." De 'dubieuze start' betekent niet dat er 'geen mooie finish' kan komen, benadrukt hij. ,,Dat hangt helemaal af van het sociale netwerk van de vrouwen. Ik hoop dat ze zichzelf hebben omringd met liefhebbende naas ten die ook een rol kunnen spelen in de opvoeding of een vaderrol op zich kunnen nemen." Maar wat als Douwe Bob nou serieus meent dat hij een actieve rol wil spelen in het leven van die kindjes, moeten deze vrouwen dat dan maar toestaan? Advocaat Ger- rald van de Bunt (Juncto Advoca ten) heeft regelmatig moeders en vader bijgestaan in zulke kwesties. Hij vertelt dat een biologische ver wekker pas juridisch vader is zo dra hij een kind erkent. ,,En je kunt als vader afdwingen dat je op de geboorteakte komt te staan. Vervolgens kun je ook vragen om een omgangsregeling, ik zie dat heel veel gebeuren. En meestal lukt het ook wel, maar het kind moet er wel bij gebaat zijn." Overigens is het voor de vrou wen ook mogelijk om de man te dwingen alimentatie te betalen. Van de Bunt: ,,Je kunt wel toedelo- dokie zeggen, maar uiteindelijk kan een vrouw dan vragen om een gerechtelijke vaststelling vader schap. Met behulp van een dna- test, waaraan een man moet mee werken. Het is zelfs mogelijk te ei sen dat er een omgangsregeling tussen vader en kind komt, maar in de praktijk zal de rechter altijd handelen in belang van het kind. Als de vader echt geen contact wil, wordt het een lastig verhaal." Pedagoog Tavecchio besluit dat - ondanks de vele soorten familie- en liefdesrelaties die tegenwoordig bestaan - de vader het liefst alleen met gelijke dagelijkse betrokken heid als de moeder een bete kenisvolle band met het kind kan opbouwen. „Dat is misschien niet essentieel, maar wel het meest optimaal. Wellicht loopt het ouderwetse plaatje van het kerngezin op zijn laatste be nen. In de toekomst zal het pedagogi sche oordeel mis schien luiden dat kinderen hebben bij meerdere vrouwen een verrijking is voor de samenleving en dat, met behulp van een soci aal netwerk, die kinderen echt wel goed opgroeien. We zullen zien of het voor beeld van deze zanger daar een voorloper van is." 'Geen uitzondering zorgpersoneel' Slachtoffer uit oorlog in beeld Proef met extra check voor afrijden Verdachte incident op A2 langer vast Zanger Douwe Bob krijgt binnen een ultrakorte periode drie kinderen bij drie verschillende vrouwen met wie hij geen vaste relatie heeft. De artiest verklaart dat hij er voor de vrouwen zal zijn, maar is dit nou het ideale begin van een mensenleven? GO ZATERDAG 8 JANUARI 2022 Bobby Lou kreeg Douwe Bob met kunstenaar Loes van Delft (rechts). NIEUWEGEIN Beroepsorganisatie voor ver zorgenden en verpleegkundi gen NU'91 vindt het 'niet de op lossing' voor het tekort aan zorgpersoneel om met corona besmette medewerkers zonder klachten toch aan de slag te laten gaan. De discussie daar over laait weer op. ,,Wij zijn nog steeds geen voorstander van het maken van uitzonderingen voor zorgpersoneel. Ook voor deze groep geldt de regel: wie besmet is, blijft thuis'', aldus de woordvoerder van de club. Hij erkent dat de situatie rond het ziekteverzuim in de zorg steeds nijpender wordt DEN HAAG Om het 75-jarig bestaan te markeren vestigt de Oorlogs gravenstichting elke week de aandacht op het verhaal van iemand die op een ereveld ligt begraven, onder het motto Lang zouden zij leven. De stichting beheert zo'n 50.000 graven over de hele wereld. Het verhaal van het oorlogs slachtoffer komt op zijn ge boortedag op de website en op sociale media. Er zijn ook korte filmpjes van de levens verhalen gemaakt. Bij het graf en op een markante plek uit het leven van het slachtoffer komen bordjes met QR-code. DEN HAAG Er wordt hard gewerkt aan een proef om twee rijscholen te laten bepalen of iemand mag afrijden. Het gaat om een pilot onder lei ding van het ministerie van Infra structuur en Waterstaat, die wordt uitgevoerd in samenwerking met de branche en het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR), meldt die laatste partij. Het CBR wil dat kandidaten op examen komen als zij daar echt klaar voor zijn en daarmee de kans dat zij slagen vergroten, geeft een woordvoerder aan. Volgens het CBR zou het als volgt werken: ,,Je lest bij rijschool A en als jouw instructeur vindt dat je klaar bent Echt betrokken zijn bij drie baby's? 'Onmogelijk' Het CBR wil dat kandidaten er écht klaar voor zijn. foto pix4profs om af te rijden, dan neem je een les bij rijschool B die ook een akkoord moet geven dat je ge schikt bent om op te gaan voor een examen. Daarna kan pas een datum worden geprikt voor het rijexamen." UTRECHT De 36-jarige man uit Utrecht die donderdag is aangehouden tijdens een politieactie op de A2, wegens een dreigende si tuatie rond misdaadverslagge ver John van den Heuvel, wordt door het Openbaar Ministerie verdacht van het voorbereiden van een misdrijf waar acht jaar of meer jaar gevangenisstraf op staat. De A2 was door het incident bij Breukelen meer dere uren afgesloten. De man blijft de komende drie dagen nog vastzitten. Begin volgende week bepaalt het OM of zijn voorarrest met nog veertien dagen kan worden verlengd. g Met ex-vriendin Anouk, die nu zwanger is. D Douwe Bob werd in december twee keer vader. Naast Bobby Lou kreeg hij nog een dochtertje. fotos anp INSTAGRAM, BRUNOPRESS Edwin van der Aa Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 7