l c Trainer van Baronie wordt opvolger Marcel Lourens 15 Bouwense gaat naar Katwijk Eikenhout nieuwe trainer Patrijzen MIDDELBURG Oemoemenoe hervat competitie Jurriaan van Poelje (45) keert als trainer terug op de Zeeuwse velden. Zes jaar na zijn vertrek bij VC Vlissingen, wordt hij deze zomer bij eersteklasser Kloetinge de opvolger van Marcel Lourens, die wel behouden blijft voor de club. ,,Ik vind dat er een hoofdklassewaardige selectie staat'', aldus Van Poelje. Het betekent dat de uit Middel burg afkomstige Van Poelje, die al jarenlang in Brabant woont, na zes seizoenen afscheid gaat nemen van Baronie. Met zijn ploeg is de oefenmeester na elf gespeelde du els (29 punten) koploper in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal. Van Poelje heeft een sterke band opgebouwd met de Bredase club en zou heel graag afscheid willen nemen met promotie naar de derde divisie. ,,Ik vertrek straks met pijn in mijn hart bij Baronie'', zegt Van Poelje. ,,Het is de mooiste amateurclub van Brabant.'' Vrijdag lichtte hij zijn spelers groep in, nadat het bestuur van Ba ronie eerder al op de hoogte was gebracht. ,,In het bestuur van Baro nie zitten aimabele mensen, die mij deze stap gunnen'', zegt de trainer. ,,We werken nu voor het zesde seizoen op een goede manier samen, daar zijn we allebei dank baar voor.'' De boodschap tegen zijn spelers was meteen duidelijk: ,,Ik heb ze verteld dat we op de zelfde manier doorgaan. Natuur lijk zal ik me ook al met Kloetinge bezighouden, maar dat zal me niet afleiden. Ik heb nóg meer de drive om aan het eind van dit seizoen naar de derde divisie te promove ren, om zo in stijl afte kunnen slui ten.'' De derde divisie, maar dan op za terdag, dat is waar Kloetinge op termijn ook graag naartoe wil. Op dit moment is de Bevelandse club eersteklasser en alles was er voor afgaand aan dit seizoen op gericht om te promoveren. Kloetinge speelde echter pas zes van de 26 te spelen competitieduels, pakte daarin 'slechts' negen punten en heeft nog een lange weg te gaan. Marcel Lourens kondigde onlangs zijn vertrek aan als hoofdtrainer, waarna het bestuur en de techni sche commissie op zoek gingen naar een nieuwe kapitein. Hoek en Goes Die vonden ze in Van Poelje, die over belangstelling niet te klagen had. Hoek polste hem begin de cember na het vertrek van Steven de Groot, maar Van Poelje wilde niet tussentijds vertrekken bij Ba ronie. Met het oog op volgend sei zoen hengelden ook clubs als Goes en Unitas naar zijn diensten. Maar Van Poelje kiest voor Kloetinge. ,,Omdat het één van de grootste clubs in Zeeland is'', legt hij uit. ,,Ze hebben jarenlang op het hoog- ste amateurniveau gespeeld, zijn op een gegeven moment wat weg gezakt maar hebben nu echt een goede organisatie staan. Rond het eerste elftal is alles georganiseerd en gestructureerd. Er lopen men sen rond met een goede, professio nele instelling. De randvoorwaar den zijn fantastisch geregeld. Ik hoop de ambities van de club waar te kunnen maken.'' De oud-speler van Middelburg was in het verleden onder meer trainer in de jeugdopleiding van Er lopen bij Kloetinge mensen rond met een professionele instelling. De randvoorwaarden zijn fantastisch RBC, de club waar hij zelfals speler in het betaalde voetbal debuteerde. In Zeeland stond de voormalige middenvelder eerder aan het roer bij GPC Vlissingen en VC Vlissin- gen. Bij de laatste club stapte hij in 2016 op, omdat het door financiële perikelen een zootje was gewor den. Hij ging vervolgens aan de slag