Paspoort 7 'Alleen als mijn ouders hier zijn en we lopen door de stad, dan wijs ik aan wat wij allemaal hebben gedaan. Ze geloven het gewoon niet' avond ging ik terug naar Vlissingen. Al moest ik er tweehonderd kilometer voor rijden." ,,Ik had al gauw door hoe het werkte, dus ik was al mijn eigen detacheringsbureau begon nen. Maar ik zag ook hoe mensen panden op kochten en opsplitsten, om er huurders te huisvesten, en ik dacht: dat kan ik ook. Ik be gon een bouwbureau. En elke keer als ik bij een pand was, zag ik Bart. Het klikte. We zei den: we gaan dit samen doen, en vanaf dat moment zijn we compagnons. En vrienden. Hij is als een broer voor mij." ,,Als je in Nederland arbeidsmigrant zegt, dan horen ze asielzoekers. Arbeidsmigranten wor den gezien als een probleem. Terwijl ze niks verkeerds hebben gedaan. Ze wérken. We zou den ze moeten zien als mensen. Arbeidsmi granten die hier voor korte tijd zijn, zoals in Terneuzen, kun je huisvesten in een complex. Maar mensen die hier voor lange tijd zijn, zo als in Vlissingen, hebben recht op een woning als ieder ander." ,,Dat is niet waar. Wij kopen alleen panden waar serieus veel aan moet gebeuren. Panden die niemand wil, die soms zelfs onbewoon baar zijn. De laatste tijd ook weer vaak leeg staande ruimtes boven winkels, die wij ge schikt maken om in te wonen. Wij ondersteu nen de markt juist." ,,Een topsporter begint ook niet als topsporter. In het begin hebben we hulp gekregen, van Arnold van Velzen van AVV Beheer. Hij ge loofde dat wij het konden. En dat bleek, want inmiddels doen we het allemaal zelf. Al wer ken we nog vaak met collega's samen. We heb ben nu behoorlijk wat panden in bezit." ,,Bouwbedrijven zitten nu bij mij aan tafel. Dat is grappig, maar tijd om daar bij stil te staan heb ik niet. Dat doe ik dan ook niet. Al leen als mijn ouders hier zijn en we lopen door de stad, dan wijs ik aan wat wij allemaal hebben gedaan. Ze geloven het gewoon niet. Toen ik jong was, hoorden ze alleen dat het nooit iets zou worden met mij." ,,In zekere zin. Al doe ik de dingen nog al tijd op mijn eigen, misschien onorthodoxe manier. Als iemand mij niet de waarheid ver telt, dan voel ik dat, en dan ga ik niet met hem verder. Wie het ook is. Het is mijn instinct en daar ben ik dankbaar voor. Dat is het straat schoffie dat in mij zit en dat er nooit uit gaat. Ik heb hem nog elke dag nodig." GO ZATERDAG 8 JANUARI 2022 Sisa Chris McEvoy is ge boren op 27 augustus 1977 in Manchester. Hij groeide op in Tenby, Wales. Scholen heeft hij nooit afgemaakt, werkerva ring heeft hij des te meer. Hij werkte zich op van timmerman tot mede-eigenaar van een vastgoedbedrijf in Vlissingen. McEvoy is getrouwd met Kim en heeft vier kinderen. En je timmerde aan je carrière. Kijk jij anders tegen arbeidsmigranten aan dan de meeste verhuurders? Er is woningnood. Jullie kopen panden voor de neus van starters weg. Chris McEvoy: ,,De eerste keer dat ik in Vlissin gen kwam, kan ik me nog goed herinneren. Ik keek naar de woeste zee en echt, voor het eerst in al die jaren, van al die steden waar ik geweest was, kreeg ik in Vlis- singen eindelijk een gevoel van thuis." FOTO RUBEN OREEL Waar betalen jullie die panden van? De situatie is wel even anders dan twintig jaar geleden. Ben je zoveel veranderd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55