)i c Tennissende zussen Shura en Maru Poppe genieten van unieke kans 14 Shura (23) en Maru (19) Poppe staan bekend als getalenteerde tennissters. De Vlissingse zussen hebben allebei een 'scholarship' in de Verenigde Staten afgedwongen. Daardoor kunnen ze school en tennis goed combineren. Tijdens de feestdagen waren ze even terug in Nederland. „Voor mij was dit mijn eerste halfjaar in Amerika'', vertelt Maru Poppe. ,,In het begin vond ik het best lastig; ik miste mijn vrienden en familie heel erg. Daar had ik niemand om echt mee te praten. Ik Facetimede veel met m'n vriend in Nederland, dat was heel fijn. Maar door het tijdverschil van zeven uur was dat vaak nog wel lastig. In middels heb ik gelukkig mijn draai ge vonden en heb ik het enorm naar m'n zin in Amerika. Hoewel het altijd las tig zal zijn om mijn dierbaren hier achter te laten, kijk ik er erg naar uit om weer naar 'Bowling Green' te gaan." Maru Poppe reist vandaag terug naar Bowling Green State University, haar school in het noorden van Ohio. Haar zus Shura is op 3 januari al te ruggekeerd naar Amerika. Ze woont zo'n 1400 kilometer van haar zus, in Tulsa (Oklahoma) en maakt zich op voor haar laatste half jaar. Voor haar is het heen en weer reizen niets nieuws meer. Ze lijkt haar leven in de Verenigde Staten al te hebben opge bouwd. Zo rond ze in vloeiend En gels nog snel haar Facetime-gesprek af. „Dat was mijn vriend. Ik heb hem ontmoet op de campus, hij komt uit Australië en tennist ook'', vertelt Shura Poppe. ,,Maar Maru heeft ge lijk, in het eerste jaar was het inder daad erg moeilijk om weg te gaan. Nu is dat nog steeds lastig trouwens. Maar goed, ik heb daar nu echt m'n eigen leven. Het zijn drukke dagen. Het is veel school en veel tennis, maar die combinatie is ideaal. In Ne derland kun je die twee dingen niet combineren. Op school gaat het goed. Ik studeer voor twee bachelors, be wegingswetenschappen en psycho logie." Serieus en fanatiek Psychologie, dat ziet haar jongere zus ook wel zitten. „Misschien ga ik daar wel in afstuderen, ik vind dat wel inte ressant. Toch is tennis het leukste. Ik zit nu in een team met acht andere meiden en drie coaches. Alles wordt heel serieus en fanatiek aangepakt, dat is anders dan in Nederland. Als ik in Vlissingen naar school ging met mijn tennistas, kreeg ik rare blikken. Maar op deze school worden sporters juist heel erg gerespecteerd. Kijk maar naar het football stadion van ons." Maru laat een foto zien van een stadion waar bijna 25.000 toeschouwers in passen. Het is veel school en veel tennis, maar die combinatie is ideaal Shura vult aan: „Er is ook een soort hiërarchie, de sporters hebben echt een grotere status in Amerika. Daar is de cultuur sowieso heel anders. De mensen doen heel vriendelijk tegen je en maken makkelijker een praatje dan hier. Soms is het wel nep hoor, die overdreven interesse. Verder zijn mensen in Zeeland veel directer, ge woon zeggen waar het op staat. Ik zou later dan ook niet in Amerika willen wonen. Op de campus is alles heel erg leuk maar daarbuiten... Ame rikanen lijken wereldvreemd te zijn. Ze denken dat er niks buiten hun land is." Naar Engeland Maru moet lachen en bevestigt: „Eu ropa is in hun ogen één land, Amster dam is dan nog wel bekend vanwege de wiet." De jongste is net begonnen aan haar avontuur en hoopt binnen vier jaar een bachelor te halen. Zus Shura is van plan om voor twee jaar naar Engeland te verhuizen. Daar wil Europa is in hun ogen één land, Amsterdam is dan nog wel bekend vanwege de wiet ze haar masters doen en blijven ten nissen. „Natuurlijk is het lastig voor hen," zegt Shura. „Maar onze vader is een echte sportman. Hij vindt dat we zo'n kans als dit niet moeten laten liggen. Van kleins af aan heeft hij ons enorm geholpen met vooral conditie- en krachttraining. Dat gaat ons dus ook goed af in Amerika, daar heeft hij ze ker een rol in gespeeld." Maru: „We konden veel tegen elkaar spelen de afgelopen maand. Ik denk dat Shura beter is, maar ze is ook ouder hè", lacht ze. ,,Wel hebben we dezelfde speelstijl; we willen allebei harde bal len slaan met topspin. Dus dat zijn al tijd wel leuke potjes. We kennen trou wens ook weinig meiden met een ge lijkwaardig niveau, dus moeten we wel tegen elkaar spelen." Zit er nog een profcarrière in? „Pfff, we denken van niet'', zeggen ze in koor. ,,Daarvoor moet je echt een team om je heen bouwen, dat kost heel veel geld. En je moet ook nog eens heel goed spelen. Maar het is ook niet ons hoofddoel. We zijn heel fanatiek in het tennissen zelf, maar we zien dit vooral als een unieke kans om tennis en school te combineren. Daarnaast is het geweldig om in Amerika te leven, dat kunnen maar weinig Zeeuwen zeg gen." ZATERDAG 8 JANUARI 2022 PM 'Sporters hebben echt een grotere status in Amerika' Luuk Hokken Vlissingen De zussen Shura (links) en Maru Poppe waren met de feestda gen weer even in Ne derland. Shura keerde afgelopen week terug naar de Verenigde Staten, Maru vertrekt vandaag. foto dirk-jan GJELTEMA - Shura Poppe (23) Maru Poppe (19) Hoe kijken jullie ouders naar dit Amerikaanse avontuur? Wie is van jullie twee de beste ten nisster?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42