bij Baronie, waarmee hij in zijn eerste seizoen kampioen werd en naar de hoofdklasse promo veerde. In zijn laatste seizoen zou hij graag met een promotie af wil len sluiten. Van Poelje, die ook enkele dagen als gymleraar in Den Haag werkt, is het Zeeuwse voetbal de afgelo pen j aren op de voet blijven volgen. ,,Daardoor ken ik de selectie van Kloetinge ook heel goed. We heb ben de afgelopen seizoenen tegen ze geoefend en ook voor de beker tegen ze gespeeld. Ik vind dat er een hoofdklassewaardige selectie staat. Ze hebben ook een beetje pech gehad; als ik het goed heb kwam Kloetinge vorig jaar één doelpunt tekort om te promoveren naar de hoofdklasse. Ik heb al beel den bekeken en me verder in de huidige selectie verdiept.'' Hoofdtaak De trainer komt bij een echte ver eniging terecht, zoals ook Baronie dat is. Met jeugd die op hoog ni veau speelt en - in het geval van Kloetinge - een Onder 23-team dat op divisieniveau uitkomt. ,,Mijn hoofdtaak is me op de ambities van het eerste elftal te richten'', zegt Van Poelje. ,,Maar ik zal uiteraard ook naar de jeugd kijken. We wil len samen met mensen als Willy Lund, Diederik Hiensch en Marcel Lourens - die behouden blijft voor Kloetinge, dat vind ik echt mooi - een rode draad ontwikkelen. Daar door moeten de stappen die jeugd spelers moeten maken richting het eerste elftal, wat makkelijker wor den. Ik denk dat er veel mogelijk is bij Kloetinge en daarom wil ik graag bij deze club aan de slag.'' PM ZATERDAG 8 JANUARI 2022 VLISSINGEN Levi Bouwense is volgend seizoen speler van Katwijk. De uit Goes afkomstige ver dediger, die onlangs naar Rotterdam is verhuisd, maakt deze zomer de overstap van ASWH. Katwijk is koploper in de tweede divisie en een top- amateurclub. De 21-jarige verdediger speelde in het verleden voor JVOZ en Sparta. Bij de Rot terdamse club tekende hij in 2018 zijn eerste profcontract en debuteerde hij in het be taalde voetbal. Later speelde de voormalig jeugdinternatio- nal kort voor Almere City, waarna hij medio 2021 bij ASWH aan de slag ging. 'S-HEERENHOEK Daan Eikenhout gaat komend seizoen aan de slag als trai ner van Patrijzen. Bij de zater dag-derdeklasser uit 's-Hee- renhoek is de Middelburger de opvolger van Joffrey Geldof, die de afgelopen drie seizoenen voor de groep stond. Daarvoor was Geldof ook twee jaar trainer van het tweede elftal van Patrijzen. Daan Eikenhout is momenteel aan zijn tweede - onderbro ken - seizoen bij Arnemuiden bezig. Daarvoor was hij inte rim-trainer bij Goes. Eiken hout was in het verleden ook trainer bij Zeelandia Middel burg, De Meeuwen en Ter- neuzen. Patrijzen staat in de derde klasse A momenteel op de achtste plaats. De rugbyers van Oemoeme- noe hervatten de competitie in de DeGiro Ereklasse van daag met een uitwedstrijd. Het Middelburgse team van de Nieuw-Zeelandse coach Reweti Montgomery gaat in Sassenheim op bezoek bij The Bassets. In de zestien ploegen tellende Ereklasse bezet Oemoemenoe na ne gen competitiewedstrijden de veertiende plaats. The Bas sets staat twaalfde en heeft slechts twee punten meer. Volgende week speelt Oe- moemenoe, dat dit seizoen pas één keer wist te winnen, een thuiswedstrijd tegen Oi- sterwijk Oysters, dat op de elfde plek staat. Jurriaan van Poelje wil bij Baronie afscheid nemen met promotie naar de derde divisie. foto pix4profs/ gino van outheusden Van Poelje wil ambities Kloetinge waarmaken Barry van der Hooft Kloetinge - Jurriaan van Poelje (45)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43