a B maanden in India Dit kost overwinteren Deze app rolt de groene loper uit voor fietsers Glashelder geluid bij flikkerend kaarslicht HEBBEDINGEN Rondjes lopen in Loop Hero TECH €5470 €3615 tegenwoordig vaak duurder dan vlie gen. Naar Malaga, Spanje, betaal je voor een enkele busreis 80 a 90 euro, met een vertrek vanuit Brussel. Ter wijl je begin december al vanaf 50 euro van Amsterdam naar Malaga vliegt. Wonen en leven onder de zon Visser en Koekkoek verbleven eerder in hun Volkswagenbusje in Spanje. Visser: ,,De zon gaat om vijf uur 's middags onder, dan is zo'n busje toch best krap om daar avond na avond in te leven. Nu hebben we een mooi appar tement voor 1100 euro per maand. Websites zoals idealista.com en fotocasa.es vergemakkelijken het vin den van een appartement voor langere tijd in Spanje. Rummenie en haar partner gebruiken Airbnb voor hun verblijf in Kaapstad. „Vanwege de veiligheid hebben we van tevoren wel bij een kennis gecheckt welke wijken het fijnst zijn.'' Wat levensonderhoud betreft is India het goedkoopst. ,,Ik kan daar met 1000 euro twee maanden leven'', zegt Pepers. Spanje en Portugal zit ten op ongeveer hetzelfde prijsniveau als Nederland. De prijzen in Kaap stad liggen iets lager. Uit eten gaan is in Spanje wel veel goedkoper dan in Nederland. Koekkoek. ,,'s Middags eet je een driegangenmenu met een wijntje voor een tientje per persoon. Dat zijn heerlijke lunchpauzes zo tussen onze wandelingen door.'' India, Goa Loop Hero €15 voor pc, Mac en Nintendo Switch De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. GO ZATERDAG 8 JANUARI 2022 €700 (vlucht) €700 (autorit) €1000 (vlucht) Verblijf €850 per maand €1000 per maand €500 per maand Eten en drinken €490 per maand €590 per maand €320 per maand Vaccinaties €130 (dtp, hepatitis A, malariarecept) €155 (dtp, hepatitis A, buiktyfus) Totaal €4850 O.a. berekend op basis van airbnb.nl, skyscanner.nl, numbeo.com. Vertrek medio december, retour eind februari E ILLUSTRATIE EDO DRAAIJER. Wat kost drie maanden p.p. in: Zuid-Afrika, Kaapstad Spanje, Alicante Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. De meeste draadloze blue- toothspeakers kunnen tegen een stootje, maar de Sony LSPX-S3 is juist zeer precair en straalt vooral uit dat hij bedoeld is voor de romantische zielen onder ons. Dat stralen doet hij ook letterlijk, want deze bijzon der vormgegeven speaker doet eveneens dienst als digitaal flikkerend waxinelichtje. De glazen buis is er niet alleen voor het optische effect. Hij strooit ook het geluid in de rondte, terwijl de solide basis een aardige baslaag creëert. Ondanks het bescheiden for maat is de audiokwaliteit over tuigend en eh... glashelder. In de voet zitten volumeknoppen en een knop om het schijnsel lager of hoger te zetten, maar gek genoeg geen pauze- en play-knoppen. Daarvoor dien je je telefoon te grijpen. Het design is ook zo elegant omdat geen kabel het zicht verstiert. Deze Glass Sound Speaker laadt op via USB-C, dan zingt hij het zo'n acht uur uit. LSPX-S3 Glass Sound spea- ker| €350 Met zijn primitieve, blokkerige uiterlijk lijkt Loop Hero zo weggelopen uit het tijdperk van de eerste home computers als de Commo dore 64. De insteek is dan weer totaal uniek. Als held in deze game loop je letterlijk rondjes. Zoals het in dit genre hoort, hak je de vijan den die je onderweg tegen komt in de pan. Dat levert buit, beter materiaal en uit rusting op voor het vervolg. Het bijzondere is dat het lopen én de gevechten volle dig automatisch verlopen, zonder dat enige input ver eist is. Wat je wél bepaalt, via uitgedeelde kaarten, is hoe de spelwereld eruit komt te zien en wat voor soort vijanden je waar treft. Dat bijzondere concept jaagt het experiment aan en is strategisch uitdagend en ontspannend tegelijkertijd. Fietsen is gezond, maar stilstaan is minder fijn en je ergeren aan dat irri tante verkeerslicht dat een eeuwigheid rood blijft is allesbehalve goed. Die wachttijd kun je een stuk bekorten met de Schwung-app. Die geeft slimme verkeerslichten een seintje wanneer jij nadert, zodat ze op het juiste tijdstip op groen springen. Het idee erachter is fenomenaal, alleen zul je nog lang niet overal in het land automatisch op een groene golf getrakteerd worden. De verkeerslichten dienen namelijk wel smart genoeg te zijn om op jouw komst te anticiperen. In Den Bosch zijn al meer dan vijftig van der gelijke verkeerslichten geïnstalleerd en verder duiken ze op van Almere tot Zwolle. De teller staat momenteel op elf deelnemende gemeenten; het is dus vooral zaak dat meer steden zich bij deze groene golf aansluiten. Schwung gratis voor iOS en Android

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 73