Reimerswaalse kieslijsten tellen veel bekende namen c Goes grijpt in bij verkeersroutes rond spoorwegtunnel 7 c Fractievoorzitter Marien Westrate (72) van Leefbaar Reimerswaal liet eerder weten in te zijn voor een wethouderspost De Goese verkeersrotondes rondom de spoorwegtunnel zijn niet veilig genoeg. Om de veiligheid te vergroten komt de gemeente per direct met een aantal maatregelen. Willem Adriaansens Goes In totaal heeft Goes vier maatrege len in de planning. De eerste die wethouder Cees Pille namens het college van B en W presenteert is de afsluiting van het fietspad tussen de Jumbo-parkeerplaats en het Kompasplein. De tweede zorgt voor een eerdere afbuiging van het fietspad vanuit zuid naar het cen trum. De derde gaat over het plaat sen van verkeersborden en de vierde zorgt voor het versneld doortrekken van de Ringbaan vanaf het Voltaplein naar het Kompas plein. ,,We hebben signalen gekregen dat er onveilige situaties waren bij de nieuwe rotondes", aldus Pille. „Ondanks het feit dat ze voldoen aan de richtlijnen hebben we toch een onderzoek ingesteld. Want de geuite gevoelens van onveiligheid nemen wij zeer serieus. We hebben gekeken naar het gedrag van ver keersdeelnemers en de uitkomst is dat we vier aanpassingen gaan doen om de verkeerssituatie te verbete ren." Om maar met die eerste te begin nen: deze aanpassing betekent dat fietsers binnenkort een klein stukje om moeten rijden. ,,Maar dat is echt maar een heel klein stukje hoor", meldt Pille. ,,En daardoor wordt de verkeerssituatie dan gelijk wel veel minder complex. Omdat gemotori seerd verkeer dan nog maar twee plekken in de gaten hoeft te houden waar fietsers vandaan komen in plaats van drie. Want normaal ge sproken schieten fietsers ook vanaf de parkeerplaats de rotonde op." Stuk rustiger Om deze maatregel nog meer effect te geven wordt ook wat aan het zicht vanaf de weg gedaan. ,,De hekken worden zodanig neergezet dat het zicht op de parkeerplaats vanafde weg wordt ontnomen. Dat zorgt ervoor dat het een stuk rusti ger wordt voor de weggebruikers. Dan kunnen ze hun aandacht op de weg houden." De tweede maatregel betreft het fietspad vanaf Goes-Zuid, onder het spoor door, richting het cen trum. ,,Dat laten we, als je onder het spoor door bent, eerder naar rechts afbuigen. Dat voorkomt dat voer tuigen onnodig staan te wachten op afslaande fietsers. Het verkleint te vens het risico dat bestuurders een verkeerde inschatting maken tus sen het wel of niet afslaan van de fietser. Omdat je eerder ziet dat een fietser afslaat naar het centrum." We nemen de geuite gevoelens van onveiligheid zeer serieus Maatregel nummer drie houdt in dat er op meerdere locaties borden worden geplaatst. Die komen ruim voor de rotondes op het Kompas plein en het Poelplein. Pille: ,,Die borden moeten de verkeersdeelne mers wijzen op de situatie. Gemo toriseerd verkeer wordt zo attent gemaakt op fietsers en voetgangers die van twee kanten komen. En voor fietsers ligt de nadruk juist op het aanpassen van hun snelheid en het maken van oogcontact met au tomobilisten." Dan is er tot slot nog een vierde maatregel: het versneld doortrek ken van de Ringweg vanaf het Vol taplein, bij Brugman Keukens, naar het Kompasplein. ,,Het doortrek ken van die weg zorgt voor minder auto's bij de fietsoversteekplaats en voor een minder ingewikkelde si tuatie", aldus de wethouder. Aankoop van grond Ondanks het naar voren halen van deze laatste maatregel, zal het toch nog wel even duren voordat de plannen uitgevoerd kunnen wor den. In tegenstelling tot de eerste drie maatregelen, die al in januari en februari kunnen worden uitge voerd. ,,Het doel is nu om die aanleg in 2023 te realiseren. Maar dat is nog wel afhankelijk van een aantal as pecten, zoals de aankoop van de grond. Die is deels in eigendom van ProRail en van de NS. Maar we ha len het plan wel naar voren, zodat het sneller voor elkaar is." Bij de grootste partij, de SGP, stopt Rien Bruinooge als raadslid. De Kruiningenaar heeft er straks veer tien jaar op zitten. Blijft de SGP even groot, dan wordt Bruinooge vervangen door Johan Sinke uit Yerseke. Wethouder Maarten Both is lijsttrekker en kandidaat-wet houder. De zittende raadsleden Rien Sinke, Artwin Otte, Daniël van Iwaarden, Leonard Harthoorn, Ad Meeuwsen en Tonnie Bliek staan op de plaatsen twee tot en met zeven. Bij PvdA en Christenunie veran dert niets in de top van de lijst: na mens de PvdA is wethouder Kees Verburg lijsttrekker, onder hem staan Hans van Stel en Marjolein Sinke. Bij Christenunie bestaat de top drie ook uit bekende namen: dat zijn zittend raadsleden Huib Bouwman, Barbara van den Bogae- rdt en Andries Jumelet. Pensioen Fractievoorzitter Marien Westrate (72) van Leefbaar Reimerswaal liet eerder weten in te zijn voor een wethouderspost. Wethouder Dirk Verburg gaf eerder aan na deze pe riode van zijn pensioen te willen gaan genieten. Mocht Leefbaar Rei- merswaal op basis van de verkie zingsuitslag en formatie weer coali tiepartner worden, dan zal West- strate worden voorgedragen als kandidaat-wethouder. Hoewel de kieslijst van Leefbaar pas maandag vastgesteld wordt, verwacht West- strate boven aan de lijst geen nieuwe namen. Raadsleden Joey Smet en Mascha Boone hebben aangegeven er een termijn aan vast te willen plakken. Yerseke Het dorp Yerseke wordt sterk verte genwoordigd op de kieslijst van de VVD: liefst negen van de vijftien kandidaten wonen in het vissers dorp, onder wie de hele top vier. Ida Sinke is lijsttrekker, nieuwkomer Patrick van Loon staat als tweede genoteerd. Hij vervangt Thea Laban die vanwege gezondheidsreden stopt, na twaalf jaar in de raad. Op plaats drie staat ook een nieuwko mer: Marrit Courtin. De liberalen hopen een plaats in de coalitie terug te veroveren, nadat zij die vier jaar geleden verloren aan Leefbaar. Mocht de VVD in het college ko men, dan zal Sinke waarschijnlijk voorgedragen worden als wethou derskandidaat. Olaf Buteijn voert de CDA-lijst aan. De Yersekenaar zit nu nog met fractiegenoot Jan Nagelkerke in de raad maar die doet een stapje terug. De Rillander heeft er twintig 'dienstjaren' op zitten en wil jonge ren de kans geven. Jacqueline Mar- tijn komt voor hem in de plaats. PM ZATERDAG 8 JANUARI 2022 Onveilige rotondes aangepakt - Cees Pille, wethouder KRUININGEN Op de kandidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen in Reimerswaal staan veel ver trouwde namen, maar enkele nemen afscheid. Zoals Thea Laban (VVD), Jan Nagelkerke (CDA) en Rien Bruinooge (SGP). - Michiel Bouwman in-/uitrit werkverkeer *diunii i Drukte en onoverzichtelijkheid zorgen voor onveilige situaties op de nieuwe rotondes bij de Goese spoortunnel. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35